Feiyu Tech SPG - uniwersalny gimbal do smartfonów i kamer sportowych

0
Maciej Luśtyk
6 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Stabilizatory ostatnimi czasy cieszą się coraz większą popularnością. Trudno jednak o uniwersalne rozwiązanie, które pozwoliłoby nam zarówno na pracę z kamerami sportowymi i smartfonami. Właśnie takim urządzeniem jest gimbal Feiyu Tech SPG, który niedawno zawitał na nasz rynek.

Na rynku nie brakuje gimbali i stabilizatorów, zazwyczaj jednak są to rozwiązania dedykowane akcesoriom jednego rodzaju. Dla osób używających do filmowania zarówno kamerek sportowych jak i smartfonów, to spore ograniczenie. Na naszym rynku pojawił się jednak ostatnio uniwersalny gimbal cieszącej się dobrą opinią firmy Feiyu, który może współpracować z obydwoma tymi urządzeniami.

Feiyu Tech SPG to odpowiedź na potrzeby vlogerów i wszystkich twórców, którzy cenią sobie mobilność i uniwersalność. Pod względem funkcji stabilizator nie odbiega od tego, co oferuje testowany przez nas niedawno flagowy gimbal G5. Otrzymujemy więc 3 tryby stabilizacji (Pan, Follow i Lock), możliwość pracy do góry nogami i zakres ruchów 360° w poziomie oraz 320° w pionie i w przechyle.

Na uwagę zasługuje także wygodny system mocowania, obsługiwany za pomocą tylko jednego pokrętła, oraz możliwość stabilizacji urządzenia w pionie, co docenią osoby relacjonujące wydarzenia na żywo w serwisach takich jak Snapchat, Instagram czy Facebook. Ruchami gimbala sterujemy ręcznie, za pomocą joysticka, ale dzięki aplikacji mobilnej możliwa będzie także zdalna obsługa głowicy. Dodatkowym atutem są tutaj dwa standardowe mocowania na gwint 1/4 cala, które pozwolą na podpięcie urządzenia do statywu lub akcesoriów montażowych. Wygodnie prezentuje się także przycisk wyzwalający rejestrację filmów lub zdjęć za pomocą łączności Bluetooth.

Model SPG zasilany jest wyjątkowo wydajnym akumulatorem o pojemności 3000 mAh, który pozwolić ma nawet na 8 godzin ciągłej pracy. Urządzenie bez problemu obsłuży wszystkie kamery sportowe i smartfony o wymiarach od 55 do 80 mm i wadze od 110 do 230 g. Na polskim rynku za gimbala zapłacimy 999 zł, czyli stosunkowo niewiele. Dystrybutorem sprzętu jest firma FoxFoto.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem feiyu-tech.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)