Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - kolejny obiektyw do bezlusterkowców Sony wchodzi do sprzedaży

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

27 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Nie powala na kolana jasnością, ale za to ma być superostry i jak przystało na tego producenta, znakomicie wykonany. Na rynek wszedł pełnoklatkowy Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 z mocowaniem Sony E.

Głównym celem tej pełnoklatkowej konstrukcji Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 jest ostrość obrazu, a jednocześnie zachowanie kompaktowych rozmiarów - waży 364 g przy wymiarach 61 x 63 mm. Nie oferuje przez to rekordowej jasności, ale ma gwarantować szczegółowy i kontrastowy obraz od pełnego otworu względnego f/2, przy zachowaniu doskonałej jakości wykonania, jaką charakteryzują się obiektywy tego producenta.

Budowa i optyka

Cały tubus wykonany bowiem został z metalu, pierścienie poruszają się płynnie, a wbudowana elektronika zapewnia wsparcie dla stabilizacji obrazu, systemu potwierdzenia ostrości oraz funkcji focus peaking. Ręczne ogniskowanie nie powinno więc sprawiać problemów.

Wartość przysłony regulowana może być w krokach co 1/3 EV lub płynnie, co z pewnością docenią osoby filmujące. W dodatku aż 12-listkowa przysłona po przymknięciu powinna zapewnić okrągłe rozmycia w obszarach nieostrości.

Układ optyczny tworzy 10 elementów, z czego zaledwie trzy to "zwyczajne" szkło optyczne. Pięć soczewek wykonano ze szkła o anormalnej dyspersji, a dwie to soczewki asferyczne. Ustawia ostrość z odległości 45 cm i współpracuje z filtrami o średnicy 49 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw wyposażony został w mocowanie typu Sony E. Jego cena wynosi 4599 zł.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike 85 mm f/1.8 AF - tania portretówka teraz także z mocowaniem Nikon F
Meike 85 mm f/1.8 AF - tania portretówka teraz także z mocowaniem Nikon F
Pokazany przed dwoma laty budżetowy obiektyw portretowy doczekał się wreszcie wersji pod lustrzankowy system Nikona. Kosztuje mniej niż 1000 zł.
12
0
Zenit Selena 58 mm f/1.9 - kolejny obiektyw na horyzoncie
Zenit Selena 58 mm f/1.9 - kolejny obiektyw na horyzoncie
Wygląda na to, że Zenit przygotowuje się na jesienną ofensywę. Do obiektywów, które oficjalnie pokazane mają zostać jesienią dołącza nowy, ciekawy model - 58 mm...
0
1
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
To z pewnością jedna z najciekawszych informacji na temat aktualizacji oprogramowania obiektywów, o jakiej pisaliśmy. Okazuje się, że z pomocą nowego firmware’u możemy...
27
1