Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams - cała w złocie

1

Autor: Redakcja Fotopolis

25 Luty 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli czerwona kropka to dla was za mało, Leica wprowadza limitowaną edycję modelu Q2 ze złotym wykończeniem, która powstała przy udziale aktora Daniela Craiga i fotografa Grega Williamsa.

Leica Q2 w edycji Daniel Craig x Greg Williams to kolejna limitowana, luksusowa edycja aparatu producenta. Tym razem powstała przy ścisłej współpracy ze znanym aktorem Danielem Craigiem oraz jednym z najbardziej znanych brytyjskich fotografów Gregiem Williamsem, który ceniony jest przede wszystkim za uwiecznianie kultowych hollywoodzkich momentów,

Greg fotografował przygody Bonda odkąd po raz pierwszy wcielił się w tę rolę Daniel Craig. Williams tworzy albumy zza kulis i zdjęcia specjalne, a także wiele plakatów filmowych z udziałem Daniela Craiga. Obaj panowie mają wspólną pasję - fotografię. Obaj są zagorzałymi fanami marki Leica.

Ekskluzywne wzornictwo w ekskluzywnej cenie

„Q2 to wprost idealny aparat dla mnie. Nie wymaga żadnych ulepszeń. Możliwość pracy z niesamowitymi ludźmi z Leiki i moim przyjacielem, Gregiem Williamsem, aby stworzyć coś tak wyjątkowego, jak limitowana edycja tego aparatu była przywilejem i zaszczytem” - mówi Daniel Craig.

„Połączyliśmy naszą wspólną miłość do aparatów w „Casino Royale”. Daniel robi piękne zdjęcia i ma świetne oko. Leica Q2 jest przedłużeniem mnie - nie zobaczysz mnie bez przynajmniej jednego tego aparatu zawieszonego na szyi. Dlatego praca z Danielem i zespołem Leiki nad tą limitowaną edycją była czymś wyjątkowym ” - dodaje Williams.

Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams to pod względem technicznym to samo, co standardowy model Q2. Na tle starszej siostry wyróżnia ją ekskluzywne wzornictwo. Kluczowe elementy aparatu otrzymały czarno-złote wykończenie. Po raz pierwszy nazwa i numer seryjny zostały wygrawerowane laserem pod szkłem wyświetlacza aparatu. Kolejna bardzo szczególna cecha dotyczy tradycyjnego logo Leiki: w Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams, czerwona kropka z napisem Leica została po raz pierwszy zastąpiona czarną kropką i złotymi literami.

Przeczytaj także:
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski

Szybka i kompaktowa Leica Q to dziś jeden z ulubionych aparatów fotografów ulicznych. W drugiej generacji udoskonalono ergonomię i podwojono rozdzielczość matrycy. Jak przełożyło się to na możliwości Q2? Sprawdziłem podczas kilkudniowego testu. [Czytaj więcej]

Pasek nośny wykonany jest z najwyższej jakości skóry Nappa barwionej naturalnie, z wytłoczonym logo Leica i pozłacanymi oczkami. Ta sama skóra, z wytłoczonym eleganckim wzorem rombów, jest również używana do pokrycia aparatu. Każdy aparat z akcesoriami jest dostarczany w specjalnie zaprojektowanym pudełku prezentacyjnym z odchylaną pokrywą ze złotymi napisami i czarną jedwabną wyściółką.

Jednym słowem Leica Q2 na bogato.

Cena i dostępność

Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams jest ograniczona do 750 sztuk. Aparat dostępny jest do kupienia od dzisiaj u oficjalnych dealerów marki w sugerowanej cenie detalicznej 6200 euro. Na polskim rynku zapłacimy za nią 29 500 zł, co oznacza, że za złotą farbę dopłacamy 6 tys. złotych.

Leica Q2 - specyfikacja:

Nazwa
Producent

Więcej informacji o aparatach Leica znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kolari Vision usunie problem przegrzewania z Canona EOS R5
Kolari Vision usunie problem przegrzewania z Canona EOS R5
To w końcu musiało się wydarzyć. Zajmująca się przerabianiem aparatów firma Kolari Vision oferuje moda, który dwukrotnie wydłuża czas nagrywania wideo w modelu Canon...
0
4
Czy tak będzie wyglądał DJI Mavic 3 Pro? Oto, co wiemy o nadchodzącym dronie
Czy tak będzie wyglądał DJI Mavic 3 Pro? Oto, co wiemy o nadchodzącym dronie
Plotki na temat nowego drona z serii Mavic krążą w internecie już od ponad roku, a spodziewana premiera nastąpić ma jeszcze tego lata. Teraz pojawiają się kolejne...
0
0
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Czyżby Canon miał zamiar uruchomić nowy segment w ofercie mocowania RF? Według plotek możemy się spodziewać nie jednego, a nawet trzech nowych modeli APS-C.
0
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)