Wypróbujcie nowe funkcje przeglądarkowej wersji programu Lightroom

0
Michał Chrzanowski
23 Marzec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Już niedługo Adobe zaprezentuje nowe funkcje programu Lightroom on the Web, który pozwala uzyskać dostęp do naszej biblioteki zdjęć z każdego urządzenia podłączonego do sieci. Twórcy zapraszają do ich przetestowania. Na początek sprawdzimy działanie ciekawej wyszukiwarki.

 

Na swoim blogu Adobe zapowiedziało wzbogacenie aplikacji Lightroom on the Web o nowe funkcje, które ułatwić mają zarządzanie naszą biblioteką zdjęć z poziomu przeglądarki. Program pozwala na podstawową edycję, segregowanie i tagowanie zdjęć, a także dzielenie się albumami w internecie. W najbliższym czasie pojawią się kolejne rozszerzenia, w tym ciekawa wyszukiwarka, której działanie możemy przetestować już teraz.

Funkcja Search pozwala na łatwe znalezienie każdej fotografii, która została zsynchronizowana z naszą biblioteką zdjęć online za pomocą stacjonarnej i mobilnej wersji programu Lightroom. Wyszukiwać będziemy mogli według tagów jakimi oznaczaliśmy zdjęcia oraz metadanych. Co więcej przeglądarka używa zaawansowanego systemu rozpoznawania obiektów znajdujących się na zdjęciach. Jeśli więc zależy nam na szybkim odnalezieniu naszego pupila czy dzieci, wystarczy że w przeglądarkę wpiszemy hasła dog, kids itp. Funkcja ta działa zadziwiająco dobrze, choć na razie dostępna jest tylko w języku angielskim.

Aby wypróbować działanie nowych funkcji, wystarczy uruchomić aplikację Lightroom on the Web, zalogować się na konto Adobe i w zakładce Welcome wybrać pozycję Technology Previews. Kolejne nowości mają zostać udostępnione do testów w ciągu najbliższych tygodni.

Więcej informacji znajdziecie na stronie blogs.adobe.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
20
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Powiązane artykuły