Camtraptions PIR Motion Sesnor - fotografowanie zwierząt z bliska prostsze niż kiedykolwiek

Autor: Maciej Luśtyk

14 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Wśród zwycięskich zdjęć konkursów fotografii przyrodniczej coraz częściej pojawiają się ujęcia wykonane przy pomocy fotopułapek. Nowy czujnik firmy Camtraptions przenosi wygodę tego rozwiązania na wyższy poziom.

Firma Camtraptions, założona przez nagradzanego fotografa przyrodniczego Willa Burrard-Lucasa zajmuje się produkcją fotopułapek od 2014 roku. Oferowane przez nią urządzenia otworzyły przed fotografami nowe możliwości pod względem fotografowania płochliwej zwierzyny, zwłaszcza tej żerującej nocą. Na rynku właśnie pojawił nowy czujnik PIR Motion Sesnor, który sprawiać ma, że wykonywanie tego typu zdjęć będzie znacznie bardziej wygodne.

 

Po pierwsze otrzymujemy w pełni uszczelnioną obudową, która oferuje znacznie usprawniony interfejs. Otrzymujemy teraz 3 dobrze dostępne pokrętła do regulacji ustawień czułości sensora oraz przełączniki pozwalające na szybki wybór któregoś z 32 zaprogramowanych trybów pracy. Dzięki regulowanym wrotom możemy także zawęzić pole widzenia czujnika, co pozwoli ograniczyć liczbę przypadkowych kadrów.

Urządzenie wyposażono w diodę LED informującą o stanie naładowania baterii i lepiej zoptymalizowano w nim pobór energii. Fotopułapka nadal zasilana jest 6 paluszkami AA, ale teraz może pozostawać włączona nawet przez 2 miesiące. Dzięki gwintowi statywu i uchwytom z boku obudowy będzie ją można także łatwiej mocować w trudno dostępnych miejscach.

 

Camtraptions PIR Motion Sensor można używać zarówno do fotografowania jak i filmowania. Czujnik współpracuje z aparatami Canon, Nikon i Sony, ale w niedalekiej przyszłości firma planuje rozszerzyć wsparcie o aparaty innych firm.

Urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży w cenie 150 funtów (około 700 zł). Do tego doliczyć należy VAT w wysokości 30 funtów oraz koszty wysyłki. Choć cena nie jest niska warto skorzystać z oferty przedsprzedażowej. W normalnej sprzedaży cena urządzenia wzrośnie o 20 funtów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem camtraptions.com.

(fot. okładkowa: Will Burrard-Lucas)

 

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone zaprezentowało statyw, który odmienić ma prace wideo. Tripod X sam się poziomuje, pozwala na zdalne regulowanie wysokości i umożliwia programowanie sekwencji ruchów oraz...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)