Voigtlander Macro APO Lanthar 65 mm f/2 do Nikon Z

Autor: Maciej Luśtyk

17 Październik 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Cosina prezentuje kolejny obiektyw marki Voigtlander przeznaczony do systemu Nikon Z. Tym razem jest to atrakcyjna makro portretówka, która przed 5 laty zadebiutowała w systemie Sony E.

Voigtlander Macro APO Lanthar 65 mm f/2 to z pewnością jeden z ciekawszych obiektywów portretowych z funkcją makro. Po pierwsze dlatego, że oferuje przyjemną ogniskową, która nie pogrubia jeszcze optycznie fotografowanych modeli, a po drugie z racji tego, iż jest to obiektyw apochromatyczny, czyli praktycznie pozbawiony problemów z aberracją chromatyczną. Oferuje przy tym maksymalne powiększenie na poziomie 1:2 i przyjemne rozmycie ostrości dzięki 10-listkowej przysłonie. Od teraz konstrukcja ta dostępna będzie także dla użytkowników aparatów Nikon Z.

Pod względem technicznym model Voigtlander Macro APO Lanthar 65 mm f/2 w wersji do Nikon Z nie różni się od pokazanego przed 5 latami wariantu do aparatów Sony. Jeżeli interesują was szczegóły, zajrzyjcie do wcześniejszego artykułu.

Przeczytaj także:
Voigtlander APO-Macro Lanthar 65 mm f/2 Aspherical - profesjonalna portretówka i makro w jednym

W segmencie szkieł do systemu Sony robi się coraz ciekawiej. Swoją cegiełkę dołożył właśnie Voigtlander, który oficjalnie zaprezentował model APO-Macro Lanthar 65 mm f/2 Aspherical. [Czytaj więcej]

Obiektyw wykonany został w całości z metalu i waży 618 g przy wymiarach 88,8 x 78 mm. Choć to obiektyw manualny, oferuje elektronikę, która pozwoli na zapisanie pełnych danych EXIF, pracę w trybach preselekcji czy komunikację z systemem stabilizacji matrycy.

Cena i dostępność

Obiektyw Voigtlander Macro APO Lanthar 65 mm f/2 w wersji do Nikon Z pojawi się w sprzedaży w listopadzie 2022 roku. Cena na razie nie jest znana, ale zapewne należy spodziewać się podobnego pułapu jak w przypadku wersji do Sony E, tj, ok. 4600 zł.

Więcej informacji i zdjęcia przykładowe znajdziecie na stronie cosina.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikon poszerza portfolio obiektywów niepełnoklatkowych. Zaprezentowany właśnie Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 będzie odpowiednikiem klasycznej 35-tki, lubianej wśród fotografów za uniwersalność.
2
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiedział rozszerzenie katalogu filmowej optyki o jasny model 65 mm T1.5, czym uzupełni lukę w zakresie krótkich portretowych teleobiektywów.
5
AstrHori 18 mm f/8 2:1 Periscope Probe - pierwszy obiektyw typu probe do APS-C
AstrHori 18 mm f/8 2:1 Periscope Probe - pierwszy obiektyw typu probe do APS-C
Chiński producent rozszerza ofertę o kolejny unikalny obiektyw typu probe. Tym razem stworzony specjalnie z myślą o użytkownikach aparatów APS-C.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)