Leica Summicron-M 28 mm f/2.0 ASPH. - krótsza odległość ostrzenia i optyka przystosowana do wysokich rozdzielczości

Autor: Maciej Luśtyk

26 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Wraz z modelem M11-P niemiecki producent prezentuje także unowocześnioną wersję szerokokątnego obiektywu Leica Summicron-M 28 mm f/2.0 ASPH. Współczesna konstrukcja charakteryzuje się udoskonaloną optyką, przystosowaną do pracy z wysockorozdzielczymi matrycami najnowszych korpusów.

Nowa wersja obiektywu Leica Summicron-M 28 mm f/2.0 APSH. to przede wszystkim usprawniony układ optyczny. Konstrukcja zbudowana jest w oparciu o 9 soczewek w 6 grupach (1 soczewka sferyczna) i 10-listkowej przysłony (maksymalne domknięcie do f/16).

Optyka charakteryzować ma się lepszą rozdzielczością, przygotowaną do pracy z 60-megapiskelowymi matrycami najnowszych modeli M. Z kolei dzięki przekładni z podwójną krzywką minimalna odległość ogniskowa wynosi teraz tylko 40 cm, co pozwoli podejść bliżej do fotografowanego obiektu (należy jedynie pamiętać, że wsparcie systemu dalmierza kończy się w Leice na 70 cm).

Oprócz tego, obiektyw wyposażono we wbudowaną osłonę przeciwsłoneczną i gwint filtra E46. Szkło jest też lekkie (275 g) i kompaktowe (55 x 58 mm), dzięki czemu w parze z aparatami serii M będzie tworzyć poręczny i dyskretny zestaw do fotografii ulicznej i reportażowej.

Cena i dostępność

Obiektyw Leica Summicron-M 28 mm f/2.0 APSH dostępny będzie do kupienia w salonach Leica Store i sklepach autoryzowanych dealerów w cenie 24 300 zł, czyli ok. 2 tys. złotych drożej niż dotychczasowa wersja.

Więcej informacji znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma prezentuje drugą generację standardowego reporterskiego zoomu do aparatów bezusterkowych Sony E i L-Mount. Nowa Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II Art to usprawnienia w każdym...
12
Fujifilm XF 16-50 mm f/2.8-4.8 R LM WR - nowy kit w systemie X teraz szerszy, ale bez stabilizacji
Fujifilm XF 16-50 mm f/2.8-4.8 R LM WR - nowy kit w systemie X teraz szerszy, ale bez stabilizacji
W systemie Fujifilm X pojawi się nowy uniwersalny zoom. XF 16-50 mm f/2.8-4.8 R LM WR oferuje uniwersalny zakres ogniskowych i uszczelniania, ale bez stabilizacji obrazu.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)