Leica Noctilux-M 50 mm f/0.95 Titan - nie uwierzysz ile kosztuje!

Autor: Maciej Luśtyk

15 Wrzesień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Co jest droższe od Noctiluxa? Noctilux w limitowanej edycji Titan.

Noctlilux-M 50 mm f/0.95 ASPH to do dziś jeden z najjaśniejszych i najdroższych obiektywów na rynku. Dziś to koszt rzędu 55 tysięcy złotych. To jednak mały pikuś przy cenie zaprezentowanego właśnie, limitowanego wariantu obiektywu - Leica Noctilux-M 50 mm f/0.95 Titan.

Tytanowy, piękny, drogi

Jak łatwo się domyśleć, sedno stanowi tutaj obudowa wykonana z tytanu - metalu, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością i niską wagą. Co ciekawe producent nie chwali się, by z uwagi na ten fakt tubus stał się wyraźnie lżejszy.

Poza innym wykończeniem, to w zasadzie ten sam obiektyw, co wcześniej. Otrzymujemy więc 8 soczewek w 5 grupach, możliwość ostrzenia z minimalnej odległości 1 m i względnie kompaktową obudowę o wymiarach 75,1 x 73 mm oraz wadze 700 g. To wszystko jak zwykle okraszone fenomenalną światłosiłą, którą pozwoli swobodnie pracować po zmroku i uzyskać iście papierową głębię ostrości.

Obiekt kolekcjonerski

Leica Noctilux-M 50 mm f/0.95 w wersji Titan to jednak raczej nie obiektyw do fotografowania, a przedmiot westchnień kolekcjonerów sprzętu. Podaż nowego obiektywu będzie ograniczona do raptem 100 egzemplarzy na całym świecie.

Cena i dostępność

Jak można się spodziewać, nowy limitowany Noctilux ma swoją odpowiednio wyższą cenę. Chętni na kupienie modelu Leica Noctilux-M 50 mm f/0.95 Titan będą musieli wyłożyć na stół 16 995 dolarów, czyli bagatela ok. 74 tys. złotych.

Tym samym czyni to nowe szkło najdroższym nowym obiektywem „standardowym” na rynku.

Więcej informacji o nowym obiektywie znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena - wzorowa ostrość, perfekcyjne bokeh
Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena - wzorowa ostrość, perfekcyjne bokeh
Nikon podnosi poprzeczkę w temacie obiektywów portretowych. Najnowszy model 135 mm f/1.8, ochrzczony mianem „Plena” oferować ma imponującą jakość optyczną i być nowym obiektem...
16
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
Chiński producent optyki zaprezentował niecodzienną premier. TTartisan 500 mm f/6.3 to pierwszy współczesny długi teleobiektyw z Kraju Środka - prawdopodobnie nie porazi nas jakością,...
7
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon zapowiada premierę nowego tajemniczego obiektywu (lub całej serii) o nazwie „Plena”. Czy będzie to kolejna wysokiej kasy portretówka pokroju modelu Noct?
13
Powiązane artykuły