Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Vimble S - uniwersalny gimbal do smartfonów

0

Autor: Michał Chrzanowski

17 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Gimbale do smartfonów istnieją na rynku już od pewnego czasu. Jednak jak zapewnia firma DelTron, rozwiązanie Vimble S ma zapewniać znacznie lepsze efekty, rozbudowaną ergonomię i zaawansowaną funkcjonalność.

Vimble S to 3-osiowy gimbal, który ma sprawić, że filmy nagrywane smartfonami będą doskonale wypoziomowane i pozbawione niechcianych drgań obrazu - nawet na dłuższych czasach. Uchwyt został zbudowany z wysokiej klasy materiałów i jest kompatybilny z urządzeniami o przekątnej ekranu 4-6 cali. Tak więc bez problemu powinniśmy przymocować do niego najnowsze smartfony takie jak iPhone 7, Huawei P9, Google Pixel czy Samsung Galaxy S7.

 

Jak zapewnia producent, zaprezentowany gimbal to także bardzo zaawansowana ergonomią, którą z pewnością docenią jego przyszli użytkownicy. Uchwyt został wyposażony w liczne przyciski i przełączniki, dzięki którym zmienimy parametry ekspozycji, ustawimy ostrość, balans bieli, wyzwolimy migawkę czy aktywujemy cyfrowy zoom. Ponadto może służyć także jako monopod. Jednak to nie wszystko. Za sprawą dedykowanej aplikacji będziemy mogli skorzystać z wielu zaawansowanych funkcji takich jak wykrywanie i śledzenie twarzy, tworzenie zautomatyzowanych panoram czy nagrywanie time-lapsów.

Producent obecnie zbiera fundusze na realizację projektu. Jednak już teraz można powiedzieć, że kampania prowadzona na Kickstarterze okazała się sukcesem. Deklarowana suma 400 tys. dolarów została przekroczona, a do końca akcji pozostał jeszcze prawie miesiąc. Vimble S możecie nabyć w przedsprzedaży za około 180 dolarów. Pierwsze wysyłki zaplanowano już na początek 2017 roku.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły