Adobe Lightroom Mobile 2.2 – aktualizacja, na którą wszyscy czekali

Autor: Michał Chrzanowski

4 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Adobe zaprezentowała nową aktualizację programu Lightroom Mobile w wersji 2.2. Wraz z nią pojawia się funkcja, na którą czekali wszyscy profesjonaliści – możliwość eksportu zdjęć w pełnej rozdzielczość. Jak na razie to opcja jest dostępna wyłącznie dla urządzeń iOS.

Pod koniec lutego 2016 roku Adobe odświeżyło mobilną wersję Lightrooma dla Androida. Obok szeregu istotnych funkcji pojawił się opcja wykonywania zdjęć w formacie DNG. Dzięki zaimplementowanej do Lightrooma autorskiej aplikacji kamery, jesteśmy w stanie wykonać obraz, na który nie zostaną naniesione żadne profile kamery i efekty kolorystyczne. Więcej o tych zmianach możecie przeczytać tutaj.

Adobe nie zapomniało także o użytkownikach urządzeń mobilnych pracujących na systemie iOS. Firma zaprezentowała najnowszą odsłonę programu Lightroom Mobile w wersji 2.2. Wraz z nią w końcu zyskujemy eksport zdjęć w pełnej rozdzielczości. Otwiera to więc zupełnie nowe możliwość przed zaawansowanymi fotografami. Teraz zdjęcie nie tylko zaimportujemy z aparatu i poddamy obróbce w mobilnej wersji programu, lecz także zapiszemy fotografię na urządzeniu przenośnym lub wyślemy do serwisów typu Dropbox, Google Drive czy One Drive bez straty na jakości i wielkości fotografii. Na taką możliwość profesjonaliści czekali długo, bo aż od momentu pojawienia się na rynku Lightrooma Mobile. Wraz z nową wersją softu 2.2 dostajemy także wsparcie dla 3D touch – w panelu Camera Roll poprzez dłuższe przytrzymanie miniatury zdjęcia będziemy w stanie ją podejrzeć na pełnym ekranie. Poza tym usprawniono działanie programu i naprawiono kilka błędów.

Program zsynchronizowany jest z katalogiem Lightrooma na pulpicie komputera, dzięki czemu umożliwia szybką wymianę zdjęć między urządzeniami. Zmiany dokonane za pomocą aplikacji mogą być na bieżąco synchronizowane z programem zainstalowanym na komputerze. Aplikacja potrzebuje minimum 8GB wolnego miejsca na dysku i 4-rdzeniowy procesor 1.7GHz. Wersja mobilna umożliwia też obróbkę zdjęć w trybie offline.

Adobe Lightroom Mobile w wersji 2.2 jak na razie dostępny jest wyłącznie dla urządzeń z systemem iOS. Producent nie zdradza terminu, w którym aplikacja pojawi się także dla smartfonów i tabletów pracujących na Androidzie. Więcej szczegółów o wprowadzonych zmianach jest dostępnych na stronie Apple. Bezpłatną wersję programu na tablety lub smartfony iOS możecie pobrać z platformy itunes.apple.com lub aplikacji App Store.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Chciałbyś ruszyć w świat z aparatem, ale nie masz czasu i… aparatu? Być może twoje pragnienia już niebawem zaspokoją polscy deweloperzy z Madnetic Games. W Photography...
7
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Skylum zapowiedziało premierę kolejnego programu z serii Luminar. Czy jednak zamiast co roku prezentować kolejny nowy produkt nie lepiej byłoby skupić się na...
11
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Nowe funkcje podmiany nieba, redukcji szumów, czy tworzenia time lapse'ów zobaczymy w najnowszej wersji konkurenta Photoshopa i Lightrooma, czyli programu ON1 Photo RAW 2022
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)