Canon pracuje nad “kompaktowym” teleobiektywem 600 mm f/4

0
Maciej Luśtyk
11 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Na swoim Instagramowym profilu serwis Popphotography.com zamieścił dziś zdjęcia prototypu nowego, “kompaktowego” teleobiektywu Canona, który pokazano na odbywających się właśnie targach producenta w Nowym Jorku. Obiektyw ma wykorzystywać nowo opracowaną technologię redukcji aberracji chromatycznej wykorzystaną niedawno w nowej odsłonie obiektywu 35 mm.
Obiektyw Canon EF 600 mm f/4 DO BR zbudowano w oparciu o technologię wielowarstwowej optyki dyfrakcyjnej (Diffractive Optics), która pozwala znacznie zmniejszyć wagę i rozmiary obiektywu. Po raz pierwszy mogliśmy ją obserwować na przykładzie zaprezentowano podczas zeszłorocznego festiwalu Photokina obiektywu Canon EF 400 mm f/4 DO IS II USM. Dzięki niej, nowy teleobiektyw ma być o 30% mniejszy i lżejszy od obecnego modelu oferującego ogniskową 600 mm. Trzeba przyznać, że niewielkie jak tę ogniskową rozmiary zaprezentowanego prototypu robią wrażenie.

Nowe szkło będzie także wykorzystywać zaprezentowaną przy okazji modelu Canon EF 35 mm f/1.4 II USM technologię Blue Spectrum Refractive Optics, która dzięki soczewkom w specjalny sposób zaginającym niebieskie spektrum światła, ma ograniczać występowanie aberracji chromatycznej praktycznie do zera.

Na razie nie wiadomo kiedy szkło miałoby pojawić się w sprzedaży, jednak jak relacjonuje serwis popphotography.com, zaprezentowany prototyp wyposażony był w działający system optyczny, co może sugerować, że prace nad finalną wersją zmierzają ku końcowi. Jesteśmy bardzo ciekawi jak nowy teleobiektyw sprawdzi się w praktyce.

Więcej na temat nowego szkła przeczytacie na stronie popphoto.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tamron wprowadza trzy nowe kompaktowe i niedrogie stałki do Sony E
Tamron wprowadza trzy nowe kompaktowe i niedrogie stałki do Sony E
Tamron 20 mm f/2.8 Di III OSD, 24 mm f/2.8 Di III OSD i 35 mm f/2.8 Di III OSD to trzy nowe obiektywy stałoogniskowe, które sprawić mają, że wasz bezlusterkowy zestaw znów stanie się...
8
0
Tamron dokonuje niemożliwego i zapowiada wyjątkowo kompaktowy zoom 70-180 mm f/2.8 Di III VXD do Sony E
Tamron dokonuje niemożliwego i zapowiada wyjątkowo kompaktowy zoom 70-180 mm f/2.8 Di III VXD do...
Wraz z konstrukcjami do systemu Sony E, Tamron wydaje się przeżywać drugą młodość. Najnowszy obiektyw 70-180 mm f/2.8 ma szansę stać się hitem sprzedaży.
28
1
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix rozszerza linię obiektywów filmowych o model 45 mm T1.5, który zapewniać ma wysoką jakość optyczną i wygodnie zaprojektowany tubus.
7
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)