Panasonic zapowiada 4 jasne, kompaktowe stałki i zoom 70-300 mm do systemu Lumix S

Autor: Maciej Luśtyk

2 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Wygląda na to, że rozwój pełnoklatkowego systemu Lumix S nabiera tempa. Już niebawem w ofercie zobaczymy niewielkie stałki 24 mm f/1.8, 35 mm f/1.8, 50 mm f/1.8, 85 mm f/1.8 i zoom 70-300 mm f/4.5-5.6.

Choć kooperatywa producentów zrzeszonych wokół mocowania L-Mount, pozwala zamiennie wykorzystywać obiektywy Sigmy, Leiki i Panasonica w bezlusterkowach producentów, oferta serii Lumix S była do tej pory raczej skromna i choć obejmowała świętą trójcę zawodowych zoomów, to brakowało w niej ciekawych stałek.

Wygląda jednak na to, że już niebawem się to zmieni na lepsze, a co najważniejsze, prawdopodobnie także na tańsze. Producent zapowiedział bowiem wprowadzenie 4 kompaktowych stałek ze światłem f/1.8, które to zazwyczaj w innych systemach oferowane są w segmencie budżetowym.

Pierwsze premiery już na jesieni

Tak więc niebawem zobaczyć mamy modele 24 mm f/1.8, 35 mm f/1.8, 50 mm f/1.8, 85 mm f/1.8, z których najszybciej, bo już w listopadzie pojawić ma się obiektyw 80 mm. Kolejnych premier oczekiwać mamy w następnych miesiącach. Co jednak najciekawsze, wszystkie cztery obiektywy odznaczać będą się identycznymi wymiarami. Z jednej strony pozwoli to znacznie zmniejszyć wielkość całego fotograficznego zestawu opartego o stałki, a z drugiej ułatwi filmową pracę na gimbalach.

Oprócz tego, ofertę Lumix S wzbogaci także obiektyw 70-300 mm f/4.5-5.6, który także kierowany jest raczej do mniej wymagających użytkowników.

Wszystko to świetnie zgrywa się z premierą pełnoklatkowego modelu Lumix S5, który w połączeniu z wymienionymi obiektywami może okazać się bardzo konkurencyjną propozycją dla aspirujących twórców.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 24 mm f/1.4 DG DN Art - uniwersalny jasny szeroki kąt w kompaktowym wydaniu
Sigma 24 mm f/1.4 DG DN Art - uniwersalny jasny szeroki kąt w kompaktowym wydaniu
Sigma prezentują nową, bezlusterkową wersję modelu 24 mm f/1.4. Obiektyw łączy w sobie zaawansowane rozwiązania optyczne z rozbudową ergonomią i kompaktowymi...
11
Sigma 20 mm f/1.4 DG DN Art - nowy szerokokątny standard do astrofotografii, krajobrazu i filmowania?
Sigma 20 mm f/1.4 DG DN Art - nowy szerokokątny standard do astrofotografii, krajobrazu i...
Sigma prezentuje nową, bezusterkową wersję modelu 20 mm f/1.4. Dzięki dopracowanemu układowi optycznemu i rozbudowanej konstrukcji ma szansę stać się ulubionym...
7
Nikon aktualizuje obiektywy Z o liniową kontrolę pierścienia ostrości
Nikon aktualizuje obiektywy Z o liniową kontrolę pierścienia ostrości
Nikon wypuszcza ważną aktualizację dla 3 obiektywów ze swojej oferty. Główną nowością jest możliwość liniowej kontroli ostrości w trybie MF, z której ucieszą się...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)