Voigtlander Macro Apo Ultron 35 mm f/2 - kompaktowy obiektyw makro do bezlusterkowców Fujifilm

Autor: Maciej Luśtyk

15 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Voigtlander prezentuje nowy obiektyw do aparatów APS-C marki Fujifilm. Tym razem jest to kompaktowy obiektyw o ekwiwalencie 50 mm, który oferuje maksymalne powiększenie 1:2.

Nowy Voigtlander Macro Apo Ultron 35 mm f/2 ma być propozycją dla osób, które szukają jasnego, kompaktowego obiektywu standardowego (ekwiwalent ogniskowej 52,5 mm), który jednocześnie pozwoli na fotografowanie z bardzo bliska.

Obiektyw standardowy i makro w jednym

Układ optyczny obiektywu składa się 9 soczewek w 6 grupach i 10-listkowej przysłony. Jest to konstrukcja apochromatyczna, dzięki której problemy z występowaniem aberracji chromatycznej zostaną sprowadzone do minimum a dodatkowo oferuje krótką minimalną odległość ostrzenia (16,3 mm), pozwalającą nam uzyskać maksymalne powiększenie 1:2. Tym samym obiektyw nada się także do zdjęć makro. Producent obiecuje też wysoką rozdzielczość, świetny kontrast i bardzo dobrą reprodukcję barw.

Tak przygotowany, Voigtlander Macro Apo Ultron 35 mm f/2 będzie bardzo uniwersalnym szkłem, pozwalającym zarówno na wykonywanie ciekawych portretów, jak i fotografii produktowej czy w końcu makrofotografii.

Obiektyw wyposażony został w układ elektroniczny umożliwiający komunikację obiektywu z korpusem aparatu, przekazywanie danych EXIF, potwierdzenie ostrości czy wsparcie dla systemu stabilizacji obrazu. Wszystko to zamknięte zostało w małym i lekkim, ale w pełni metalowym tubusie o wymiarach 60,7 x 54,8 mm i wadze 256 g. Na przednią soczewkę nakręcimy filtry o średnicy 49 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw z mocowaniem Fujifilm X trafi do sprzedaży w sierpniu w cenie 93 000 jenów, czyli ok. 3200 zł. Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie cosina.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
Konstrukcje typu Tilt-Shift to domena wąskiej i kosztownej oferty kierowanej dla profesjonalistów. Chińczycy z 7Artisans chcą pokazać, że można inaczej i prezentują jasną stawkę z...
7
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony prezentuje kolejny po modelu 24-50 mm kompaktowy zoom ze światłem f/2.8, który łączy niewielkie wymiary ze stosunkowo przystępną ceną. Nowy szeroki kąt celuje w twórców, którym...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)