Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Marsoar - uniwersalny gimbal do smartfonów i GoPro

0

Autor: Maciej Luśtyk

9 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Gimbale do kamerek sportowych i smartfonów istnieją na rynku już od pewnego czasu. Producent stabilizatorów Marsoar twierdzi jednak, że jego kontrukcja oferować będzie znacznie lepsze efekty.

Marsoar to 3-osiowy gimbal, który sprawić ma, że filmy nagrywane smartfonami i kamerami sportowymi będą doskonale wypoziomowane i płynne, tak jak gdybyśmy korzystali z profesjonalnych systemów SteadiCam. Mimo że na rynku istnieją już podobne konstrukcje, takie jak chociażby Removu S1 czy Feiyu, producent Marsoar twierdzi, że to jego produkt będzie oferował najlepsze efekty, a to za sprawą kilku unikalnych funkcji.

Po pierwsze, jak zapewniają twórcy, jest to pierwszy na rynku uniwersalny gimbal, który nie wymaga ręcznego wyważenia środka ciężkości za pomocą odważników. Zamiast tego, zaawansowany 32-bitowy procesor wraz z systemem żyroskopów wykryją wagę urządzenia, a urządzenie skalibrują się samoczynnie. Dodatkowo procesor oferować ma do 4 razy większą moc obliczeniową od konstrukcji konkurencji, a tym samym większą precyzję i szybszą reakcję na nasze ruchy.

 

Oprócz tego, ma to być jedyny stabilizator na rynku, który umożliwia zamocowanie smartfona w pionie. Choć kręcone pionowe filmy stają się zarazą internetu, to taka funkcjonalność może okazać się użyteczna dla osób korzystających z serwisów społecznościowych typu Snapchat i Instagram.

Marsoar oferuje też możliwość zablokowania jego pozycji, dzięki czemu pozostanie skierowany w wybraną stronę, niezależnie od naszych ruchów, a także funkcję blokady horyzontalnej, przy użyciu której gimbal nie będzie poruszał się w górę i w dół, ułatwiając tym samym panoramowanie.

Uchwyt zbudowany jest w wysokiej jakości aluminium i pozwala na zamocowanie dowolnego smartfona o przekątnych ekranu od 4 do 6 cali oraz, przy pomocy dedykowanego adaptera, wszystkich generacji kamerek GoPro. W zestawie otrzymamy pokrowiec ochronny, pasek na ramię, zasilacz oraz pojemna baterię, która wystarczyć ma na 2 godziny ciągłej pracy urządzenia.

To wszystko za cenę $299, lub $245, jeśli zdecydujemy się na zakup za pośrednictwem serwisu Indiegogo. Produkt jest na razie w fazie finansowania społecznościowego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, akcesorium trafi na rynek w listopadzie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem marsoar.com oraz na stronie projektu w serwisie Indiegogo.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)