Vimble S - uniwersalny gimbal do smartfonów

Vimble S - uniwersalny gimbal do smartfonów

Gimbale do smartfonów istnieją na rynku już od pewnego czasu. Jednak jak zapewnia firma DelTron, rozwiązanie Vimble S ma zapewniać znacznie lepsze efekty, rozbudowaną ergonomię i zaawansowaną funkcjonalność.

Vimble S to 3-osiowy gimbal, który ma sprawić, że filmy nagrywane smartfonami będą doskonale wypoziomowane i pozbawione niechcianych drgań obrazu - nawet na dłuższych czasach. Uchwyt został zbudowany z wysokiej klasy materiałów i jest kompatybilny z urządzeniami o przekątnej ekranu 4-6 cali. Tak więc bez problemu powinniśmy przymocować do niego najnowsze smartfony takie jak iPhone 7, Huawei P9, Google Pixel czy Samsung Galaxy S7.

 

Jak zapewnia producent, zaprezentowany gimbal to także bardzo zaawansowana ergonomią, którą z pewnością docenią jego przyszli użytkownicy. Uchwyt został wyposażony w liczne przyciski i przełączniki, dzięki którym zmienimy parametry ekspozycji, ustawimy ostrość, balans bieli, wyzwolimy migawkę czy aktywujemy cyfrowy zoom. Ponadto może służyć także jako monopod. Jednak to nie wszystko. Za sprawą dedykowanej aplikacji będziemy mogli skorzystać z wielu zaawansowanych funkcji takich jak wykrywanie i śledzenie twarzy, tworzenie zautomatyzowanych panoram czy nagrywanie time-lapsów.

Producent obecnie zbiera fundusze na realizację projektu. Jednak już teraz można powiedzieć, że kampania prowadzona na Kickstarterze okazała się sukcesem. Deklarowana suma 400 tys. dolarów została przekroczona, a do końca akcji pozostał jeszcze prawie miesiąc. Vimble S możecie nabyć w przedsprzedaży za około 180 dolarów. Pierwsze wysyłki zaplanowano już na początek 2017 roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1