Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotograficzne podsumowanie serwisu Flickr. Polka wykonała najlepsze zdjęcie roku

Iwona Podlasińska została fotografem roku serwisu Flickr. Jej bajkowy kadr “Say Goodbye…” okazał się najpopularniejszym zdjęciem spośród milionów udostępnionych fotografii w 2017 roku.

0

Autor: Michał Chrzanowski

8 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Końcówka roku to jak zwykle czas wspomnień i podsumowań. A chyba nie ma lepszego podsumowania, jak wybór i prezentacja najlepszych zdjęć mijającego roku. Jak zwykle w tej kwestii nie zawiódł Flickr, czyli jedna z popularniejszych platform fotograficznych, która zdążyła już zbudować wokół siebie ogromną społeczność. Podobnie jak w latach ubiegłych, serwis opublikował listę 25 wyjątkowych fotografii, które zostały pieczołowicie wyselekcjonowane spośród milionów opublikowanych na łamach Flickr.

Tym razem mamy także niemałe powody do zadowolenia. Autorką najpopularniejszego zdjęcia 2017 roku została pochodząca z Kielc, Iwona Podlasińska. A to nie wszystko. Na liście najlepszych zdjęć Flickr znalazła się także fotografia „Melancholia“ wykonana przez Alicję Zmysłowską.

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)

- Ogromna część moich zdjęć jest bardzo spontaniczna, ale niektóre też są planowane - powiedziała Iwona Podlasińska. - Planowanie zdjęć z dziećmi to coś zupełnie innego niż w przypadku pracy z modelami. Jest opowieść (plan), którą muszą zrozumieć i być chętnymi do wniesienia swojego wkładu. Nie mogą udawać emocji. Zobaczysz na ich twarzach i w języku ciała dokładnie to, co czuli podczas robienia zdjęcia. Potrzebuję, aby czuli się dobrze i czuli atmosferę. Podczas sesji, muszą wierzyć w magię.

Do stworzenia listy najlepszych zdjęć potrzebny był specjalnie opracowany algorytm, który bazował na wskaźnikach społecznego zaangażowania. Brał pod uwagę między innymi liczbę polubień, komentarzy czy udostępnień danej fotografii. - Nie chcieliśmy jednak kolejnego „konkursu popularności“, dlatego też proponowane zdjęcia były oceniane przez wybraną komisję - czytamy na stronie serwisu Flickr.

Po więcej bajkowych kadrów Iwony Podlasińskiej odsyłamy na stronę flickr.com/photos/iwonapodlasinska.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
295
0
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
16
0
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
W tym roku Kalendarz Lavazza przyjął wyjątkową formę. Za jego wygląd odpowiadało bowiem aż 13 światowej sławy fotografów, z których każdy przygotował osobisty projekt....
30
0
Powiązane artykuły