Flickr nie usunie Twoich zdjęć. Na razie…

Flickr nie usunie Twoich zdjęć. Na razie…

Czystki na darmowych kontach Flickr, które mają łącznie ponad tysiąc zdjęć lub filmów, zostały przełożone do 12 marca. Tak więc masz nieco ponad miesiąc, by uporządkować swój profil i mieć pewność, że nic z niego nie zniknie.

Przypomnijmy. W kwietniu ubiegłego roku Flickr trafił w ręce SmugMug. Nowy właściciel zapewniał, że spotkały się dwie marki, które „mają tę samą misję, pasje i wartości“. Zaznaczył także, że przejęty serwis czekają „pewne zmiany”.

Jedną z nich ma być wprowadzenie limitu tysiąca plików na darmowym koncie Flickr, o czym po raz pierwszy usłyszeliśmy w listopadzie 2018 roku. Początkowo plan miał wejść w życie 5 lutego, jednak teraz został przełożony na 12 marca.

Pewne komplikacja i więcej czasu na działanie

- Od ogłoszenia zmiany, celem Flickra było zapewnienie członkom wystarczającego czasu na podjęcie świadomej decyzji, w jaki sposób mogą oni w dalszym ciągu chronić i cieszyć się swoimi zdjęciami w serwisie Flickr. Naszym najważniejszym priorytetem jest upewnienie się, że każdy członek Flickr jest świadomy, że zdjęcia mogą być zagrożone usunięciem, jeśli są przechowywane na darmowym koncie, które ma ponad 1000 zdjęć. Wysłaliśmy już setki milionów e-maili informujących o aktualizacjach, powiadomiliśmy użytkowników na flickr.com i przez naszą aplikację mobilną, opublikowaliśmy aktualizacje na blogu Flickr i forum oraz komunikowaliśmy to w niezliczonych mediach. Na podstawie opinii naszych członków i komplikacji, jakich doświadczali niektórzy z użytkowników podczas zgrywania zdjęć, przedłużyliśmy termin wprowadzenia zmian do 12 marca 2019 roku. Niezależnie od tego, czy nasi członkowie zdecydują się na uaktualnienie do konta Pro, czy też skorzystają z prostych narzędzi, które dostarczamy, aby mogli pobrać zawartość kont, mamy nadzieję, że to odroczenie da im czas, aby podjąć najlepszą decyzję, w jaki sposób chcieliby chronić i cieszyć się swoimi zdjęciami - czytamy w oświadczeniu Flickr.

Masz dwa wyjścia

Tysiąc plików na darmowym koncie może wydać się ogromną liczbą. Jednak jeśli z serwisu korzystamy jak z backupu - jak z narzędzie do przechowywania wszystkich zdjęć z danej sesji czy zlecenia, to ta liczba może zostać szybko osiągnięta. Mimo to, jak zapewniają administratorzy serwisu, zaledwie 3% spośród wszystkich użytkowników przekracza ten limit. Ci powinni albo przejść na płatną wersję Flickr Pro, albo pobrać wybrane przez siebie zdjęcia lub filmy, tak by łącznie pozostało ich mniej niż tysiąc. W innym przypadku pliki będą automatycznie usuwane począwszy od najstarszych. Jeśli więc znajdujesz się w tym gronie, to do 12 marca powinieneś uporządkować swój profil. Dla tych, którzy chcą pobrać fotografie i filmy z Flickr, serwis gizmodo.com przygotował obszerny i praktyczny poradnik jak sprawnie przejść przez etap selekcji i eksportu plików.

Po więcej informacji o zmianach, jak i o darmowej i płatnej wersji Flickr odsyłamy na stronę flickr.com.

zdjęcie główne: fot. Paweł Szymański / unsplash.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8