Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca

Autor: Maciej Luśtyk

13 Listopad 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Canon przedstawia nową bezpłatną aplikację na smartfony, która znacznie ułatwić ma pracę w środowisku wielokamerowym. Pozwala obsłużyć do 4 kamer jednocześnie, umożliwiając na szeroką zakrojoną regulację parametrów każdej z nich.

Nowa bezpłatna aplikacja Canon Multi-Camera Control umożliwia użytkownikom płynne połączenie, sterowanie i monitorowanie do czterech kamer jednocześnie. Jest kompatybilna z modelami XF605, EOS C70, EOS C300 Mark III i EOS C500 Mark II.

Łatwa, zdalna kontrola do 4 kamer jednocześnie

„Prosty, intuicyjny interfejs użytkownika zapewnia możliwość zdalnej obsługi szerokiego zakresu funkcji, takich jak zoom optyczny, kontrola ekspozycji, dotykowy autofokus, profile obrazu itp. Pozwala ponadto na jednoczesne monitorowanie do czterech kamer z podglądem na żywo obrazu w wysokiej jakości i z minimalnym opóźnieniem. Użytkownicy zyskują teraz możliwość sterowania całym studiem z wieloma kamerami, w tym zmiany kluczowych ustawień i zdalnego uruchamiania kilku kamer jednocześnie.” - czytamy w informacji prasowej producenta.

Więcej na temat aplikacji na razie nie wiemy, ale udostępniony screen wskazuje na dość zaawansowane możliwości z zakresu sterowania ustawieniami kamer i podglądu obrazy. Szkoda tylko, iż wygląda na to, że aplikacja będzie kompatybilna jedynie z urządzeniami serii Cinema EOS. Z podobnych funkcji z pewnością ucieszyliby się mniejsi twórcy realizujący nagrania podcastów czy youtubowych studiów przy pomocy aparatów.

Aplikacja będzie dostępna do pobrania w grudnia na urządzenia z systemem iOS. O wersji na Androida producent póki co nie wspomina.

Aktualizacje dla kamer

Wraz z informacją o aplikacji, producent zapowiada też szereg aktualizacji dla kamer. Canon wprowadza również szereg bezpłatnych aktualizacji oprogramowania sprzętowego dla kamery XF605 i tych z serii Cinema EOS. Profesjonalna kamera XF605 otrzymuje możliwość zaawansowanej obsługi strumieniowania SRT IP, aby zapewnić wysokiej jakości niezawodne strumieniowanie wideo przez sieci Wi-Fi lub Ethernet.

Nowa funkcja Chunk Transfer umożliwia przesyłanie długich nagrań przez FTP za pomocą aplikacji mobilnej Content Transfer firmy Canon, aby zapewnić bardziej płynny przepływ bieżącej pracy. Inne ulepszenia w kamerze XF605 obejmują znany z serii Cinema EOS profil obrazu Canon 709, który pozwala udoskonalić jakość nagrania bezpośrednio w kamerze, subtelnie wzmacniając kolor i kontrast, a także nowe opcje dostosowywania kształtu fali oraz rozmiaru i krycia wektoroskopu.

Kompatybilność kamer kinowych EOS R5 C, EOS C70, EOS C300 Mark III i EOS C500 Mark II poszerzono o najnowsze obiektywy Super 35mm serii Flex Zooms, RF Mount Cinema Primes i najnowocześniejszy RF 24-105mm F2.8L IS USM Z. Funkcja cyfrowego telekonwertera umożliwia również dalsze przybliżanie obrazu dzięki cyfrowemu powiększeniu.

Źródło: stories.prowly.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza do programów Lightroom, Photoshop i Camera RAW możliwość generowania dodatkowych metadanych zawierających tzw. Content Credentials - informacje o historii powstania i...
7
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Od dziś dostępna jest już nowa bezpłatna usługa chmurowa - Nikon Imaging Cloud. Umożliwia ona przechowywanie zdjęć w chmurze, dostęp do...
10
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy warto spróbować przesiadki z pakietu Adobe na aplikacje Affinity Photo, Designer i Publisher, teraz wreszcie będziecie mogli na dobre to...
7
Powiązane artykuły