Najciekawsze zdjęcia ptaków z Bird Photographer of the Year 2021

Organizatorzy konkursu BPOTY udostępniają galerię zdjęć finałowych z ostatniej edycji wydarzenia. Zobaczcie najciekawsze zdjęcia ptaków ostatniego roku.

Autor: Maciej Luśtyk

13 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W tym roku konkurs BPOTY przyciągnął ponad 20 tys. zgłoszeń z 73 krajów świata. Jak twierdzi organizator „poziom zgłaszanych prac był w tym roku wyjątkowo wysoki”, co z pewnością przysporzy jury kłopotów w wyborze głównego zwycięzcy, który może liczyć na nagrodę pieniężną  w wysokości 5 tys. euro.

Zanim jeszcze jury zasiądzie do ostatecznej selekcji, organizatorzy prezentują najciekawsze zgłoszenia, które podbiły dotychczas serca jurorów. Choć to jeszcze nie oficjalne wyniki (te poznamy dopiero w sierpniu), jurorzy Bird Photographer of the Year 2021 udostępnioną galerię możemy traktować jako przedsmak tego, co nas czeka. Jak sami piszą, nie jest to jeszcze pełna galeria zdjęć zakwalifikowanych  do finału, a jedynie pokaz najciekawszych zgłoszeń.

BPOTY 2021 - wybrane zdjęcia finalistów

Zobacz wszystkie zdjęcia (31)

Więcej informacji na temat konkursu i zdjęć nagrodzonych w jego wcześniejszych edycjach znajdziecie na stronie birdpoty.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Za nami kolejna edycja „komediowego” konkursu fotograficznego, poświęconego dzikiej naturze. Wśród głównych zwycięzców Comedy Wildlife Photography Award znalazł się Polak Jacek...
20
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Adra Pallon to dokumentalista, który wykorzystując fotografię i multimedia pochyla się nad problemami społecznymi w bliskim mu regionie, Galicji. 
15
100 najważniejszych zdjęć roku według Time
100 najważniejszych zdjęć roku według Time
Jak co roku, magazyn Time wybrał selekcję 100 najważniejszych zdjęć prasowych, podsumowujących wydarzenia ostatnich miesięcy. Zobaczcie najlepsze zdjęcia reportażowe roku 2023.
21
Powiązane artykuły