Camtraptions PIR Motion Sesnor - fotografowanie zwierząt z bliska prostsze niż kiedykolwiek

0
Maciej Luśtyk
14 Czerwiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Wśród zwycięskich zdjęć konkursów fotografii przyrodniczej coraz częściej pojawiają się ujęcia wykonane przy pomocy fotopułapek. Nowy czujnik firmy Camtraptions przenosi wygodę tego rozwiązania na wyższy poziom.

Firma Camtraptions, założona przez nagradzanego fotografa przyrodniczego Willa Burrard-Lucasa zajmuje się produkcją fotopułapek od 2014 roku. Oferowane przez nią urządzenia otworzyły przed fotografami nowe możliwości pod względem fotografowania płochliwej zwierzyny, zwłaszcza tej żerującej nocą. Na rynku właśnie pojawił nowy czujnik PIR Motion Sesnor, który sprawiać ma, że wykonywanie tego typu zdjęć będzie znacznie bardziej wygodne.

 

Po pierwsze otrzymujemy w pełni uszczelnioną obudową, która oferuje znacznie usprawniony interfejs. Otrzymujemy teraz 3 dobrze dostępne pokrętła do regulacji ustawień czułości sensora oraz przełączniki pozwalające na szybki wybór któregoś z 32 zaprogramowanych trybów pracy. Dzięki regulowanym wrotom możemy także zawęzić pole widzenia czujnika, co pozwoli ograniczyć liczbę przypadkowych kadrów.

Urządzenie wyposażono w diodę LED informującą o stanie naładowania baterii i lepiej zoptymalizowano w nim pobór energii. Fotopułapka nadal zasilana jest 6 paluszkami AA, ale teraz może pozostawać włączona nawet przez 2 miesiące. Dzięki gwintowi statywu i uchwytom z boku obudowy będzie ją można także łatwiej mocować w trudno dostępnych miejscach.

 

Camtraptions PIR Motion Sensor można używać zarówno do fotografowania jak i filmowania. Czujnik współpracuje z aparatami Canon, Nikon i Sony, ale w niedalekiej przyszłości firma planuje rozszerzyć wsparcie o aparaty innych firm.

Urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży w cenie 150 funtów (około 700 zł). Do tego doliczyć należy VAT w wysokości 30 funtów oraz koszty wysyłki. Choć cena nie jest niska warto skorzystać z oferty przedsprzedażowej. W normalnej sprzedaży cena urządzenia wzrośnie o 20 funtów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem camtraptions.com.

(fot. okładkowa: Will Burrard-Lucas)

 

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)