ShowOFF 2018 - pokaż swoje zdjęcia podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie. Nabór trwa do 7 stycznia

0
Maciej Luśtyk
11 Grudzień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Wystartował nabór do kolejnej odsłony, skupiającej się na najciekawszych debiutantach sekcji ShowOFF festiwalu MFK, oferującej niepowtarzalną okazją do zaprezentowania własnego dorobku szerokiej publiczności. Prace można nadsyłać do 7 stycznia 2018 roku.

Nakierowana na promocję debiutantów sekcja ShowOFF od lat stanowi jeden z najważniejszych punktów programu festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie i pozwala najciekawszym młodym twórcom z Polski oraz Europy pokazać swój dorobek większej publiczności.

Kto może aplikować?

- Zapraszamy twórców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na scenie artystycznej (pamiętając, że wiek debiutanta nie ma znaczenia). Kim według nas jest debiutant? To artysta, który nie miał wystawy indywidualnej w znaczącym ośrodku opiniotwórczym, tj. muzeum, galerii sztuki reprezentującej i aktywnie promującej artystów, nie zdobył żadnej nagrody w ramach festiwalu czy innego wydarzenia fotograficznego. Czekamy na zgłoszenia zarówno fotografów, jak i artystów realizujących projekty interdyscyplinarne. - komentują organizatorzy.

 

Jak aplikować?

Zgłoszeń należy dokonywać za pośrednictwem platformy www.picter.com. Konieczne jest także uiszczenie wpisowego w wysokości 10 euro. Do konkursu mogą zostać zgłoszone projekty fotograficzne lub/i multimedialne, zarówno ukończone, jak i będące w trakcie realizacji. Można wysłać tylko jeden projekt, zawierający maksymalnie 20 zdjęć. Tematyka i technika wykonania prac są dowolne. Termin nadsyłania prac mija 7 stycznia 2018 roku o północy.

10. Jubileuszowa edycja sekcji ShowOFF

"W maju minie dekada od pierwszych wernisaży ShowOFF. W tym czasie wiele się zmieniło - kawiarniane wnętrza ustąpiły miejsca małym galeriom, a następnie postindustrialnym przestrzeniom, które stały się jednym ze znaków rozpoznawczych ShowOFF. Zmieniła się też sama nazwa konkursu – program OFF ewoluował w Sekcję ShowOFF, i wreszcie sposób zgłoszeń - formularz w Wordzie i zdjęcia w załącznikach zostały zastąpione nowoczesną platformą picter.com. Jedno w ShowOFF jest jednak stałe i niezmienne – promowanie młodych, zdolnych artystów debiutujących w świecie fotografii i sztuk wizualnych. Wiemy, że realizacja tego założenia wychodzi nam dobrze, bo to w końcu na ShowOFF debiutowali między innymi: Michał Łuczak, Diana Lelonek, Dominika Gęsicka, Michał Siarek, Weronika Gęsicka czy Terje Abusdal - artyści, którzy obecnie święcą tryumfy na międzynarodowej scenie artystycznej 10. urodziny będą zatem kolejną doskonałą okazją do wyłonienia fotografów, dla których wystawa w ramach Sekcji ShowOFF będzie przepustką do wielkiej kariery." - czytamy w opisie wydarzenia.

Projekty oceniać będzie jury składające się z polskich i europejskich fotograficznych autorytetów. Filip Ćwik, Karol Hordziej, Jenny Nordquist i Karolina Puchała-Rojek wybiorą spośród zgłoszeń po dwa projekty, nad których ostatecznym kształtem będą pracować wraz autorami.

Obrady jury odbędą się 20 stycznia, ich wyniki zaś poznamy 30 stycznia 2018 roku. Projekty zwycięskiej ósemki zostanie zaprezentowany na zbiorowej wystawie podczas 16. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie, która odbędzie się w dniach 25 maja–24 czerwca 2018.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem photomonth.com.

(fot. okładkowa: Terje Abusdal, z cyklu "Czerteż" / ShowOFF 2017)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Blok wschodni lat 70. i 80. w obiektywie jednego z najbardziej cenionych czeskich fotografów - Vladimír Birgus w Pix.House
Blok wschodni lat 70. i 80. w obiektywie jednego z najbardziej cenionych czeskich fotografów -...
Przedstawianie człowieka w smutnej rzeczywistości bloku wschodniego stało się dla niego niemalże obsesją. To opowieść o esencji istnienia, która nie ma ani początku,...
23
0
Ostatnie dni promocji na aparaty i obiektywy Sony. Upusty do 25% na wybrane modele
Ostatnie dni promocji na aparaty i obiektywy Sony. Upusty do 25% na wybrane modele
Z okazji Światowego Dnia Fotografii popularne modele Sony A7R Mark II, A6500, kompakty z serii RX100 oraz ciekawe jasne stałki możecie kupić z rabatem sięgającym 25%...
0
0
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Odbywający się z Bielsku-Białej Foto Art Festival z roku na rok staje się coraz ciekawszą pozycją na polskiej mapie wydarzeń fotograficznych. Najbliższa edycja rusza...
33
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)