Leica Noctilux-M 50 mm f/0.95 Titan - nie uwierzysz ile kosztuje!

Autor: Maciej Luśtyk

15 Wrzesień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Co jest droższe od Noctiluxa? Noctilux w limitowanej edycji Titan.

Noctlilux-M 50 mm f/0.95 ASPH to do dziś jeden z najjaśniejszych i najdroższych obiektywów na rynku. Dziś to koszt rzędu 55 tysięcy złotych. To jednak mały pikuś przy cenie zaprezentowanego właśnie, limitowanego wariantu obiektywu - Leica Noctilux-M 50 mm f/0.95 Titan.

Tytanowy, piękny, drogi

Jak łatwo się domyśleć, sedno stanowi tutaj obudowa wykonana z tytanu - metalu, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością i niską wagą. Co ciekawe producent nie chwali się, by z uwagi na ten fakt tubus stał się wyraźnie lżejszy.

Poza innym wykończeniem, to w zasadzie ten sam obiektyw, co wcześniej. Otrzymujemy więc 8 soczewek w 5 grupach, możliwość ostrzenia z minimalnej odległości 1 m i względnie kompaktową obudowę o wymiarach 75,1 x 73 mm oraz wadze 700 g. To wszystko jak zwykle okraszone fenomenalną światłosiłą, którą pozwoli swobodnie pracować po zmroku i uzyskać iście papierową głębię ostrości.

Obiekt kolekcjonerski

Leica Noctilux-M 50 mm f/0.95 w wersji Titan to jednak raczej nie obiektyw do fotografowania, a przedmiot westchnień kolekcjonerów sprzętu. Podaż nowego obiektywu będzie ograniczona do raptem 100 egzemplarzy na całym świecie.

Cena i dostępność

Jak można się spodziewać, nowy limitowany Noctilux ma swoją odpowiednio wyższą cenę. Chętni na kupienie modelu Leica Noctilux-M 50 mm f/0.95 Titan będą musieli wyłożyć na stół 16 995 dolarów, czyli bagatela ok. 74 tys. złotych.

Tym samym czyni to nowe szkło najdroższym nowym obiektywem „standardowym” na rynku.

Więcej informacji o nowym obiektywie znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Samyang wystartował z wiosennymi rabatami na obiektywy z mocowaniami Sony E i Fujifilm X. Do 30 czerwca 9 modeli z oferty producenta kupicie sporo taniej.
5
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)