Feiyu Tech SPG - uniwersalny gimbal do smartfonów i kamer sportowych

Autor: Maciej Luśtyk

6 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Stabilizatory ostatnimi czasy cieszą się coraz większą popularnością. Trudno jednak o uniwersalne rozwiązanie, które pozwoliłoby nam zarówno na pracę z kamerami sportowymi i smartfonami. Właśnie takim urządzeniem jest gimbal Feiyu Tech SPG, który niedawno zawitał na nasz rynek.

Na rynku nie brakuje gimbali i stabilizatorów, zazwyczaj jednak są to rozwiązania dedykowane akcesoriom jednego rodzaju. Dla osób używających do filmowania zarówno kamerek sportowych jak i smartfonów, to spore ograniczenie. Na naszym rynku pojawił się jednak ostatnio uniwersalny gimbal cieszącej się dobrą opinią firmy Feiyu, który może współpracować z obydwoma tymi urządzeniami.

Feiyu Tech SPG to odpowiedź na potrzeby vlogerów i wszystkich twórców, którzy cenią sobie mobilność i uniwersalność. Pod względem funkcji stabilizator nie odbiega od tego, co oferuje testowany przez nas niedawno flagowy gimbal G5. Otrzymujemy więc 3 tryby stabilizacji (Pan, Follow i Lock), możliwość pracy do góry nogami i zakres ruchów 360° w poziomie oraz 320° w pionie i w przechyle.

Na uwagę zasługuje także wygodny system mocowania, obsługiwany za pomocą tylko jednego pokrętła, oraz możliwość stabilizacji urządzenia w pionie, co docenią osoby relacjonujące wydarzenia na żywo w serwisach takich jak Snapchat, Instagram czy Facebook. Ruchami gimbala sterujemy ręcznie, za pomocą joysticka, ale dzięki aplikacji mobilnej możliwa będzie także zdalna obsługa głowicy. Dodatkowym atutem są tutaj dwa standardowe mocowania na gwint 1/4 cala, które pozwolą na podpięcie urządzenia do statywu lub akcesoriów montażowych. Wygodnie prezentuje się także przycisk wyzwalający rejestrację filmów lub zdjęć za pomocą łączności Bluetooth.

Model SPG zasilany jest wyjątkowo wydajnym akumulatorem o pojemności 3000 mAh, który pozwolić ma nawet na 8 godzin ciągłej pracy. Urządzenie bez problemu obsłuży wszystkie kamery sportowe i smartfony o wymiarach od 55 do 80 mm i wadze od 110 do 230 g. Na polskim rynku za gimbala zapłacimy 999 zł, czyli stosunkowo niewiele. Dystrybutorem sprzętu jest firma FoxFoto.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem feiyu-tech.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Zhiyun Smooth 5S AI - gimbal do smartfona z trackerem AI
Zhiyun Smooth 5S AI - gimbal do smartfona z trackerem AI
Zhiyun prezentuje kolejny gimbal ze smartfonowej serii Smooth. Mimo przeznaczenia oferuje profesjonalne funkcje znane z większych konstrukcji, a teraz rozbudowany został także o moduł...
4
Aplikacja Blackmagic Camera wreszcie dostępna na Androida
Aplikacja Blackmagic Camera wreszcie dostępna na Androida
Najbardziej rozwinięta aplikacja do rejestracji wideo na smartfonie trafia w końcu do sklepu Google Play. Apka działa na urządzeniach wspierających system Android 13, ale oficjalne...
6
Kino - nowa rozbudowana apka do filmowania iPhonem
Kino - nowa rozbudowana apka do filmowania iPhonem
Twórcy Halide prezentuję aplikację Kino, która pozwolić ma na profesjonalną realizację materiałów wideo za pomocą iPhone’a. Poza manualną kontrolą parametrów, funkcjami pomocniczymi i...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (12)