Przechowujesz zdjęcia lub filmy na Flickr? Zobacz czy serwis Ci ich nie usunie

Autor:

5 Luty 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Nie mamy dobrych wiadomości dla użytkowników, którzy na swoim darmowym koncie Flickr mają łącznie ponad tysiąc zdjęć lub filmów. Od dziś serwis zacznie kasować pliki, które przekraczają dopuszczalny limit. Wyjścia są dwa: przejście na Flickr Pro lub pobranie wybranych materiałów.

Czasy niczym nieograniczonego korzystania z Flickr właśnie dobiegły końca. Jest to pokłosie przejęcia serwisu przez platformę SmugMug, które miało miejsce w połowie ubiegłego roku. Wtedy obie firmy zapewniały, że spotkały się dwie marki, które „mają tę samą misję, pasje i wartości“. Mimo to zarówno SmugMug, jak i Flickr pozostały odrębnymi podmiotami gospodarczymi.

Dziś w życie wchodzą pierwsze ustalenia - wprowadzenie limitu tysiąca plików na darmowym koncie Flickr. Po raz pierwszy o tym usłyszeliśmy w listopadzie 2018 roku, kiedy to SmugMug zapowiedziało „pewne zmiany“.

Co to oznacza dla użytkowników?

Tysiąc plików na darmowym koncie to sporo i jak zapewniają administratorzy serwisu, zaledwie 3% spośród wszystkich użytkowników przekracza tę liczbę. Ci powinni albo przejść na płatną wersję Flickr Pro, albo pobrać wybrane przez siebie zdjęcia lub filmy, tak by łącznie pozostało ich mniej niż tysiąc. W innym przypadku pliki będą automatycznie usuwane począwszy od najstarszych. Jeśli więc znajdujesz się w gronie „szczęśliwców“, to niezwłocznie powinieneś odwiedzić swój profil. Dla tych, którzy chcą pobrać fotografie i filmy z Flickr, serwis gizmodo.com przygotował obszerny i praktyczny poradnik jak sprawnie przejść przez etap selekcji i eksportu plików.

Po więcej informacji zmianach, jak i o darmowej i płatnej wersji Flickr odsyłamy na stronę blog.flickr.net.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
18
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Wystartował Krajowy System Informacji Dronowej - nowe narzędzia do obsługi lotów
Wystartował Krajowy System Informacji Dronowej - nowe narzędzia do obsługi lotów
Pansa i Urząd Lotnictwa Cywilnego porządkują sprawy związanie z dronami. Właśnie ruszył nowy portal Drony.gov.pl, służący rejestracji użytkowników, szkoleniom, planowaniu lotów i...
11
Powiązane artykuły