Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

W poszukiwaniu perfekcyjnego ujęcia. Michel D'Oultremont o sensie fotografii przyrodniczej

1

Autor: Maciej Luśtyk

16 Maj 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Dzika przyroda to jeden z najwdzięczniejszych tematów zdjęciowych. Ale fotografia przyrodnicza to coś znacznie więcej niż tylko piękne kadry. Zobaczcie ten wyjątkowy dokument o młodym belgijskim fotografie Michelu D’Oultremont.

W 2014 roku, w wieku raptem 22 lat, belgijski fotograf Michelu D’Oultremont zdobył uznanie międzynarodowej społeczności zdobywając nagrodę „Rising Star” w konkursie Wildlife Photographer of the Year. Od tamtej pory zrealizował wiele projektów, między innymi wybrał się w podróż do Rumunii w celu uchwycenia odradzającej się populacji bizona w górach Transylwanii.

 

Dzięki brytyjskiemu reżyserowi Davidowi Hayesowi i agencji Contra możemy zajrzeć za kulisy tego projektu, lepiej poznać fotografa i przyjrzeć się jego pracy. Dokument „The Wait” to nie tylko ciekawe spojrzenie na pracę fotografa przyrodniczego, niejednokrotnie muszącego spędzić w jednym miejscu wiele godzin w oczekiwaniu na korzystne warunki, które mogą nigdy nie nastać, ale także wyjątkowy wgląd w to, co jest siłą napędową większości autorów tego nurtu - miłość do natury jako takiej, oraz uczucie jakie towarzyszy uchwyceniu „perfekcyjnego” kadru.

Całości dopełniają świetne i klimatyczne zdjęcia operatora, Johna Forda, który przed rozpoczęciem filmowania spędził wiele czasu studiując prace D’Oultremonta, by końcowy materiał jak najlepiej oddawał ich ducha.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem thewait.film.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
6 kultowych zdjęć Helmuta Newtona i historie, które za nimi stoją
6 kultowych zdjęć Helmuta Newtona i historie, które za nimi stoją
Nie przestajemy celebrować 100. urodzin Helmuta Newtona. Zebraliśmy sześć kultowych zdjęć Mistrza, by z ich perspektywy spojrzeć na jego życie i twórczość.
32
0
Helmut Newton - 100 lat prowokacji
Helmut Newton - 100 lat prowokacji
31 października świętowałby setne urodziny. W CSW w Toruniu możemy już oglądać ponad 200 jego zdjęć. W listopadzie polską premierę będzie miał poświęcony mu film „Piękno i Bestia”. Czy może być...
82
0
Ziemia na celuloidzie, czyli krótka historia aparatów w kosmosie
Ziemia na celuloidzie, czyli krótka historia aparatów w kosmosie
Wszyscy wiemy o aparatach Hasselblad, które brały udział w misji Apollo, ale czy wiecie jaki aparat poleciał w kosmos jako pierwszy?
14
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)