Panasonic zapowiada 4 jasne, kompaktowe stałki i zoom 70-300 mm do systemu Lumix S

Autor: Maciej Luśtyk

2 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Wygląda na to, że rozwój pełnoklatkowego systemu Lumix S nabiera tempa. Już niebawem w ofercie zobaczymy niewielkie stałki 24 mm f/1.8, 35 mm f/1.8, 50 mm f/1.8, 85 mm f/1.8 i zoom 70-300 mm f/4.5-5.6.

Choć kooperatywa producentów zrzeszonych wokół mocowania L-Mount, pozwala zamiennie wykorzystywać obiektywy Sigmy, Leiki i Panasonica w bezlusterkowach producentów, oferta serii Lumix S była do tej pory raczej skromna i choć obejmowała świętą trójcę zawodowych zoomów, to brakowało w niej ciekawych stałek.

Wygląda jednak na to, że już niebawem się to zmieni na lepsze, a co najważniejsze, prawdopodobnie także na tańsze. Producent zapowiedział bowiem wprowadzenie 4 kompaktowych stałek ze światłem f/1.8, które to zazwyczaj w innych systemach oferowane są w segmencie budżetowym.

Pierwsze premiery już na jesieni

Tak więc niebawem zobaczyć mamy modele 24 mm f/1.8, 35 mm f/1.8, 50 mm f/1.8, 85 mm f/1.8, z których najszybciej, bo już w listopadzie pojawić ma się obiektyw 80 mm. Kolejnych premier oczekiwać mamy w następnych miesiącach. Co jednak najciekawsze, wszystkie cztery obiektywy odznaczać będą się identycznymi wymiarami. Z jednej strony pozwoli to znacznie zmniejszyć wielkość całego fotograficznego zestawu opartego o stałki, a z drugiej ułatwi filmową pracę na gimbalach.

Oprócz tego, ofertę Lumix S wzbogaci także obiektyw 70-300 mm f/4.5-5.6, który także kierowany jest raczej do mniej wymagających użytkowników.

Wszystko to świetnie zgrywa się z premierą pełnoklatkowego modelu Lumix S5, który w połączeniu z wymienionymi obiektywami może okazać się bardzo konkurencyjną propozycją dla aspirujących twórców.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
LED Newell RGB Kathi Nano - najmniejsza w rodzinie, ale bardzo wszechstronna
LED Newell RGB Kathi Nano - najmniejsza w rodzinie, ale bardzo wszechstronna
Newell RGB Kathi Nano to najmniejszy przedstawiciel rodziny lamp Kathi. Mała, ale wydajna będzie świetnym wyborem dla osób zajmujących się fotografią produktową i portretową, a także dla twórców...
8
Obiektywy Irix wreszcie na mocowaniu Sony E. Pierwszymi modelami będą 15 mm i 150 mm Macro
Obiektywy Irix wreszcie na mocowaniu Sony E. Pierwszymi modelami będą 15 mm i 150 mm Macro
Irix wchodzi w system Sony E. Producent poinformował, że do sprzedaży trafią dwa nowe obiektywy z bagnetem do bezlusterkowców - 15 mm f/2.4 oraz 150 mm f/2.8 Macro.
6
 Sigma 14 mm f/1.4 DG DN Art - nowy rekordzista! Ultraszeroki kąt teraz jeszcze jaśniejszy
Sigma 14 mm f/1.4 DG DN Art - nowy rekordzista! Ultraszeroki kąt teraz jeszcze jaśniejszy
Sigma prezentuje obiektyw 14 mm f/1.4 DG DN Art – najszerszy na świecie obiektyw AF ze światłem f/1.4 do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Producent podkreśla, że zaprojektowano go...
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)