Voigtlander Nokton Vintage 50 mm f/1.5 Aspherical II VM - jasny standard w stylu vintage

Autor: Redakcja Fotopolis

6 Październik 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Cosina zaprezentowała kolejny obiektyw Voigtlander ze stylizowanej na klasyczne konstrukcje serii Vintage Line. Tym razem otrzymujemy drugą generację jasnej manualnej 50-tki.

Druga generacja klasycznego standardu z serii Vintage Line to przede wszystkim opracowany na nowo układ optyczny i bardziej kompaktowa konstrukcja. Nowy Voigtlander Nokton Vintage 50 mm f/1.5 Aspherical II VM mierzy raptem 37 x 55 mm i waży jedynie 198 g.

Dwie różne wersje powłók do wyboru

Układ optyczny nowego szkła zbudowano w oparciu o 8 elementów w 7 grupach i 12-listkową przysłonę, którą domkniemy do wartości f/16. Obiektyw pozwoli na ostrzenie z minimalnej odległości 70 cm. Co ciekawe, szkło oferowane jest w dwóch wariantach: MC (Multi Coating) i SC (Single Coating), które różnić mają się reprodukcją kolorów. Wersja pierwsza oferować ma możliwie najbardziej naturalną kolorystykę podczas gdy wersja SC dostarczać będzie „klasycznych” kolorów, cokolwiek mamy przez to rozumieć.

Obiektyw odznacza się także oczywiście wzornictwem. Tubus praktycznie w całości wykonano z aluminium (w wersji premium znajdziemy niklowany mosiądz), a uwagę przyciąga wygodny pierścień przysłony i elegancko frezowany pierścień ostrości.

Jak to wszystko sprawdza się w praktyce? Możecie przekonać się na poniższych oficjalnych zdjęciach przykładowych producenta.

Cena i dostępność

Voigtlander Nokton Vintage Line 50 mm f/1.5 Aspherical II VM dostępny będzie w sprzedaży od 22 października w wersji z mocowaniem Leica M, w cenie około 950 dolarów (ok. 3600 zł). Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie szkło trafi na polski rynek

Więcej informacji znajdziecie na stronie cosina.co.jp.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
2
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
13
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)