Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - kolejny obiektyw do bezlusterkowców Sony wchodzi do sprzedaży

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

27 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Nie powala na kolana jasnością, ale za to ma być superostry i jak przystało na tego producenta, znakomicie wykonany. Na rynek wszedł pełnoklatkowy Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 z mocowaniem Sony E.

Głównym celem tej pełnoklatkowej konstrukcji Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 jest ostrość obrazu, a jednocześnie zachowanie kompaktowych rozmiarów - waży 364 g przy wymiarach 61 x 63 mm. Nie oferuje przez to rekordowej jasności, ale ma gwarantować szczegółowy i kontrastowy obraz od pełnego otworu względnego f/2, przy zachowaniu doskonałej jakości wykonania, jaką charakteryzują się obiektywy tego producenta.

Budowa i optyka

Cały tubus wykonany bowiem został z metalu, pierścienie poruszają się płynnie, a wbudowana elektronika zapewnia wsparcie dla stabilizacji obrazu, systemu potwierdzenia ostrości oraz funkcji focus peaking. Ręczne ogniskowanie nie powinno więc sprawiać problemów.

Wartość przysłony regulowana może być w krokach co 1/3 EV lub płynnie, co z pewnością docenią osoby filmujące. W dodatku aż 12-listkowa przysłona po przymknięciu powinna zapewnić okrągłe rozmycia w obszarach nieostrości.

Układ optyczny tworzy 10 elementów, z czego zaledwie trzy to "zwyczajne" szkło optyczne. Pięć soczewek wykonano ze szkła o anormalnej dyspersji, a dwie to soczewki asferyczne. Ustawia ostrość z odległości 45 cm i współpracuje z filtrami o średnicy 49 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw wyposażony został w mocowanie typu Sony E. Jego cena wynosi 4599 zł.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły