Krótko

Prima aprilis po niemiecku - Leica podnosi ceny od 1 kwietnia

Autor: Maciej Luśtyk

19 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli wciąż wzdychacie do czerwonej kropki, od kwietnia będziecie wzdychać jeszcze ciężej. Niemiecki producent podnosi ceny sprzętu o średnio 2-5%.

Red Dot Forum informuje, że niemiecki producent przewidział podniesienie cen, dotykające całej oferty korpusów i aparatów Leica. Jak tłumaczy producent w przytoczonej informacji prasowej, winić należy za to głównie niekorzystny kurs dolara do euro (a także prawdopodobnie nowe podatki importowe nałożone w USA).

Ceny wyższe nawet o 1000 dolarów

Ceny wzrosnąć mają przeciętnie o 2-5%, co w przypadku większości szkieł oznacza wzrost ceny średnio o 100-200 dolarów, ale jak widzimy w zestawieniu opublikowanym na Red Dot Forum, w niektórych przypadkach cena wzrośnie nawet o 700 dolarów (Leica Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH), z kolei o 500, 600, a nawet 1000 dolarów wzrosną też ceny poszczególnych korpusów (w tym wypadku Leica Q2, Leica SL2 i Leica S3).

Jednocześnie podwyżka cen nie obejmie ostatnich premier: APO-Summicron-M 35 f/2.0 ASPH, Leica D-Lux 7 Street Kit, Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams i APO Summicron-SL 28mm f/2.0 ASPH.

Podwyżka cen wejdzie w życie 1 kwietnia

Jeśli wiec macie odłożone pieniądze na wymarzoną czerwoną kropkę, ale ciągle nie mogliście się zdecydować na zakup, lepiej podjąć decyzję w ciągu najbliższych dni. Podwyżka cen ma wejść w życie od 1 kwietnia 2021 roku.

Pełne zestawienie cen w zaktualizowanej ofercie Leiki znajdziecie na stronie reddotforum.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
Kiedy w końcu Canon otworzy swój bezusterkowy system na optykę firm zewnętrznych? Jak dowiadujemy się z rozmowy z przedstawicielem firmy, negocjacje z producentami zmierzają już ku...
19
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)