WJF, VOL. 6: „Zagubieni w fotografii, czyli między dokumentem a sztuką"

Autor: Michał Chrzanowski

7 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Już dziś w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach szóstej edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Gościem specjalnym będzie Agnieszka Rayss, fotografka i współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photos.

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to cykl spotkań skierowany do miłośników fotografii, pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego. W jego opracowaniu wzięli udział artyści, kuratorzy, dziennikarze, animatorzy kultury i historycy sztuki. Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii. Każde spotkanie podsumowuje dyskusja z udziałem publiczności. 

Czy fotografia dokumentalna należy do świata sztuki? Gdzie przebiega granica pomiędzy nimi? Czy można taką granicę precyzyjnie wyznaczyć i kto to może zrobić? Dlaczego czasem trudno porozumieć się tym światom i czy porozumienie jest w ogóle możliwe? Czy fotograf to "artysta"? Mam nadzieję, że uda mi się odpowiedzieć na te pytania lub przybliżyć problemy tam, gdzie jasna odpowiedź nie do końca jest możliwa - mówi Agnieszka Rayss, fotografka, współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photos oraz gość kolejnego ze spotkań WJF.

 

Spotkanie odbędzie się już dziś 7 listopada 2016 roku o godzinie 19:00, w barze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki, przy ul. Plac Defilad 1, w Warszawie. Wstęp Wolny.

Agnieszka Rayss - fotografka, współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photos. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i Sorbonie. Główny obszar jej zainteresowań to fotografia dokumentalna. Dwukrotnie nagradzana w konkursie Pictures of the Year International (2011, 2012), dwukrotna finalistka Hasselblad Masters Award, finalistka konkursów Lucie Foundation Award, Sony World Photo Awards, Lens Culture Exposure Award, Alexia Foundation. Zdobyła także wiele krajowych nagród, m.in. w konkursach Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, Newsreportaż. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy, Funduszu Wyszehradzkiego.

zdjęcie otwierające: Agnieszka Rayss, z cyklu “Ostatnia rozmowa z akademikiem Sacharowem”, Kazachstan, 2016

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
W najbliższy weekend 27-28 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się Godox Show 2024 - wydarzenie, które zjednoczy entuzjastów vlogowania, gamingu, filmowania oraz fotografii....
4
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
- Wystawa, na którą mam przyjemność Państwa zaprosić, jest zapisem świata widzianego oczami chłopca - mówi Marek Szyryk, którego zdjęcia z przeszłości można oglądać na wystawie w...
5
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Powiązane artykuły