Camtraptions PIR Motion Sesnor - fotografowanie zwierząt z bliska prostsze niż kiedykolwiek

0

Autor: Maciej Luśtyk

14 Czerwiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Wśród zwycięskich zdjęć konkursów fotografii przyrodniczej coraz częściej pojawiają się ujęcia wykonane przy pomocy fotopułapek. Nowy czujnik firmy Camtraptions przenosi wygodę tego rozwiązania na wyższy poziom.

Firma Camtraptions, założona przez nagradzanego fotografa przyrodniczego Willa Burrard-Lucasa zajmuje się produkcją fotopułapek od 2014 roku. Oferowane przez nią urządzenia otworzyły przed fotografami nowe możliwości pod względem fotografowania płochliwej zwierzyny, zwłaszcza tej żerującej nocą. Na rynku właśnie pojawił nowy czujnik PIR Motion Sesnor, który sprawiać ma, że wykonywanie tego typu zdjęć będzie znacznie bardziej wygodne.

 

Po pierwsze otrzymujemy w pełni uszczelnioną obudową, która oferuje znacznie usprawniony interfejs. Otrzymujemy teraz 3 dobrze dostępne pokrętła do regulacji ustawień czułości sensora oraz przełączniki pozwalające na szybki wybór któregoś z 32 zaprogramowanych trybów pracy. Dzięki regulowanym wrotom możemy także zawęzić pole widzenia czujnika, co pozwoli ograniczyć liczbę przypadkowych kadrów.

Urządzenie wyposażono w diodę LED informującą o stanie naładowania baterii i lepiej zoptymalizowano w nim pobór energii. Fotopułapka nadal zasilana jest 6 paluszkami AA, ale teraz może pozostawać włączona nawet przez 2 miesiące. Dzięki gwintowi statywu i uchwytom z boku obudowy będzie ją można także łatwiej mocować w trudno dostępnych miejscach.

 

Camtraptions PIR Motion Sensor można używać zarówno do fotografowania jak i filmowania. Czujnik współpracuje z aparatami Canon, Nikon i Sony, ale w niedalekiej przyszłości firma planuje rozszerzyć wsparcie o aparaty innych firm.

Urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży w cenie 150 funtów (około 700 zł). Do tego doliczyć należy VAT w wysokości 30 funtów oraz koszty wysyłki. Choć cena nie jest niska warto skorzystać z oferty przedsprzedażowej. W normalnej sprzedaży cena urządzenia wzrośnie o 20 funtów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem camtraptions.com.

(fot. okładkowa: Will Burrard-Lucas)

 

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)