Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Poznawaj fotografię pod okiem ekspertów. Kursy Akademii Nikona dla początkujących

0

Autor: Maciej Luśtyk

28 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Jak zrobić dobre zdjęcie? Dlaczego jedne fotografie się podobają, a inne nie? Akademia Nikona zaprasza na kursy, na których dowiemy się o podstawowych zasadach fotografowania i zapoznamy się z obsługą lustrzanki cyfrowej.

Akademia Nikona oferuje zajęcia dla fotografów na każdym poziomie zaawansowania, w tym także dla tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z fotografią - kurs podstaw fotografii oraz kurs obsługi lustrzanki cyfrowej, które dostarczą niezbędnej wiedzy, by amatorzy mogli zacząć fotografować bardziej świadomie.

Pierwszy z nich, przeznaczony dla począkujących użytkowników wszystkich systemów kurs podstaw fotografii, ma nam pomóc znaleźć odpowiedź na pytania o to jak wybrać najlepsze miejsce do zrobienia zdjęcia, jak komponować kadry i jak najlepiej dopasować się do oświetlenia. Dowiemy się także skąd czerpać pomysły. Celem kursu jest dostarczenie informacji o tym, jak zrobić ciekawe zdjęcie, które zostanie zapamiętane przez oglądające je osoby.

Aby jednak świadomie fotografować, niezbędne jest poznanie możliwości jakie oferuje nasz aparat.  To właśnie ma na celu drugi kurs z kierowanej do początkujących oferty akademii. Podczas zajęć dowiemy się niezbędnych podstaw odnośnie działania naszych aparatów, a także tego jak poszczególne ustawienia wpływają na wygląd zdjęcia.

Uczestnicy dowiedzą się także jaki program do edycji obrazu wybrać na początek oraz jaki rodzaj obiektywu najlepiej odpowiada wykonywanym przez nich zdjęciom. Podczas zajęć będą je mogli także przetestować. Celem kursu jest opanowanie obsługi aparatu fotograficznego, tak aby w typowych sytuacjach możliwe było wykonanie poprawnego technicznie zdjęcia.

Obydwa kursy poprowadzi Paweł Duma - ekspert firmy Nikon, współautor książek „Kadruj z Głową” i „Radość Fotografowania”, czynny zawodowo fotograf i dziennikarz. Współpracował z wieloma agencjami, studiami fotograficznymi oraz międzynarodowymi koncernami. Specjalizuje się w fotografii reportażowej i ilustracyjnej. Posiada szerokie doświadczenie w fotografii studyjnej.

Koszt uczestnictwa w jednym kursie to 525 zł, lub 395 zł, jeśli zgłosimy się odpowiednio wcześnie.  Terminy zajęć rozciągają się od 4 czerwca do 22 lipca 2016 i obejmują 7 polskich miast: Poznań, Łódź, Wrocław, Warszawę, Kraków, Trójmiasto i Katowice.

Więcej informacji na temat kursów znajdziecie pod adresem akademianikona.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0