Wypróbujcie nowe funkcje przeglądarkowej wersji programu Lightroom

Autor: Michał Chrzanowski

23 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Już niedługo Adobe zaprezentuje nowe funkcje programu Lightroom on the Web, który pozwala uzyskać dostęp do naszej biblioteki zdjęć z każdego urządzenia podłączonego do sieci. Twórcy zapraszają do ich przetestowania. Na początek sprawdzimy działanie ciekawej wyszukiwarki.

 

Na swoim blogu Adobe zapowiedziało wzbogacenie aplikacji Lightroom on the Web o nowe funkcje, które ułatwić mają zarządzanie naszą biblioteką zdjęć z poziomu przeglądarki. Program pozwala na podstawową edycję, segregowanie i tagowanie zdjęć, a także dzielenie się albumami w internecie. W najbliższym czasie pojawią się kolejne rozszerzenia, w tym ciekawa wyszukiwarka, której działanie możemy przetestować już teraz.

Funkcja Search pozwala na łatwe znalezienie każdej fotografii, która została zsynchronizowana z naszą biblioteką zdjęć online za pomocą stacjonarnej i mobilnej wersji programu Lightroom. Wyszukiwać będziemy mogli według tagów jakimi oznaczaliśmy zdjęcia oraz metadanych. Co więcej przeglądarka używa zaawansowanego systemu rozpoznawania obiektów znajdujących się na zdjęciach. Jeśli więc zależy nam na szybkim odnalezieniu naszego pupila czy dzieci, wystarczy że w przeglądarkę wpiszemy hasła dog, kids itp. Funkcja ta działa zadziwiająco dobrze, choć na razie dostępna jest tylko w języku angielskim.

Aby wypróbować działanie nowych funkcji, wystarczy uruchomić aplikację Lightroom on the Web, zalogować się na konto Adobe i w zakładce Welcome wybrać pozycję Technology Previews. Kolejne nowości mają zostać udostępnione do testów w ciągu najbliższych tygodni.

Więcej informacji znajdziecie na stronie blogs.adobe.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Twórcy programu Luminar informują o wprowadzeniu nowej funkcji o nazwie GenSwap. Tym samym program dołącza do rosnącego grona aplikacji, które w procesie edycji wykorzystują możliwości...
5
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon przedstawia nową bezpłatną aplikację na smartfony, która znacznie ułatwić ma pracę w środowisku wielokamerowym. Pozwala obsłużyć do 4 kamer jednocześnie, umożliwiając na szeroką...
5
Project Stardust - Adobe szykuje rewolucję w edycji grafiki
Project Stardust - Adobe szykuje rewolucję w edycji grafiki
„Wszystko będzie warstwą”, tak w skrócie można opisać nową technologię, która według słów producenta ma kompletnie odmienić to, jak pracujemy z produktami Adobe.
8
Powiązane artykuły