Konkurs na recenzję wystawy BOIKO Jana Brykczyńskiego

0
Marcin Grabowiecki
18 Sierpień 2014
Artykuł na: 4-5 minut

Leica Gallery Warszawa ogłasza konkurs na recenzję wystawy BOIKO Jana Brykczyńskiego. Laureat otrzyma podpisany przez autora egzemplarz albumu BOIKO, publikacje Leica Gallery, a zwycięski tekst zostanie opublikowany na łamach fotopolis.pl! Jury czeka na teksty do 1 września 2014.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)


Objętość tekstu konkursowego nie powinna przekraczać 3 000 znaków. Recenzja musi dotyczyć ekspozycji projektu „BOIKO” w Leica Gallery Warszawa.

Prace oceni jury w składzie:

Marcin Grabowiecki, fotograf, miłośnik książek fotograficznych, dziennikarz stale współpracujący z fotopolis.pl - największym polskim portalem poświęconym fotografii.

Krzysztof Miękus, artysta, kurator, dziennikarz, historyk nauki. Były redaktor naczelny miesięcznika „Pozytyw” poświęconego fotografii dokumentalnej i artystycznej. Był kuratorem galerii Yours w Warszawie, współpracował lub współpracuje z takimi instytucjami jak Miesiąc Fotografii w Krakowie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Rencontres Internationales de la Photographie w Arles. Pisze dla magazynu MaleMEN.

Joanna Ruszczyk, dziennikarka, krytyczka sztuki, współpracuje z działem Sztuka tygodnika "Newsweek Polska", publikuje także w Wysokich Obcasach. Współzałożycielka Fundacji Sztucznej.

Filip Springer, fotograf i publicysta, autor książek „Wanda z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni” czy „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL”. Finalista Nagrody Literackiej Nike 2012.

Na zwyciezców czekają nagrody:

- album BOIKO Jana Brykczyńskiego z podpisem autora
- katalogi wystaw Leica Gallery Warszawa
- publikacja recenzji na łamach fotopolis.pl

Teksty należy nadsyłać na adres justyna@leica-gallery.pl do 1 września.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas spotkania autorskiego w Leica Gallery Warszawa, które odbędzie się 4 września o 18:00. Wyniki zostaną podane również na stronie konkursowej.

Regulamin konkursu n: leica-camera.pl
Więcej o spotkaniu autorskim na: facebook.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat". Adresowany do uczniów w wieku 13-18 lat, wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W programie...
2
0
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Obiektywy Samyanga to najbardziej kompaktowe i przystępne cenowo obiektywy z autofokusem do Sony E. Teraz, przy ich zakupie stację dokująca do personalizacji systemu...
0
0
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Podczas trzymiesięcznej wyprawy w lecie 1981 roku, Musiałówna fotografowała polską stację badawczą w Hornsund, ale przede wszystkim życie w domku traperskim gdzie...
25
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)