Feiyu Tech G6 - ekran LCD, możliwość sterowania ustawieniami kamery i bateria, która starczy na 12 godzin pracy

Autor: Maciej Luśtyk

26 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Chiński producent w krótkim czasie opanował rynek stabilizatorów, oferując bardzo dobrej jakości produkty w przystępnej cenie. Feiyu Tech G6, najnowszy gimbal do kamer sportowych oferuje szereg usprawnień względem poprzednika i wyznaczać ma standardy innym producentom.

W ostatnim czasie coraz więcej mamy dowodów na to, że “chiński”, nie oznacza “gorszy”, czego przykładem są takie firmy jak DJI, Venus Optics, Xiaomi, Huawei czy właśnie Feiyu Tech, które cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników kamer sportowych. Gimbale producenta od lat udowadniają, że za dobrą jakość nie trzeba przepłacać, a ich kolejne generacje niejednokrotnie zawstydzają konkurencję. Czy podobnie będzie z najnowszym modelem G6?

Feiyu Tech G6 wprowadza szereg usprawnień względem swojego poprzednika, z których najistotniejszym chyba pojawienie się ekranu LCD oraz możliwość sterowania ustawieniami kamery i wyzwalania rejestracji obrazu z poziomu interfejsu gimbala (za pośrednictwem łączności Wi-Fi i Bluetooth). W ten sposób praca ma być szybsza i wygodniejsza.

Większy zakres ruchów, lepsze tłumienie drgań

 

Otrzymujemy także poszerzony zakres ruchów. Teraz w osiach Pan i Tilt urządzenie będzie w stanie obrócić się o pełne 360 stopni, w osi Roll będzie to natomiast 320 stopni. Użytkownicy mają więc nie mieć już więcej problemu z dobijaniem do końca zakresu przy bardziej karkołomnych ruchach kamery. Nowy algorytm odpowiedzialny za pracę silników ma także znacznie lepiej tłumić drgania niż miało to miejsce w przypadku poprzednika, a dzięki przeprojektowaniu systemu ramion, nie będą już one zasłaniać ekranu kamery.

Przeczytaj także: Feiyu Tech G5 - test gimbala

Wśród nowości warto wymienić też bardziej pojemną baterię. Teraz, na jednym ładowaniu mamy być w stanie pracować nawet do 12 godzin, co jest imponującym wynikiem. Podobnie jak w modelu G5 będziemy też mogli ładować kamerkę z gimbala za pomocą kabla USB.

Standardowo już cała konstrukcja została uszczelniona przed zachlapaniami, a użytkownicy otrzymują wygodną aplikację do zdalnego sterowania gimbalem i programowania jego ruchów. Gimbal współpracuje z kamerami GoPro HERO 6, 5, 4, kamerką Sony RX0 oraz pochodnymi. Dzięki systemowi automatycznej kalibracji i możliwości regulacji położenia uchwytu z kamerą, urządzenie będzie kompatybilne z większością modeli na rynku.

Cena i dostępność

Gimbal Feiyu Tech G6 został wyceniony na 229 dolarów (około 800 zł). Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie pojawi się na Polskim rynku. Powinno się to jednak wydarzyć już niebawem.

Więcej informacji o urządzeniach producenta znajdziecie pod adresem feiyu-tech.pl.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)