Brutalna rzeczywistość Kingstown w najnowszym albumie Boogie'ego

Brutalna rzeczywistość Kingstown w najnowszym albumie Boogie'ego
W listopadzie ukaże się nowy album jednego z najciekawszych, współczesnych fotografów ulicznych, Vladimira Milivojevicha, szerszej publiczności znanemu pod pseudonimem Boogie. “A Wah Do Dem” opowiada o brutalnej codzienności miasta Kingston na Jamajce. Jest to też pierwsze kolorowe wydawnictwo autora.
Boogie (Vladimira Milivojevicha) to 46-letni fotograf pochodzący z Serbii. Jego surowy, dokumentalny styl i skupienie na postaciach z nizin społecznych zapewniły mu miano jednych z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych. Fotografować zaczął w latach 90. XX wieku podczas wojny domowej w byłej Jugosławii. Jego prace publikowane były w dziennikach New York Times i Huffington Post i pokazywane na wielu wystawach autorskich i zbiorowych w Nowym Jorku, Paryżu, Tokyo, Medialanie, Stambule i Los Angeles. Do tej pory wydał 3 albumy oferujące wyjątkowe spojrzenie na Belgrad, Stambuł i Sao Paulo, album poświęcony dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku oraz jeden album retrospektywny.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
W listopadzie ukaże się nowa, opowiadająca o mieście Kingstown książka fotograficzna autora zatytułowana “A Wah Do Dem”, co w wolnym tłumaczeniu z jamajskiego oznacza “Co jest z nimi nie tak”. Zebrane zdjęcia składają się na skomplikowany obraz miejsca, gdzie bieda, przemoc i zbrodnia są dominującymi elementami codzienności.

Czekałem w bocznej alejce jednej z cieszących się złą sławą dzielnic Kingston. Było ciemno i wydawało mi się, że czekam w nieskończoność. W pewnym momencie z ciemności wyłoniła się postać w masce z horroru, niosąca karabin M-16. Mimo że na spotkanie umówił mnie znajomy znajomego, byłem naprawdę zaniepokojony. Nigdy nie wiesz kiedy może zrobić się nieprzyjemnie. Po krótkim zapoznaniu zacząłem go fotografować, rolka po rolce. Nie mogłem przestać. To była ostatnia noc mojej pierwszej podróży do Kingston i wiedziałem, że bardzo szybko zawitam tam znowu - pisze fotograf we wstępie do albumu.

124-stronicowy photobook “A Wah Do Dem” ukaże się w sprzedaży w listopadzie, nakładem wydawnictwa Drago, w cenie $53. Już teraz możecie zamówić książkę w przedsprzedaży za pośrednictwem serwisu Amazon. Więcej prac autora znajdziecie na stronie artcoup.com i profilu instagramowym fotografa.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!