Voigtlander Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 - do wyboru: większy komfort lub ponadprzeciętna wytrzymałość

Autor: Maciej Luśtyk

17 Październik 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy jasny standard do aparatów z mocowaniem Leica M debiutuje w dwóch wersjach - lekkiej aluminiowej i cięższej, ale wytrzymalszej wersji z mosiądzu. Kompaktowa konstrukcja sprawi, że będzie on doskonałą „reporterską” para dla korpusów Leiki.

Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 to jasny w pełni manualny obiektyw standardowy o kompaktowych wymiarach, zaprojektowany do współpracy z dalmierzami cyfrowymi wyposażonymi w mocowanie Leica M.

Układ optyczny składa się z 9 soczewek w 6 grupach, wśród których znajdziemy 2 soczewki obustronnie asferyczne, które pozwoliły projektantom zachować niewielki wymiary (53 x 36 mm) przy jednoczesnych wysokich osiągach optycznych. Za plastyczne rozmycie będzie tu odpowiadać 12-listkowa przysłona, a ostrość będziemy mogli ustawiać z minimalnej odległości 50 cm.

Jak wszystkie szkła z serii Vintage Line, tak i model 35 mm f/1.5 będzie charakteryzować się klasycznym wzornictwem, nawiązującym do konstrukcji z II połowy XX wieku.

Cena i dostępność

Co ciekawe, model Voigtlander Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 dostępny będzie w 2 wariantach, różniących się materiałem wykorzystanym do budowy tubusu:

  • Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 - Typ I - Stworzony z myślą o komforcie i lekkości, posiada ważący zaledwie 188 g aluminiowy tubus pomalowany na czarno.
  • Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 - Typ II - Stworzony z myślą o trwałości i elegancji, posiada ważący 284 g tubus wykonany z mosiądzu. Obiektyw w wersji II dostępny będzie w dwóch wariantach kolorystycznych - czarnej oraz srebrnej.

Obiektyw będzie dostępny do kupienia od listopada 2022 roku, w cenie 110 i 120 tys. jenów (w zależności od wersji), czyli ok. 3600 i 3900 zł. Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji i zdjęcia przykładowe znajdziecie na stronie cosina.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Samyang wystartował z wiosennymi rabatami na obiektywy z mocowaniami Sony E i Fujifilm X. Do 30 czerwca 9 modeli z oferty producenta kupicie sporo taniej.
5
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)