W poszukiwaniu perfekcyjnego ujęcia. Michel D'Oultremont o sensie fotografii przyrodniczej

1
Maciej Luśtyk
16 Maj 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Dzika przyroda to jeden z najwdzięczniejszych tematów zdjęciowych. Ale fotografia przyrodnicza to coś znacznie więcej niż tylko piękne kadry. Zobaczcie ten wyjątkowy dokument o młodym belgijskim fotografie Michelu D’Oultremont.

W 2014 roku, w wieku raptem 22 lat, belgijski fotograf Michelu D’Oultremont zdobył uznanie międzynarodowej społeczności zdobywając nagrodę „Rising Star” w konkursie Wildlife Photographer of the Year. Od tamtej pory zrealizował wiele projektów, między innymi wybrał się w podróż do Rumunii w celu uchwycenia odradzającej się populacji bizona w górach Transylwanii.

 

Dzięki brytyjskiemu reżyserowi Davidowi Hayesowi i agencji Contra możemy zajrzeć za kulisy tego projektu, lepiej poznać fotografa i przyjrzeć się jego pracy. Dokument „The Wait” to nie tylko ciekawe spojrzenie na pracę fotografa przyrodniczego, niejednokrotnie muszącego spędzić w jednym miejscu wiele godzin w oczekiwaniu na korzystne warunki, które mogą nigdy nie nastać, ale także wyjątkowy wgląd w to, co jest siłą napędową większości autorów tego nurtu - miłość do natury jako takiej, oraz uczucie jakie towarzyszy uchwyceniu „perfekcyjnego” kadru.

Całości dopełniają świetne i klimatyczne zdjęcia operatora, Johna Forda, który przed rozpoczęciem filmowania spędził wiele czasu studiując prace D’Oultremonta, by końcowy materiał jak najlepiej oddawał ich ducha.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem thewait.film.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Wspomnienie o Robercie Franku
Wspomnienie o Robercie Franku
Wyjątkowo smutny miesiąc dla fotografii. Po Peterze Lindberghu i Charlie Cole’u, żegnamy Roberta Franka. Jego postać wspomina Paweł Rubkiewicz, założyciel księgarni...
8
0
Nie żyje Fred Herzog - jeden z pionierów kolorowej fotografii
Nie żyje Fred Herzog - jeden z pionierów kolorowej fotografii
Fred Herzog zasłynął slajdami przedstawiającymi życie Vancouver w latach 50. i 60. XX wieku. Fotograf odszedł w wieku 88 lat.
50
0
Nie żyje Robert Frank - człowiek, który zmienił oblicze fotografii dokumentalnej
Nie żyje Robert Frank - człowiek, który zmienił oblicze fotografii dokumentalnej
W wieku 94 lat odszedł fotograf Robert Frank, którego ikoniczna publikacja “The Americans” na zawsze zmieniła krajobraz fotograficznego dokumentu.
410
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)