Voigtlander Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 - do wyboru: większy komfort lub ponadprzeciętna wytrzymałość

Autor: Maciej Luśtyk

17 Październik 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy jasny standard do aparatów z mocowaniem Leica M debiutuje w dwóch wersjach - lekkiej aluminiowej i cięższej, ale wytrzymalszej wersji z mosiądzu. Kompaktowa konstrukcja sprawi, że będzie on doskonałą „reporterską” para dla korpusów Leiki.

Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 to jasny w pełni manualny obiektyw standardowy o kompaktowych wymiarach, zaprojektowany do współpracy z dalmierzami cyfrowymi wyposażonymi w mocowanie Leica M.

Układ optyczny składa się z 9 soczewek w 6 grupach, wśród których znajdziemy 2 soczewki obustronnie asferyczne, które pozwoliły projektantom zachować niewielki wymiary (53 x 36 mm) przy jednoczesnych wysokich osiągach optycznych. Za plastyczne rozmycie będzie tu odpowiadać 12-listkowa przysłona, a ostrość będziemy mogli ustawiać z minimalnej odległości 50 cm.

Jak wszystkie szkła z serii Vintage Line, tak i model 35 mm f/1.5 będzie charakteryzować się klasycznym wzornictwem, nawiązującym do konstrukcji z II połowy XX wieku.

Cena i dostępność

Co ciekawe, model Voigtlander Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 dostępny będzie w 2 wariantach, różniących się materiałem wykorzystanym do budowy tubusu:

  • Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 - Typ I - Stworzony z myślą o komforcie i lekkości, posiada ważący zaledwie 188 g aluminiowy tubus pomalowany na czarno.
  • Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 - Typ II - Stworzony z myślą o trwałości i elegancji, posiada ważący 284 g tubus wykonany z mosiądzu. Obiektyw w wersji II dostępny będzie w dwóch wariantach kolorystycznych - czarnej oraz srebrnej.

Obiektyw będzie dostępny do kupienia od listopada 2022 roku, w cenie 110 i 120 tys. jenów (w zależności od wersji), czyli ok. 3600 i 3900 zł. Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji i zdjęcia przykładowe znajdziecie na stronie cosina.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans 24 mm f/1.4 - jasny ekwiwalent 35 mm za 500 zł. Żal nie kupić
7Artisans 24 mm f/1.4 - jasny ekwiwalent 35 mm za 500 zł. Żal nie kupić
7Artisans prezentuje kolejny ciekawy obiektyw manualny. Tym razem jest to supertani odpowiednik obiektywu 35 mm do aparatów Fujifilm X.
6
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikon poszerza portfolio obiektywów niepełnoklatkowych. Zaprezentowany właśnie Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 będzie odpowiednikiem klasycznej 35-tki, lubianej wśród fotografów za uniwersalność.
6
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiedział rozszerzenie katalogu filmowej optyki o jasny model 65 mm T1.5, czym uzupełni lukę w zakresie krótkich portretowych teleobiektywów.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)