Warsztaty fotografii kreacyjnej z Akademią Nikona

0

Autor: Michał Chrzanowski

24 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Tomek Sikora poprowadzi kolejne warsztaty Akademii Nikona. Podczas trzydniowych zajęć zdradzi nam tajniki fotografii kreacyjnej oraz podpowie, w jaki sposób przełamać barierę dzielącą fotografa i modela.

Tematem kolejnych warsztatów organizowanych przez Akademię Nikona jest człowiek w szeroko rozumianej fotografii kreacyjnej - głównie reklamowej i fashion. Będą to jedne z bardziej kreatywnych i emocjonujących zajęć, które poprowadzi znany polski fotograf, Tomek Sikora. Podzieli się on swoją wiedzą i postara się zainspirować tematem, by następnie poprowadzić każdego z uczestników od pomysłu, przez realizację sesji, aż po finalny efekt sekwencji fotograficznej.

fot. Tomek Sikora, "Motto"

Tomek Sikora ma doskonały zmysł fotograficzny, profesjonalizm, umiejętność pracy z żywym modelem – trudno wyobrazić sobie lepszego przewodnika po labiryncie fotografii, w której na pierwszym planie są emocje. Wystarczy chwila, by wywołać na czyjejś twarzy radość, złość czy smutek. Warto być na tę chwilę przygotowanym - mówią organizatorzy warsztatów.

fot. Tomek Sikora, "Władza"

Zajęcia skierowane są do miłośników między innymi fotografii portretowej, aranżowanej i kreatywnej. Warsztaty zostały podzielone na trzy dni, w których każdy z uczestników, pod okiem Tomka Sikory, zrealizuje swój własny scenariusz w postaci sekwencji fotograficznej. Ponadto zapozna się ze specyfiką profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz relacjami zachodzącymi między fotografującym a fotografowanym. Dlatego w trakcie zajęć każdy znajdzie się po obu stronach aparatu.

fot. Tomek Sikora, "Zero Grawitacji"

Warsztaty odbędą się w dniach 8-10 lipca 2016 roku. Koszt uczestnictwa - wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem - wynosi 1520 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.akademianikona.pl.

Tomasz Sikora - fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 65 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany  za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowej dla Hoteli Sheraton, Intercontynental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Sony Centre rozpoczyna Dni Otwarte dla Uczestników Klubu Sony, którzy chcieliby lepiej poznać możliwości swojego aparatu.
3
0
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Gazeta Wyborcza rozpoczyna 3. edycję Konkursu im. Krzysztofa Millera, nagradzającego najlepsze zdjęcia reportażowe ostatniego roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 21...
41
1
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Podczas 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE w Toruniu zorganizowana zostanie wystawa zdjęć "Helmut Newton: Lubię silne kobiety". Oprócz wystawy będą też spotkania i...
849
0