Krystian Bielatowicz gościem cyklu “doc! talks”

Autor: Michał Chrzanowski

12 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Krystian Bielatowicz, znany polski fotograf, będzie gościem kolejnego cyklu “doc! talks”. Podczas spotkania opowie między innymi o swoim najnowszym projekcie “Ja, uchodźca”, który zrealizował w dystrykcie Akkar w Libanie.

Celem cyklu doc! talks jest promowanie współczesnej fotografii dokumentalnej oraz fotoreportażu. W spotkaniach, które odbywają się już od października 2012 roku, udział wzięli m.in. Maksymilian Rigamonti, Renata Dąbrowska, Chris Niedenthal, Tadeusz Rolke, Wojciech Grzędziński, Maciek Nabrdalik, Wojtek Wieteska, Piotr Andrews, Tomasz Tomaszewski, Cezary Sokołowski, Karolina Jonderko, Agata Grzybowska, jak również agencje - Napo Images i Testigo Documentary. Do tego grona dołączy także Krystian Bielatowicz, który w ramach cyklu cyklu doc! talks będzie opowiadał o swoich licznych projektach fotograficznych. Głównym tematem spotkania będzie najnowszy cykl Bielatowicza pod tytułem "Ja, uchodźca”, zrealizowany w dystrykcie Akkar w Libanie, gdzie od 2012 roku Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej prowadzi największy program pomocy humanitarnej realizowany przez polską organizację pozarządową.

“W Libanie, liczącym 4,5 mln mieszkańców, mieszka około miliona uciekinierów z Syrii. To tak, jakby Wielka Brytania lub Francja przyjęła na swoje terytorium ok. 16 mln uchodźców z Ukrainy. Warunki w jakich żyją są fatalne. Garaże, mieszkania w niedokończonych budynkach, piwnice, sklepy czy pomieszczenia dla zwierząt. W niektórych miejscach jest ich więcej niż lokalnych mieszkańców. Wilgoć, zimno, półmrok... a przecież najdalej 4 lata temu ci ludzie żyli w normalnych domach kilkadziesiąt kilometrów stąd. W najgorszej sytuacji są dzieci. Kilkuletnia przerwa w nauce grozi tym, że całe pokolenie młodych Syryjczyków, nawet po powrocie do kraju, nie będzie w stanie pomóc w tym, by kraj podniósł się po wojnie” - mówi autor projektu "Ja, uchodźca”, Krystian Bielatowicz.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Spotkanie w ramach cyklu doc! talks odbędzie się 25 lutego 2016 roku (czwartek), o godzinie 19:00, w warszawskim Faktycznym Domu Kultury. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie docphotomagazine.com.

Krystian Bielatowicz (ur. 1978) mieszka i pracuje w Warszawie. Z wykształcenia jest archeologiem, ale od zawsze pasjonowała go fotografia, której poświęcił swoje życie zawodowe. Jego zdjęcia były publikowane na łamach m.in. “Newsweek Polska”, “National Geographic Polska”, “Polityki”, “Gazety Wyborczej”, “The Virginia Quarterly Review”, ”Private Magazine” i “doc! photo magazine” oraz prezentowane na wystawach w Peru, Polsce i USA. Krystian Bielatowicz jest laureatem szeregu konkursów fotograficznych, w tym Grand Press Photo (w latach 2010 i 2013), BZ WBK Press Foto (w latach 2007, 2010 i 2012), Newsweek Polska Photo Awards (w latach 2007 i 2009) i innych

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Erwin Olaf nie żyje. Holenderski fotograf zmarł w wieku 64 lat
Erwin Olaf nie żyje. Holenderski fotograf zmarł w wieku 64 lat
Słynny holenderski fotograf zmarł nagle w Amsterdamie. O śmierci Erwina Olafa poinformowali na Instagramie jego współpracownicy ze studia.
11
W ciągu 1,5 roku AI stworzyło więcej obrazów niż fotografowie przez 150 lat
W ciągu 1,5 roku AI stworzyło więcej obrazów niż fotografowie przez 150 lat
Mówi się, że nie liczy się ilośc, tylko jakość. Najnowsze statystyki nie pozostawiają jednak wątpliwości - za większość przekazu wizualnego już niedługo będą odpowiadały generatory...
6
Rok 2023 na półmetku - rynek aparatów odbił się od dna. Ale czy na długo?
Rok 2023 na półmetku - rynek aparatów odbił się od dna. Ale czy na długo?
Po bardzo optymistycznym roku 2022, rynek aparatów kontynuuje trend zwyżkowy. Wygląda na to, że dekadę recesji mamy już na dobre za sobą. Czy jednak skorzystają na tym użytkownicy?
12
Powiązane artykuły