Voigtlander Macro APO Lanthar 65 mm f/2 do Nikon Z

Autor: Maciej Luśtyk

17 Październik 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Cosina prezentuje kolejny obiektyw marki Voigtlander przeznaczony do systemu Nikon Z. Tym razem jest to atrakcyjna makro portretówka, która przed 5 laty zadebiutowała w systemie Sony E.

Voigtlander Macro APO Lanthar 65 mm f/2 to z pewnością jeden z ciekawszych obiektywów portretowych z funkcją makro. Po pierwsze dlatego, że oferuje przyjemną ogniskową, która nie pogrubia jeszcze optycznie fotografowanych modeli, a po drugie z racji tego, iż jest to obiektyw apochromatyczny, czyli praktycznie pozbawiony problemów z aberracją chromatyczną. Oferuje przy tym maksymalne powiększenie na poziomie 1:2 i przyjemne rozmycie ostrości dzięki 10-listkowej przysłonie. Od teraz konstrukcja ta dostępna będzie także dla użytkowników aparatów Nikon Z.

Pod względem technicznym model Voigtlander Macro APO Lanthar 65 mm f/2 w wersji do Nikon Z nie różni się od pokazanego przed 5 latami wariantu do aparatów Sony. Jeżeli interesują was szczegóły, zajrzyjcie do wcześniejszego artykułu.

Przeczytaj także:
Voigtlander APO-Macro Lanthar 65 mm f/2 Aspherical - profesjonalna portretówka i makro w jednym

W segmencie szkieł do systemu Sony robi się coraz ciekawiej. Swoją cegiełkę dołożył właśnie Voigtlander, który oficjalnie zaprezentował model APO-Macro Lanthar 65 mm f/2 Aspherical. [Czytaj więcej]

Obiektyw wykonany został w całości z metalu i waży 618 g przy wymiarach 88,8 x 78 mm. Choć to obiektyw manualny, oferuje elektronikę, która pozwoli na zapisanie pełnych danych EXIF, pracę w trybach preselekcji czy komunikację z systemem stabilizacji matrycy.

Cena i dostępność

Obiektyw Voigtlander Macro APO Lanthar 65 mm f/2 w wersji do Nikon Z pojawi się w sprzedaży w listopadzie 2022 roku. Cena na razie nie jest znana, ale zapewne należy spodziewać się podobnego pułapu jak w przypadku wersji do Sony E, tj, ok. 4600 zł.

Więcej informacji i zdjęcia przykładowe znajdziecie na stronie cosina.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Next77, dystrybutor obiektywów Irix informuje o specjalnej ofercie na obiektyw Irix 45 mm f/1.4. Do końca kwietnia model ten dostępny jest z 40-procentowym rabatem.
4
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Zapowiadany od roku obiektyw Irix Cine 65 mm T1.5 w końcu trafia na rynek. Krótki filmowy teleobiektyw może pochwalić się kompaktową budową, dużą jasnością, wysokiej jakości optyką i...
6
Viltrox AF 56 mm f/1.7 - supermała i supertania portretówka do aparatów APS-C
Viltrox AF 56 mm f/1.7 - supermała i supertania portretówka do aparatów APS-C
Viltrox prezentuje najtańszy do tej pory obiektyw z systemem AF w swojej ofercie. Ekwiwalent 84 mm ma być świetną propozycją na pierwszy obiektyw portretowy.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)