Wypróbujcie nowe funkcje przeglądarkowej wersji programu Lightroom

0
Michał Chrzanowski
23 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Już niedługo Adobe zaprezentuje nowe funkcje programu Lightroom on the Web, który pozwala uzyskać dostęp do naszej biblioteki zdjęć z każdego urządzenia podłączonego do sieci. Twórcy zapraszają do ich przetestowania. Na początek sprawdzimy działanie ciekawej wyszukiwarki.

 

Na swoim blogu Adobe zapowiedziało wzbogacenie aplikacji Lightroom on the Web o nowe funkcje, które ułatwić mają zarządzanie naszą biblioteką zdjęć z poziomu przeglądarki. Program pozwala na podstawową edycję, segregowanie i tagowanie zdjęć, a także dzielenie się albumami w internecie. W najbliższym czasie pojawią się kolejne rozszerzenia, w tym ciekawa wyszukiwarka, której działanie możemy przetestować już teraz.

Funkcja Search pozwala na łatwe znalezienie każdej fotografii, która została zsynchronizowana z naszą biblioteką zdjęć online za pomocą stacjonarnej i mobilnej wersji programu Lightroom. Wyszukiwać będziemy mogli według tagów jakimi oznaczaliśmy zdjęcia oraz metadanych. Co więcej przeglądarka używa zaawansowanego systemu rozpoznawania obiektów znajdujących się na zdjęciach. Jeśli więc zależy nam na szybkim odnalezieniu naszego pupila czy dzieci, wystarczy że w przeglądarkę wpiszemy hasła dog, kids itp. Funkcja ta działa zadziwiająco dobrze, choć na razie dostępna jest tylko w języku angielskim.

Aby wypróbować działanie nowych funkcji, wystarczy uruchomić aplikację Lightroom on the Web, zalogować się na konto Adobe i w zakładce Welcome wybrać pozycję Technology Previews. Kolejne nowości mają zostać udostępnione do testów w ciągu najbliższych tygodni.

Więcej informacji znajdziecie na stronie blogs.adobe.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system retuszu twarzy
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system...
AI Skin Enhancer & Portrait Enhancer to dwie nowe funkcje oparte o układy AI, które wzbogacą imponująco zapowiadającą się 4. odsłonę aplikacji.
11
2
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do różnych platform i wyświetlaczy
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do...
Czy tego chcemy czy nie, media społecznościowe sprawiły, że pionowe wideo stało się faktem i klienci często wymagają przygotowania filmów także w takim wariancie. Na...
7
0
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
67
10
Powiązane artykuły