Konkurs na recenzję wystawy BOIKO Jana Brykczyńskiego

0
Marcin Grabowiecki
18 Sierpień 2014
Artykuł na: 4-5 minut

Leica Gallery Warszawa ogłasza konkurs na recenzję wystawy BOIKO Jana Brykczyńskiego. Laureat otrzyma podpisany przez autora egzemplarz albumu BOIKO, publikacje Leica Gallery, a zwycięski tekst zostanie opublikowany na łamach fotopolis.pl! Jury czeka na teksty do 1 września 2014.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Objętość tekstu konkursowego nie powinna przekraczać 3 000 znaków. Recenzja musi dotyczyć ekspozycji projektu „BOIKO” w Leica Gallery Warszawa.

Prace oceni jury w składzie:

Marcin Grabowiecki, fotograf, miłośnik książek fotograficznych, dziennikarz stale współpracujący z fotopolis.pl - największym polskim portalem poświęconym fotografii.

Krzysztof Miękus, artysta, kurator, dziennikarz, historyk nauki. Były redaktor naczelny miesięcznika „Pozytyw” poświęconego fotografii dokumentalnej i artystycznej. Był kuratorem galerii Yours w Warszawie, współpracował lub współpracuje z takimi instytucjami jak Miesiąc Fotografii w Krakowie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Rencontres Internationales de la Photographie w Arles. Pisze dla magazynu MaleMEN.

Joanna Ruszczyk, dziennikarka, krytyczka sztuki, współpracuje z działem Sztuka tygodnika "Newsweek Polska", publikuje także w Wysokich Obcasach. Współzałożycielka Fundacji Sztucznej.

Filip Springer, fotograf i publicysta, autor książek „Wanda z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni” czy „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL”. Finalista Nagrody Literackiej Nike 2012.

Na zwyciezców czekają nagrody:

- album BOIKO Jana Brykczyńskiego z podpisem autora

- katalogi wystaw Leica Gallery Warszawa

- publikacja recenzji na łamach fotopolis.pl

Teksty należy nadsyłać na adres justyna@leica-gallery.pl do 1 września.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas spotkania autorskiego w Leica Gallery Warszawa, które odbędzie się 4 września o 18:00. Wyniki zostaną podane również na stronie konkursowej.

Regulamin konkursu n: leica-camera.pl

Więcej o spotkaniu autorskim na: facebook.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym...
Female In Focus to konkurs stworzony z myślą o promowaniu fotografii wykonywanej przez kobiety. Zdjęcia 20 najlepszych autorek będą przez miesiąc prezentowane na...
50
1
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Po wakacyjnym debiucie wystawy “Zamknięte” w Leica 6x7 Gallery, projekt fotografia i podróżnika Patryka Bułhaka trafia do Łodzi. Wernisaż już w czwartek o...
28
0
Poznaliśmy zwycięzców konkursu e-oko.pl. Oto zdjęcia, które wyrwą Was ze zgiełku codzienności
Poznaliśmy zwycięzców konkursu e-oko.pl. Oto zdjęcia, które wyrwą Was ze zgiełku codzienności
Poznaliśmy wyniki kolejnej odsłony konkursu, organizowanego przez sklep fotograficznego e-oko.pl. Tym razem miał on skłonić uczestników do wyrwania się z codziennego...
31
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)