Sirui 75 mm f/1.8 1.33x - anamorficzna filmowa portretówka w świetnej cenie

0

Autor: Maciej Luśtyk

25 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Sirui zalicza kolejną bazę na arenie przystępnych cenowo obiektywów anamorficznych i prezentuje najdłuższy w swojej ofercie model 75 mm f/1.8 1.33x, który zapewni nam charakterystyczny look i panoramiczny format obrazu na dłuższej ogniskowej.

Oferta optyki Sirui to prawdziwy przełom - wcześniej na rynku po prostu nie istniały obiektywy anamorficzne, na które mógł sobie pozwolić zwykły użytkownik. Do tego, jak wskazuje popularność konstrukcji i pozytywne recenzje, są to obiektywy naprawdę niezłe, a przynajmniej na tyle, by zaspokoić zapotrzebowania twórców bardziej ambitne projekty za pomocą filmujących aparatów.

Dzięki obiektywowi Sirui 75 mm f/1.8 1.33x każdy będzie mógł realizować węższe kadry i detale w panoramicznym formacie 2,35:1

Teraz do rodziny anamorficznych obiektywów chińskiego producenta dołącza nowy model Sirui 75 mm f/1.8 1.33x, oferujący najdłuższą ogniskową w ofercie. Jak pisze producent, stworzenie tego obiektywu wymagało zaprojektowanie zupełnie nowego układu optycznego i obejścia wielu problemów technicznych, finalny produkt dostarczać ma jednak wzorowych rezultatów, a sam obrazek ma być spójny z tym, co oferowały wcześniejsze konstrukcje firmy.

W sumie otrzymujemy 16 soczewek w 12 grupach, 13-listkową przysłonę i możliwość filmowania z minimalnej odległości 120 cm. Obiektyw pokrywa matrycę APS-C (filmowy standard super 35 mm) i w przypadku nagrywania w formacie 16:9, po rozciągnięciu zaoferuje nam panoramiczny, filmowe proporcje obrazu 2,35:1. W rezultacie otrzymamy kąt widzenia zbliżony do pełnoklatkowego obiektywu 75 mm, choć oczywiście będziemy tu mieć do czynienia ze znacznie węższym formatem. Co chyba jednak najważniejsze, jest to także obiektyw całkiem jasny (światłosiła f/1.8).

Manualny obiektyw Sirui 75 mm f/1.8 1.33x ma być doskonałą propozycją do realizacji ujęć portretowych, dialogów czy też wszelkich innych ciaśniejszych kadrów. Do tego pozostaje przy tym naprawdę kompaktowy (73 x 71,1 mm, 800 g), przynajmniej jak na standardy filmowej optyki.

Sirui 75 mm f/1.8 1.33x - ujęcia przykładowe

O tym jak nowy obiektyw radzi sobie w praktyce możemy przekonać się dzięki kilku testowym ujęciom udostępnionym przez producenta.

Cena i dostępność

Obiektyw Sirui 75 mm f/1.8 1.33x w chwili obecnej dostępny jest do kupienia za pośrednictwem kampanii na Indiegogo (w całości już sfinansowanej) w cenie 670 dolarów (ok. 2450 zł), z darmową wysyłką, która ma być realizowana już w czerwcu. W standardowej sprzedaży obiektyw będzie kosztował 900 dolarów.

Szkło dostępne jest w wariantach z mocowaniami: Sony E, Canon EF-M, Fujifilm X, Nikon Z i Mikro Cztery Trzecie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie indiegogo.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Największy obiektyw z autofokusem, czyli niezwykle rzadki Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie wystawiony na aukcji w Niemczech. Dlaczego to szkło jest takie wyjątkowe?
0
0
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Wyprodukowano go w ilości jedynie 10 sztuk. Zeiss Planar 50 mm f/0.7 zaprojektowano dla NASA, by fotografować Księżyc. Teraz jeden z egzemplarzy dostępny jest na aukcji. Oczywiście tani nie...
0
0
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus rozbudowuje ofertę profesjonalnych obiektywów do Mikro Cztery Trzecie o uniwersalny model o ekwiwalencie 16-50 mm, który choć nie należy do najjaśniejszych,...
0
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)