Krótko

Obiektywy Voigtlander będą dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Autor: Krzysztof Mularczyk

13 Lipiec 2021
Artykuł na: minutę

Cosina ma zamiar produkować obiektywy marki Voigtlander do bezlusterkowców systemu X. Nie są to jeszcze potwierdzone informacje, ale przecieki z dość wiarygodnego źródła.

Na znanym twitterowym koncie nokishita pojawił się wpis informujący, że Cosina, producent obiektywów Voigtlander, zacznie wprowadzać na rynek obiektywy z mocowaniem Fujifilm X. Pierwszym modelem ma być Nokton 35 mm f/1.2.

Obecnie, ten manualny obiektyw dostępny jest z bagnetami Leica M oraz Sony E. Wersja do bezlusterkowców Sony kosztuje 4500 zł i raczej podobną kwotę będą musieli wyłożyć użytkownicy X-ów. Na razie nie ma informacji o dacie premiery, czy dostępności.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang rusza z nową promocją, w ramach której do każdego obiektywu Samyang AF z mocowaniem Sony E otrzymamy gratis stacje do kalibracji i aktualizacji firmware’u...
25
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.
7
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do bezlusterkowców APS-C. Po raz pierwszy też do Fujifilm X
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do...
Wreszcie się doczekaliśmy. Tamron zapowiada nowy obiektyw APS-C z popularnej serii bezlusterkowych zoomów, który oprócz wariantu do aparatów Sony E, po raz pierwszy...
8
Powiązane artykuły