Vimble S - uniwersalny gimbal do smartfonów

Vimble S - uniwersalny gimbal do smartfonów

Gimbale do smartfonów istnieją na rynku już od pewnego czasu. Jednak jak zapewnia firma DelTron, rozwiązanie Vimble S ma zapewniać znacznie lepsze efekty, rozbudowaną ergonomię i zaawansowaną funkcjonalność.

Vimble S to 3-osiowy gimbal, który ma sprawić, że filmy nagrywane smartfonami będą doskonale wypoziomowane i pozbawione niechcianych drgań obrazu - nawet na dłuższych czasach. Uchwyt został zbudowany z wysokiej klasy materiałów i jest kompatybilny z urządzeniami o przekątnej ekranu 4-6 cali. Tak więc bez problemu powinniśmy przymocować do niego najnowsze smartfony takie jak iPhone 7, Huawei P9, Google Pixel czy Samsung Galaxy S7.

 

Jak zapewnia producent, zaprezentowany gimbal to także bardzo zaawansowana ergonomią, którą z pewnością docenią jego przyszli użytkownicy. Uchwyt został wyposażony w liczne przyciski i przełączniki, dzięki którym zmienimy parametry ekspozycji, ustawimy ostrość, balans bieli, wyzwolimy migawkę czy aktywujemy cyfrowy zoom. Ponadto może służyć także jako monopod. Jednak to nie wszystko. Za sprawą dedykowanej aplikacji będziemy mogli skorzystać z wielu zaawansowanych funkcji takich jak wykrywanie i śledzenie twarzy, tworzenie zautomatyzowanych panoram czy nagrywanie time-lapsów.

Producent obecnie zbiera fundusze na realizację projektu. Jednak już teraz można powiedzieć, że kampania prowadzona na Kickstarterze okazała się sukcesem. Deklarowana suma 400 tys. dolarów została przekroczona, a do końca akcji pozostał jeszcze prawie miesiąc. Vimble S możecie nabyć w przedsprzedaży za około 180 dolarów. Pierwsze wysyłki zaplanowano już na początek 2017 roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2