Brutalna rzeczywistość Kingstown w najnowszym albumie Boogie'ego

Brutalna rzeczywistość Kingstown w najnowszym albumie Boogie'ego
W listopadzie ukaże się nowy album jednego z najciekawszych, współczesnych fotografów ulicznych, Vladimira Milivojevicha, szerszej publiczności znanemu pod pseudonimem Boogie. “A Wah Do Dem” opowiada o brutalnej codzienności miasta Kingston na Jamajce. Jest to też pierwsze kolorowe wydawnictwo autora.
Boogie (Vladimira Milivojevicha) to 46-letni fotograf pochodzący z Serbii. Jego surowy, dokumentalny styl i skupienie na postaciach z nizin społecznych zapewniły mu miano jednych z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych. Fotografować zaczął w latach 90. XX wieku podczas wojny domowej w byłej Jugosławii. Jego prace publikowane były w dziennikach New York Times i Huffington Post i pokazywane na wielu wystawach autorskich i zbiorowych w Nowym Jorku, Paryżu, Tokyo, Medialanie, Stambule i Los Angeles. Do tej pory wydał 3 albumy oferujące wyjątkowe spojrzenie na Belgrad, Stambuł i Sao Paulo, album poświęcony dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku oraz jeden album retrospektywny.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
W listopadzie ukaże się nowa, opowiadająca o mieście Kingstown książka fotograficzna autora zatytułowana “A Wah Do Dem”, co w wolnym tłumaczeniu z jamajskiego oznacza “Co jest z nimi nie tak”. Zebrane zdjęcia składają się na skomplikowany obraz miejsca, gdzie bieda, przemoc i zbrodnia są dominującymi elementami codzienności.

Czekałem w bocznej alejce jednej z cieszących się złą sławą dzielnic Kingston. Było ciemno i wydawało mi się, że czekam w nieskończoność. W pewnym momencie z ciemności wyłoniła się postać w masce z horroru, niosąca karabin M-16. Mimo że na spotkanie umówił mnie znajomy znajomego, byłem naprawdę zaniepokojony. Nigdy nie wiesz kiedy może zrobić się nieprzyjemnie. Po krótkim zapoznaniu zacząłem go fotografować, rolka po rolce. Nie mogłem przestać. To była ostatnia noc mojej pierwszej podróży do Kingston i wiedziałem, że bardzo szybko zawitam tam znowu - pisze fotograf we wstępie do albumu.

124-stronicowy photobook “A Wah Do Dem” ukaże się w sprzedaży w listopadzie, nakładem wydawnictwa Drago, w cenie $53. Już teraz możecie zamówić książkę w przedsprzedaży za pośrednictwem serwisu Amazon. Więcej prac autora znajdziecie na stronie artcoup.com i profilu instagramowym fotografa.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4