Krótko

Prima aprilis po niemiecku - Leica podnosi ceny od 1 kwietnia

1

Autor: Maciej Luśtyk

19 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli wciąż wzdychacie do czerwonej kropki, od kwietnia będziecie wzdychać jeszcze ciężej. Niemiecki producent podnosi ceny sprzętu o średnio 2-5%.

Red Dot Forum informuje, że niemiecki producent przewidział podniesienie cen, dotykające całej oferty korpusów i aparatów Leica. Jak tłumaczy producent w przytoczonej informacji prasowej, winić należy za to głównie niekorzystny kurs dolara do euro (a także prawdopodobnie nowe podatki importowe nałożone w USA).

Ceny wyższe nawet o 1000 dolarów

Ceny wzrosnąć mają przeciętnie o 2-5%, co w przypadku większości szkieł oznacza wzrost ceny średnio o 100-200 dolarów, ale jak widzimy w zestawieniu opublikowanym na Red Dot Forum, w niektórych przypadkach cena wzrośnie nawet o 700 dolarów (Leica Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH), z kolei o 500, 600, a nawet 1000 dolarów wzrosną też ceny poszczególnych korpusów (w tym wypadku Leica Q2, Leica SL2 i Leica S3).

Jednocześnie podwyżka cen nie obejmie ostatnich premier: APO-Summicron-M 35 f/2.0 ASPH, Leica D-Lux 7 Street Kit, Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams i APO Summicron-SL 28mm f/2.0 ASPH.

Podwyżka cen wejdzie w życie 1 kwietnia

Jeśli wiec macie odłożone pieniądze na wymarzoną czerwoną kropkę, ale ciągle nie mogliście się zdecydować na zakup, lepiej podjąć decyzję w ciągu najbliższych dni. Podwyżka cen ma wejść w życie od 1 kwietnia 2021 roku.

Pełne zestawienie cen w zaktualizowanej ofercie Leiki znajdziecie na stronie reddotforum.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Podczas inauguracji łódzkiego Fotofestiwalu ogłoszono wyniki podwójnej edycji konkursu nagradzającego najciekawsze książki fotograficzne. Publikujemy listę laureatów oraz uzasadnienie jury.
0
0
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Aukcje NFT to szansa na zrewolucjonizowanie cyfrowej sztuki. Czy jednak szał na ich punkcie i chęć szybkiego zarobku nie zaczyna dewaluować ich oryginalnej idei? Z...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)