Paweł Jaszczuk gościem cyklu “doc! talks”

Autor: Michał Chrzanowski

31 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Już dziś, 31 marca, o godzinie 19:00 rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu doc! talks. Tym razem jego gościem będzie znany polski fotograf, Paweł Jaszczuk.

Celem cyklu doc! talks jest promowanie współczesnej fotografii dokumentalnej oraz fotoreportażu. W spotkaniach, które odbywają się już od października 2012 roku, udział wzięło wielu znanych i cenionych fotografów. Do tego grona dołączy dziś Paweł Jaszczuk, który będzie gościem marcowych spotkań.

Jaszczuk niczego nie komentuje, ani nie narzuca własnej interpretacji. Za to bezlitośnie obnaża współczesnego człowieka uwięzionego w trybach codziennej monotonii.

”Jaszczuk niczego nie komentuje, ani nie narzuca własnej interpretacji. Za to bezlitośnie obnaża współczesnego człowieka uwięzionego w trybach codziennej monotonii. Ale człowiek to nie tylko cielesność. To również duchowość, która zmaga się z konsumpcyjnym stylem życia zachodnich społeczeństw. Według Jaszczuka, duchowość przegrywa z pokusą mamony. Święci stali się źródłem dochodów, ich wizerunki patrzą na nas z tandetnej bielizny, kiczowatych pamiątek, a  nawet z przedmiotów gospodarstwa domowego. Paweł Jaszczuk nie boi się pokazać tę hipokryzję, chociaż sposób w jaki to robi nie wszystkim może się podobać” - mówią organizatorzy spotkań doc! talks. 

 

fot.Paweł Jaszczuk 

 

Spotkanie w ramach cyklu doc! talks odbędzie się już dziś, 31 marca 2016 roku o godzinie 19:00, w warszawskim Faktycznym Domu Kultury. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie docphotomagazine.com.

Paweł Jaszczuk (ur. 1978) - mieszka w Warszawie. Fotograficzny samouk | absolwent School of Visual Arts w Sydney (Australia, 2004 r.), gdzie studiował projektowanie graficzne. Przez siedem lat mieszkał i pracował w Japonii, gdzie fotografował nocne życie Tokio. Jego fotografie były prezentowane na łamach m. in. “Art&Business”, “C International Photo Magazine”, “British Journal of Photography”, “GUP”, “PHOTO”, “Eyemazing”, “The New York Times Magazine” oraz “doc! photo magazine” (doc! #29/30). Wystawiał w Australii, Chinach, Czechach, Danii, Holandii, Japonii, Niemczech, Polsce oraz w Szwajcarii. Autor dwóch książek: “Salaryman” (Morel Books, 2009 r.) oraz “Kinky City” (dienacht Publishing, 2015 r.).

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Pod koniec lutego w Muzeum Warszawy rusza wystawa poświęcona albumom fotograficznym z lat 1850-1950. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ponad sto niezwykle rzadko pokazywanych obiektów...
7