Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Przechowujesz zdjęcia lub filmy na Flickr? Zobacz czy serwis Ci ich nie usunie

0

Autor:

5 Luty 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Nie mamy dobrych wiadomości dla użytkowników, którzy na swoim darmowym koncie Flickr mają łącznie ponad tysiąc zdjęć lub filmów. Od dziś serwis zacznie kasować pliki, które przekraczają dopuszczalny limit. Wyjścia są dwa: przejście na Flickr Pro lub pobranie wybranych materiałów.

Czasy niczym nieograniczonego korzystania z Flickr właśnie dobiegły końca. Jest to pokłosie przejęcia serwisu przez platformę SmugMug, które miało miejsce w połowie ubiegłego roku. Wtedy obie firmy zapewniały, że spotkały się dwie marki, które „mają tę samą misję, pasje i wartości“. Mimo to zarówno SmugMug, jak i Flickr pozostały odrębnymi podmiotami gospodarczymi.

Dziś w życie wchodzą pierwsze ustalenia - wprowadzenie limitu tysiąca plików na darmowym koncie Flickr. Po raz pierwszy o tym usłyszeliśmy w listopadzie 2018 roku, kiedy to SmugMug zapowiedziało „pewne zmiany“.

Co to oznacza dla użytkowników?

Tysiąc plików na darmowym koncie to sporo i jak zapewniają administratorzy serwisu, zaledwie 3% spośród wszystkich użytkowników przekracza tę liczbę. Ci powinni albo przejść na płatną wersję Flickr Pro, albo pobrać wybrane przez siebie zdjęcia lub filmy, tak by łącznie pozostało ich mniej niż tysiąc. W innym przypadku pliki będą automatycznie usuwane począwszy od najstarszych. Jeśli więc znajdujesz się w gronie „szczęśliwców“, to niezwłocznie powinieneś odwiedzić swój profil. Dla tych, którzy chcą pobrać fotografie i filmy z Flickr, serwis gizmodo.com przygotował obszerny i praktyczny poradnik jak sprawnie przejść przez etap selekcji i eksportu plików.

Po więcej informacji zmianach, jak i o darmowej i płatnej wersji Flickr odsyłamy na stronę blog.flickr.net.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
3
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Powiązane artykuły