Vimble S - uniwersalny gimbal do smartfonów

Vimble S - uniwersalny gimbal do smartfonów

Gimbale do smartfonów istnieją na rynku już od pewnego czasu. Jednak jak zapewnia firma DelTron, rozwiązanie Vimble S ma zapewniać znacznie lepsze efekty, rozbudowaną ergonomię i zaawansowaną funkcjonalność.

Vimble S to 3-osiowy gimbal, który ma sprawić, że filmy nagrywane smartfonami będą doskonale wypoziomowane i pozbawione niechcianych drgań obrazu - nawet na dłuższych czasach. Uchwyt został zbudowany z wysokiej klasy materiałów i jest kompatybilny z urządzeniami o przekątnej ekranu 4-6 cali. Tak więc bez problemu powinniśmy przymocować do niego najnowsze smartfony takie jak iPhone 7, Huawei P9, Google Pixel czy Samsung Galaxy S7.

 

Jak zapewnia producent, zaprezentowany gimbal to także bardzo zaawansowana ergonomią, którą z pewnością docenią jego przyszli użytkownicy. Uchwyt został wyposażony w liczne przyciski i przełączniki, dzięki którym zmienimy parametry ekspozycji, ustawimy ostrość, balans bieli, wyzwolimy migawkę czy aktywujemy cyfrowy zoom. Ponadto może służyć także jako monopod. Jednak to nie wszystko. Za sprawą dedykowanej aplikacji będziemy mogli skorzystać z wielu zaawansowanych funkcji takich jak wykrywanie i śledzenie twarzy, tworzenie zautomatyzowanych panoram czy nagrywanie time-lapsów.

Producent obecnie zbiera fundusze na realizację projektu. Jednak już teraz można powiedzieć, że kampania prowadzona na Kickstarterze okazała się sukcesem. Deklarowana suma 400 tys. dolarów została przekroczona, a do końca akcji pozostał jeszcze prawie miesiąc. Vimble S możecie nabyć w przedsprzedaży za około 180 dolarów. Pierwsze wysyłki zaplanowano już na początek 2017 roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0