Brutalna rzeczywistość Kingstown w najnowszym albumie Boogie'ego

Brutalna rzeczywistość Kingstown w najnowszym albumie Boogie'ego
W listopadzie ukaże się nowy album jednego z najciekawszych, współczesnych fotografów ulicznych, Vladimira Milivojevicha, szerszej publiczności znanemu pod pseudonimem Boogie. “A Wah Do Dem” opowiada o brutalnej codzienności miasta Kingston na Jamajce. Jest to też pierwsze kolorowe wydawnictwo autora.
Boogie (Vladimira Milivojevicha) to 46-letni fotograf pochodzący z Serbii. Jego surowy, dokumentalny styl i skupienie na postaciach z nizin społecznych zapewniły mu miano jednych z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych. Fotografować zaczął w latach 90. XX wieku podczas wojny domowej w byłej Jugosławii. Jego prace publikowane były w dziennikach New York Times i Huffington Post i pokazywane na wielu wystawach autorskich i zbiorowych w Nowym Jorku, Paryżu, Tokyo, Medialanie, Stambule i Los Angeles. Do tej pory wydał 3 albumy oferujące wyjątkowe spojrzenie na Belgrad, Stambuł i Sao Paulo, album poświęcony dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku oraz jeden album retrospektywny.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
W listopadzie ukaże się nowa, opowiadająca o mieście Kingstown książka fotograficzna autora zatytułowana “A Wah Do Dem”, co w wolnym tłumaczeniu z jamajskiego oznacza “Co jest z nimi nie tak”. Zebrane zdjęcia składają się na skomplikowany obraz miejsca, gdzie bieda, przemoc i zbrodnia są dominującymi elementami codzienności.

Czekałem w bocznej alejce jednej z cieszących się złą sławą dzielnic Kingston. Było ciemno i wydawało mi się, że czekam w nieskończoność. W pewnym momencie z ciemności wyłoniła się postać w masce z horroru, niosąca karabin M-16. Mimo że na spotkanie umówił mnie znajomy znajomego, byłem naprawdę zaniepokojony. Nigdy nie wiesz kiedy może zrobić się nieprzyjemnie. Po krótkim zapoznaniu zacząłem go fotografować, rolka po rolce. Nie mogłem przestać. To była ostatnia noc mojej pierwszej podróży do Kingston i wiedziałem, że bardzo szybko zawitam tam znowu - pisze fotograf we wstępie do albumu.

124-stronicowy photobook “A Wah Do Dem” ukaże się w sprzedaży w listopadzie, nakładem wydawnictwa Drago, w cenie $53. Już teraz możecie zamówić książkę w przedsprzedaży za pośrednictwem serwisu Amazon. Więcej prac autora znajdziecie na stronie artcoup.com i profilu instagramowym fotografa.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4