Krótko

Prima aprilis po niemiecku - Leica podnosi ceny od 1 kwietnia

Autor: Maciej Luśtyk

19 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli wciąż wzdychacie do czerwonej kropki, od kwietnia będziecie wzdychać jeszcze ciężej. Niemiecki producent podnosi ceny sprzętu o średnio 2-5%.

Red Dot Forum informuje, że niemiecki producent przewidział podniesienie cen, dotykające całej oferty korpusów i aparatów Leica. Jak tłumaczy producent w przytoczonej informacji prasowej, winić należy za to głównie niekorzystny kurs dolara do euro (a także prawdopodobnie nowe podatki importowe nałożone w USA).

Ceny wyższe nawet o 1000 dolarów

Ceny wzrosnąć mają przeciętnie o 2-5%, co w przypadku większości szkieł oznacza wzrost ceny średnio o 100-200 dolarów, ale jak widzimy w zestawieniu opublikowanym na Red Dot Forum, w niektórych przypadkach cena wzrośnie nawet o 700 dolarów (Leica Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH), z kolei o 500, 600, a nawet 1000 dolarów wzrosną też ceny poszczególnych korpusów (w tym wypadku Leica Q2, Leica SL2 i Leica S3).

Jednocześnie podwyżka cen nie obejmie ostatnich premier: APO-Summicron-M 35 f/2.0 ASPH, Leica D-Lux 7 Street Kit, Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams i APO Summicron-SL 28mm f/2.0 ASPH.

Podwyżka cen wejdzie w życie 1 kwietnia

Jeśli wiec macie odłożone pieniądze na wymarzoną czerwoną kropkę, ale ciągle nie mogliście się zdecydować na zakup, lepiej podjąć decyzję w ciągu najbliższych dni. Podwyżka cen ma wejść w życie od 1 kwietnia 2021 roku.

Pełne zestawienie cen w zaktualizowanej ofercie Leiki znajdziecie na stronie reddotforum.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku - przestraszyli się aparatu
Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku - przestraszyli się aparatu
Nauczka na przyszłość: nie wyjmujcie starych aparatów na pokładzie samolotów. Przynajmniej w USA.
11
Powstaje pierwszy film kręcony w kosmosie
Powstaje pierwszy film kręcony w kosmosie
Nowy rozdział kinematografii zapisują Rosjanie, którzy 5 października wystartowali w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, by na jej pokładzie przez 12 dni...
21
Usługa Sony Imaging Pro Support wreszcie dostępna w Polsce - dodatkowe wsparcie dla zawodowych fotografów
Usługa Sony Imaging Pro Support wreszcie dostępna w Polsce - dodatkowe wsparcie dla zawodowych...
Telefoniczne centrum wsparcia, bezpłatny sprzęt zastępczy i darmowe czyszczenie matrycy - kierowana do zawodowców usługa wsparcia Sony Imaging Pro Support jest już...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)