Krótko

Prima aprilis po niemiecku - Leica podnosi ceny od 1 kwietnia

1

Autor: Maciej Luśtyk

19 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli wciąż wzdychacie do czerwonej kropki, od kwietnia będziecie wzdychać jeszcze ciężej. Niemiecki producent podnosi ceny sprzętu o średnio 2-5%.

Red Dot Forum informuje, że niemiecki producent przewidział podniesienie cen, dotykające całej oferty korpusów i aparatów Leica. Jak tłumaczy producent w przytoczonej informacji prasowej, winić należy za to głównie niekorzystny kurs dolara do euro (a także prawdopodobnie nowe podatki importowe nałożone w USA).

Ceny wyższe nawet o 1000 dolarów

Ceny wzrosnąć mają przeciętnie o 2-5%, co w przypadku większości szkieł oznacza wzrost ceny średnio o 100-200 dolarów, ale jak widzimy w zestawieniu opublikowanym na Red Dot Forum, w niektórych przypadkach cena wzrośnie nawet o 700 dolarów (Leica Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH), z kolei o 500, 600, a nawet 1000 dolarów wzrosną też ceny poszczególnych korpusów (w tym wypadku Leica Q2, Leica SL2 i Leica S3).

Jednocześnie podwyżka cen nie obejmie ostatnich premier: APO-Summicron-M 35 f/2.0 ASPH, Leica D-Lux 7 Street Kit, Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams i APO Summicron-SL 28mm f/2.0 ASPH.

Podwyżka cen wejdzie w życie 1 kwietnia

Jeśli wiec macie odłożone pieniądze na wymarzoną czerwoną kropkę, ale ciągle nie mogliście się zdecydować na zakup, lepiej podjąć decyzję w ciągu najbliższych dni. Podwyżka cen ma wejść w życie od 1 kwietnia 2021 roku.

Pełne zestawienie cen w zaktualizowanej ofercie Leiki znajdziecie na stronie reddotforum.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Jeszcze tylko do jutra można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne oraz książki fotograficzne do konkursu Grand Press Photo 2021.
1
0
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Pierwsze miesiące 2021 roku wskazują, że pikujący od dekady rynek sprzętu fotograficznego wydaje się wreszcie stabilizować. Ale jeszcze za wcześnie na otwieranie...
7
1
Sony pozwane przez użytkownika za domniemaną wadę migawki w A7 III
Sony pozwane przez użytkownika za domniemaną wadę migawki w A7 III
Sony przez lata umykało aferom związanym z wadami produkcyjnymi czy kontrolą jakości. Teraz w amerykańskim sądzie został złożony przeciwko firmie pozew, którego autor...
19
8
Powiązane artykuły