Wypróbujcie nowe funkcje przeglądarkowej wersji programu Lightroom

Autor: Michał Chrzanowski

23 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Już niedługo Adobe zaprezentuje nowe funkcje programu Lightroom on the Web, który pozwala uzyskać dostęp do naszej biblioteki zdjęć z każdego urządzenia podłączonego do sieci. Twórcy zapraszają do ich przetestowania. Na początek sprawdzimy działanie ciekawej wyszukiwarki.

 

Na swoim blogu Adobe zapowiedziało wzbogacenie aplikacji Lightroom on the Web o nowe funkcje, które ułatwić mają zarządzanie naszą biblioteką zdjęć z poziomu przeglądarki. Program pozwala na podstawową edycję, segregowanie i tagowanie zdjęć, a także dzielenie się albumami w internecie. W najbliższym czasie pojawią się kolejne rozszerzenia, w tym ciekawa wyszukiwarka, której działanie możemy przetestować już teraz.

Funkcja Search pozwala na łatwe znalezienie każdej fotografii, która została zsynchronizowana z naszą biblioteką zdjęć online za pomocą stacjonarnej i mobilnej wersji programu Lightroom. Wyszukiwać będziemy mogli według tagów jakimi oznaczaliśmy zdjęcia oraz metadanych. Co więcej przeglądarka używa zaawansowanego systemu rozpoznawania obiektów znajdujących się na zdjęciach. Jeśli więc zależy nam na szybkim odnalezieniu naszego pupila czy dzieci, wystarczy że w przeglądarkę wpiszemy hasła dog, kids itp. Funkcja ta działa zadziwiająco dobrze, choć na razie dostępna jest tylko w języku angielskim.

Aby wypróbować działanie nowych funkcji, wystarczy uruchomić aplikację Lightroom on the Web, zalogować się na konto Adobe i w zakładce Welcome wybrać pozycję Technology Previews. Kolejne nowości mają zostać udostępnione do testów w ciągu najbliższych tygodni.

Więcej informacji znajdziecie na stronie blogs.adobe.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza do programów Lightroom, Photoshop i Camera RAW możliwość generowania dodatkowych metadanych zawierających tzw. Content Credentials - informacje o historii powstania i...
7
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Od dziś dostępna jest już nowa bezpłatna usługa chmurowa - Nikon Imaging Cloud. Umożliwia ona przechowywanie zdjęć w chmurze, dostęp do...
10
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy warto spróbować przesiadki z pakietu Adobe na aplikacje Affinity Photo, Designer i Publisher, teraz wreszcie będziecie mogli na dobre to...
7
Powiązane artykuły