Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wystawa "Auschwitz - co ja tu robię?" Mikołaja Grynberga w Warszawie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

23 Wrzesień 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na warszawską odsłonę wystawy Mikołaja Grynberga, która będzie miała miejsce w CSW Zamek Ujazdowski. Wernisaż w piątek, 24 września o godz. 18:00. Wystawa "Auschwitz - co ja tu robię?" ma stwarzać podstawy do dyskusji na temat Muzeum Auschwitz-Birkenau - najczęściej odwiedzanego muzeum w Polsce.

Projekt Mikołaja Grynberga "Auschwitz - co ja tu robię?" ma na celu stworzenie warunków do międzypokoleniowego i międzykulturowego dialogu na temat Holocaustu. Projekt jest głosem w międzynarodowej dyskusji o przyszłości Miejsc Pamięci. Porusza temat analizy zjawiska polityki wizualnej i potrzeby ciągłego oswajania Holocaustu przez pokolenia bezpośrednio tą tragedią niedoświadczone. Pogłębia poczucie wspólnego dziedzictwa kulturowego i historycznego odbiorców, pomaga zrozumieć im swą rolę w Europie, do której przynależą, zarówno dzisiejszej, jak i przyszłej. Na całość przedsięwzięcia składa się wystawa fotografii, publikacja, program edukacyjny oraz portal internetowy.

Towarzysząca wystawie publikacja "Auschwitz - co ja tu robię?" zawiera 100 fotografii Mikołaja Grynberga. 70 z nich to portrety osób odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz, wykonane w sposób dający efekt zamglonego, niewyraźnego obrazu. Kolejne 30 fotografii to swoista obserwacja i ilustracja emocji - dokument przedstawiający były obóz koncentracyjny i zagłady, pokazujący, że można opowiedzieć o historii tego miejsca współczesnymi środkami artystycznymi. Publikacja prezentuje fotografie uzupełnione słowem - komentarzem płynącym z głębokich i prawdziwych odczuć osób tam przyjeżdżających, jak i samego artysty.

Premierowa podwójna odsłona wystawy Mikołaja Grynberga "Auschwitz - co ja tu robię?" odbywa się równolegle w Krakowie w Galerii Pauza (6.08-26.09.2010) oraz w Warszawie w CSW Zamek Ujazdowski (24.09-24.10.2010).

O projekcie pisaliśmy już przy okazji jego krakowskiej odsłony.

Kuratorką wystawy jest Karolina Harazim.

Mikołaj Grynberg - z wykształcenia psycholog, fotografią zajmuje się od 20 lat. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Tematem głównym jego fotografii są emocje, wyrażane poprzez różne techniki, oraz na różnorakie sposoby.

Więcje informacji znajdziemy na stronie: www.auschwitz.grynberg.pl.

Mikołaj GrynbergAuschwitz - co ja tu robię?

fotografia, instalacja dźwiękowa
Wernisaż: 24.09.2010, godz. 18:00
Termin: 25.09-24.10.2010

Galeria Wejście
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)