Leica Summicron-M 28 mm f/2.0 ASPH. - krótsza odległość ostrzenia i optyka przystosowana do wysokich rozdzielczości

Autor: Maciej Luśtyk

26 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Wraz z modelem M11-P niemiecki producent prezentuje także unowocześnioną wersję szerokokątnego obiektywu Leica Summicron-M 28 mm f/2.0 ASPH. Współczesna konstrukcja charakteryzuje się udoskonaloną optyką, przystosowaną do pracy z wysockorozdzielczymi matrycami najnowszych korpusów.

Nowa wersja obiektywu Leica Summicron-M 28 mm f/2.0 APSH. to przede wszystkim usprawniony układ optyczny. Konstrukcja zbudowana jest w oparciu o 9 soczewek w 6 grupach (1 soczewka sferyczna) i 10-listkowej przysłony (maksymalne domknięcie do f/16).

Optyka charakteryzować ma się lepszą rozdzielczością, przygotowaną do pracy z 60-megapiskelowymi matrycami najnowszych modeli M. Z kolei dzięki przekładni z podwójną krzywką minimalna odległość ogniskowa wynosi teraz tylko 40 cm, co pozwoli podejść bliżej do fotografowanego obiektu (należy jedynie pamiętać, że wsparcie systemu dalmierza kończy się w Leice na 70 cm).

Oprócz tego, obiektyw wyposażono we wbudowaną osłonę przeciwsłoneczną i gwint filtra E46. Szkło jest też lekkie (275 g) i kompaktowe (55 x 58 mm), dzięki czemu w parze z aparatami serii M będzie tworzyć poręczny i dyskretny zestaw do fotografii ulicznej i reportażowej.

Cena i dostępność

Obiektyw Leica Summicron-M 28 mm f/2.0 APSH dostępny będzie do kupienia w salonach Leica Store i sklepach autoryzowanych dealerów w cenie 24 300 zł, czyli ok. 2 tys. złotych drożej niż dotychczasowa wersja.

Więcej informacji znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Optyka filmowa jest zbyt doskonała? Nowa seria Tokina Vista-P oferuje układy optyczne przeprojektowane specjalnie tak, by dodać nagraniom nagraniom nieco charakteru.
11
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych szkieł AF
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych...
Samyang prezentuje najnowszego reprezentanta linii V-AF - kompaktowych obiektywów filmowych wyposażonych w silniki autofokusu. Tym razem to obiektyw o ogniskowej 100 mm, który idealnie...
7
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
W ostatnich miesiącach coraz więcej chińskich firm wkracza do segmentu obiektywów automatycznych. Już niebawem do tego grona dołączy Laowa - jedna z największych i najbardziej...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)