Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia

0

Autor: Redakcja Fotopolis

6 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeszcze tylko do jutra można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne oraz książki fotograficzne do konkursu Grand Press Photo 2021.

Nabór do najważniejszego polskiego konkursu fotografii prasowej dobiega końca. Prace przyjmowane są do północy 7 kwietnia 2021 roku.

Na zwycięzcę czeka 10 tys. złotych

Jak co roku, zdjęcia można nadsyłać zarówno do kategorii pojedynczych, jak i reportażowych. Mamy też kategorię poświeconą projektom długoterminowym, książkom fotograficznym (Photo Book of the Year) i młodym twórcom (Young Poland). Jak zwykle na głównego zwycięzcę czeka też pokaźna nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych, a całemu przedsięwzięciu przewodniczy zeszłoroczny zwycięzca World Press Photo w kategorii reportażowej Romain Laurendeau.

Przeczytaj także:
Wyniki Grand Press Photo 2020. Oto najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku

Podczas dzisiejszej gali finałowej transmitowanej online poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji największego polskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. Zobaczcie nagrodzone prace. [Czytaj więcej]

Jak aplikować?

Zgłoszenia do większości kategorii przyjmowane są drogą elektroniczną. Wyjątkiem jest kategoria poświęcona photobookom. W związku z ograniczeniami dotyczącymi pracy w czasie pandemii Covid-19 książki na konkurs Photo Book of the Year można dostarczać osobiście lub kurierem (przyjmowane są przesyłki niewymagające podpisu przy odbiorze) do 7 kwietnia 2021 roku (w godz. od 9 do 17, w przypadku przesyłek kurierskich liczy się data nadania) na adres: Grand Press Photo, „Press”, ul. Świętokrzyska 30 lok. 150, 00-116 Warszawa.

Do książki należy dołączyć informacje: autor książki (zdjęć i ewentualnych tekstów), dane kontaktowe do autora (numer telefonu, adres e-mail), wydawca, miesiąc wydania, krótki opis idei publikacji.

W tegorocznej edycji oceniane będą zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2020 roku a 31 marca 2021 roku.

Regulamin konkursu, opisy kategorii, porady dotyczące edycji i zgłaszania zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie grandpressphoto.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Pierwsze miesiące 2021 roku wskazują, że pikujący od dekady rynek sprzętu fotograficznego wydaje się wreszcie stabilizować. Ale jeszcze za wcześnie na otwieranie...
7
1
Sony pozwane przez użytkownika za domniemaną wadę migawki w A7 III
Sony pozwane przez użytkownika za domniemaną wadę migawki w A7 III
Sony przez lata umykało aferom związanym z wadami produkcyjnymi czy kontrolą jakości. Teraz w amerykańskim sądzie został złożony przeciwko firmie pozew, którego autor...
19
8
Canon i Sony, a potem długo nic. Oto ile aparatów wyprodukowali główni producenci w ostatnim roku
Canon i Sony, a potem długo nic. Oto ile aparatów wyprodukowali główni producenci w ostatnim roku
Ostatnie dane rzucają nowe światło na układ sił na rynku fotograficznym i pokazują, kto tak naprawdę liczy się w obecnych czasach.
23
4
Powiązane artykuły