Voigtlander Macro Apo Ultron 35 mm f/2 - kompaktowy obiektyw makro do bezlusterkowców Fujifilm

Autor: Maciej Luśtyk

15 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Voigtlander prezentuje nowy obiektyw do aparatów APS-C marki Fujifilm. Tym razem jest to kompaktowy obiektyw o ekwiwalencie 50 mm, który oferuje maksymalne powiększenie 1:2.

Nowy Voigtlander Macro Apo Ultron 35 mm f/2 ma być propozycją dla osób, które szukają jasnego, kompaktowego obiektywu standardowego (ekwiwalent ogniskowej 52,5 mm), który jednocześnie pozwoli na fotografowanie z bardzo bliska.

Obiektyw standardowy i makro w jednym

Układ optyczny obiektywu składa się 9 soczewek w 6 grupach i 10-listkowej przysłony. Jest to konstrukcja apochromatyczna, dzięki której problemy z występowaniem aberracji chromatycznej zostaną sprowadzone do minimum a dodatkowo oferuje krótką minimalną odległość ostrzenia (16,3 mm), pozwalającą nam uzyskać maksymalne powiększenie 1:2. Tym samym obiektyw nada się także do zdjęć makro. Producent obiecuje też wysoką rozdzielczość, świetny kontrast i bardzo dobrą reprodukcję barw.

Tak przygotowany, Voigtlander Macro Apo Ultron 35 mm f/2 będzie bardzo uniwersalnym szkłem, pozwalającym zarówno na wykonywanie ciekawych portretów, jak i fotografii produktowej czy w końcu makrofotografii.

Obiektyw wyposażony został w układ elektroniczny umożliwiający komunikację obiektywu z korpusem aparatu, przekazywanie danych EXIF, potwierdzenie ostrości czy wsparcie dla systemu stabilizacji obrazu. Wszystko to zamknięte zostało w małym i lekkim, ale w pełni metalowym tubusie o wymiarach 60,7 x 54,8 mm i wadze 256 g. Na przednią soczewkę nakręcimy filtry o średnicy 49 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw z mocowaniem Fujifilm X trafi do sprzedaży w sierpniu w cenie 93 000 jenów, czyli ok. 3200 zł. Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie cosina.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Ruszył Cashback na obiektywy Sigma - obiektywy z mocowaniami Sony E i L-Mount ze zwrotem do 940 zł
Ruszył Cashback na obiektywy Sigma - obiektywy z mocowaniami Sony E i L-Mount ze zwrotem do 940 zł
K-Consult, dystrybutor marki Sigma informuje o nowej ofercie Cashback na wybrane modele obiektywów. Akcja trwa do 30 listopada i obejmuje 6 popularnych obiektywów do...
1
7Artisans 4 mm f/2.8 - kołowe rybie oko do belzusterkowców APS-C
7Artisans 4 mm f/2.8 - kołowe rybie oko do belzusterkowców APS-C
Oferta chińskiego producenta manualnej optyki powiększyła się o nowy obiektyw. Tym razem otrzymujemy kompaktowe rybie do aparatów APS-C, o bardzo dużym kącie...
5
Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD - wszechstronny i kompaktowy zoom oficjalnie zaprezentowany
Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD - wszechstronny i kompaktowy zoom oficjalnie zaprezentowany
Oferujący unikalny zakres ogniskowych, obiektyw Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD będzie najbardziej kompaktowym i jednym z najbardziej uniwersalnych szerokokątnych...
31
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)