Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Panasonic zapowiada 4 jasne, kompaktowe stałki i zoom 70-300 mm do systemu Lumix S

1

Autor: Maciej Luśtyk

2 Wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Wygląda na to, że rozwój pełnoklatkowego systemu Lumix S nabiera tempa. Już niebawem w ofercie zobaczymy niewielkie stałki 24 mm f/1.8, 35 mm f/1.8, 50 mm f/1.8, 85 mm f/1.8 i zoom 70-300 mm f/4.5-5.6.

Choć kooperatywa producentów zrzeszonych wokół mocowania L-Mount, pozwala zamiennie wykorzystywać obiektywy Sigmy, Leiki i Panasonica w bezlusterkowach producentów, oferta serii Lumix S była do tej pory raczej skromna i choć obejmowała świętą trójcę zawodowych zoomów, to brakowało w niej ciekawych stałek.

Wygląda jednak na to, że już niebawem się to zmieni na lepsze, a co najważniejsze, prawdopodobnie także na tańsze. Producent zapowiedział bowiem wprowadzenie 4 kompaktowych stałek ze światłem f/1.8, które to zazwyczaj w innych systemach oferowane są w segmencie budżetowym.

Pierwsze premiery już na jesieni

Tak więc niebawem zobaczyć mamy modele 24 mm f/1.8, 35 mm f/1.8, 50 mm f/1.8, 85 mm f/1.8, z których najszybciej, bo już w listopadzie pojawić ma się obiektyw 80 mm. Kolejnych premier oczekiwać mamy w następnych miesiącach. Co jednak najciekawsze, wszystkie cztery obiektywy odznaczać będą się identycznymi wymiarami. Z jednej strony pozwoli to znacznie zmniejszyć wielkość całego fotograficznego zestawu opartego o stałki, a z drugiej ułatwi filmową pracę na gimbalach.

Oprócz tego, ofertę Lumix S wzbogaci także obiektyw 70-300 mm f/4.5-5.6, który także kierowany jest raczej do mniej wymagających użytkowników.

Wszystko to świetnie zgrywa się z premierą pełnoklatkowego modelu Lumix S5, który w połączeniu z wymienionymi obiektywami może okazać się bardzo konkurencyjną propozycją dla aspirujących twórców.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG...
12
0
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
20
15
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)