Najciekawsze zdjęcia ptaków z Bird Photographer of the Year 2021

Organizatorzy konkursu BPOTY udostępniają galerię zdjęć finałowych z ostatniej edycji wydarzenia. Zobaczcie najciekawsze zdjęcia ptaków ostatniego roku.

Autor: Maciej Luśtyk

13 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W tym roku konkurs BPOTY przyciągnął ponad 20 tys. zgłoszeń z 73 krajów świata. Jak twierdzi organizator „poziom zgłaszanych prac był w tym roku wyjątkowo wysoki”, co z pewnością przysporzy jury kłopotów w wyborze głównego zwycięzcy, który może liczyć na nagrodę pieniężną  w wysokości 5 tys. euro.

Zanim jeszcze jury zasiądzie do ostatecznej selekcji, organizatorzy prezentują najciekawsze zgłoszenia, które podbiły dotychczas serca jurorów. Choć to jeszcze nie oficjalne wyniki (te poznamy dopiero w sierpniu), jurorzy Bird Photographer of the Year 2021 udostępnioną galerię możemy traktować jako przedsmak tego, co nas czeka. Jak sami piszą, nie jest to jeszcze pełna galeria zdjęć zakwalifikowanych  do finału, a jedynie pokaz najciekawszych zgłoszeń.

BPOTY 2021 - wybrane zdjęcia finalistów

Zobacz wszystkie zdjęcia (31)

Więcej informacji na temat konkursu i zdjęć nagrodzonych w jego wcześniejszych edycjach znajdziecie na stronie birdpoty.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Tomasz Kawecki poszukuje dawnych duchów, które musiały przystosować się do dzisiejszego świata. Z lampą jako jedynym źródłem światła eksploruje dziury w ziemi, jaskinie i ciemne zakamarki w...
5
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Kryzys migracyjny i wojna Hamasu z Izraelem. Za te tematy przyznano tegoroczne nagrody Pulitzera w kategoriach fotograficznych dwóm zespołom prasowym - Associated Press i Reuters.
17
Zmiany w życiu matki i córki: Agnieszka Pazdykiewicz i projekt "Przejście"
Zmiany w życiu matki i córki: Agnieszka Pazdykiewicz i projekt "Przejście"
Przemijanie, menopauza, starzenie się, a obok dorastanie, dojrzewanie i zmiany. Agnieszka Pazdykiewicz fotografuje specyficzny okres w życiu swoim i córki w projekcie "Przejście".
80030
Powiązane artykuły