Fotograficzne podsumowanie serwisu Flickr. Polka wykonała najlepsze zdjęcie roku

Iwona Podlasińska została fotografem roku serwisu Flickr. Jej bajkowy kadr “Say Goodbye…” okazał się najpopularniejszym zdjęciem spośród milionów udostępnionych fotografii w 2017 roku.

Autor: Michał Chrzanowski

8 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Końcówka roku to jak zwykle czas wspomnień i podsumowań. A chyba nie ma lepszego podsumowania, jak wybór i prezentacja najlepszych zdjęć mijającego roku. Jak zwykle w tej kwestii nie zawiódł Flickr, czyli jedna z popularniejszych platform fotograficznych, która zdążyła już zbudować wokół siebie ogromną społeczność. Podobnie jak w latach ubiegłych, serwis opublikował listę 25 wyjątkowych fotografii, które zostały pieczołowicie wyselekcjonowane spośród milionów opublikowanych na łamach Flickr.

Tym razem mamy także niemałe powody do zadowolenia. Autorką najpopularniejszego zdjęcia 2017 roku została pochodząca z Kielc, Iwona Podlasińska. A to nie wszystko. Na liście najlepszych zdjęć Flickr znalazła się także fotografia „Melancholia“ wykonana przez Alicję Zmysłowską.

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)

- Ogromna część moich zdjęć jest bardzo spontaniczna, ale niektóre też są planowane - powiedziała Iwona Podlasińska. - Planowanie zdjęć z dziećmi to coś zupełnie innego niż w przypadku pracy z modelami. Jest opowieść (plan), którą muszą zrozumieć i być chętnymi do wniesienia swojego wkładu. Nie mogą udawać emocji. Zobaczysz na ich twarzach i w języku ciała dokładnie to, co czuli podczas robienia zdjęcia. Potrzebuję, aby czuli się dobrze i czuli atmosferę. Podczas sesji, muszą wierzyć w magię.

Do stworzenia listy najlepszych zdjęć potrzebny był specjalnie opracowany algorytm, który bazował na wskaźnikach społecznego zaangażowania. Brał pod uwagę między innymi liczbę polubień, komentarzy czy udostępnień danej fotografii. - Nie chcieliśmy jednak kolejnego „konkursu popularności“, dlatego też proponowane zdjęcia były oceniane przez wybraną komisję - czytamy na stronie serwisu Flickr.

Po więcej bajkowych kadrów Iwony Podlasińskiej odsyłamy na stronę flickr.com/photos/iwonapodlasinska.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Świat ma jeszcze wiele do pokazania. Oto najlepsze zdjęcia z Travel Photographer of the Year 2023
Świat ma jeszcze wiele do pokazania. Oto najlepsze zdjęcia z Travel Photographer of the Year 2023
Za nami kolejna edycja jednego z najważniejszych konkursów fotografii podróżniczej na świecie. Zobaczcie prace tegorocznych zwycięzców, wśród których znaleźli się także Polacy.
17
"Najgorszą reakcją na zdjęcia jest brak reakcji" - street Wojciecha Ryzińskiego
"Najgorszą reakcją na zdjęcia jest brak reakcji" - street Wojciecha Ryzińskiego
Wojtek Ryziński to fotograf mieszkający w Irlandii, a urodzony w Gliwicach. Pasjonat fotografii ulicznej oraz dokumentalnej, uczestnik wielu warsztatów fotograficznych.
21
SWPA 2024 - Barbara Szydłowska z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
SWPA 2024 - Barbara Szydłowska z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
Barbara Szydłowska została laureatka nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2024. Fotografka opowiada o zwycięskim kadrze. Zobaczcie wszystkich...
7
Powiązane artykuły