Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotograficzne podsumowanie serwisu Flickr. Polka wykonała najlepsze zdjęcie roku

Iwona Podlasińska została fotografem roku serwisu Flickr. Jej bajkowy kadr “Say Goodbye…” okazał się najpopularniejszym zdjęciem spośród milionów udostępnionych fotografii w 2017 roku.

0

Autor: Michał Chrzanowski

8 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Końcówka roku to jak zwykle czas wspomnień i podsumowań. A chyba nie ma lepszego podsumowania, jak wybór i prezentacja najlepszych zdjęć mijającego roku. Jak zwykle w tej kwestii nie zawiódł Flickr, czyli jedna z popularniejszych platform fotograficznych, która zdążyła już zbudować wokół siebie ogromną społeczność. Podobnie jak w latach ubiegłych, serwis opublikował listę 25 wyjątkowych fotografii, które zostały pieczołowicie wyselekcjonowane spośród milionów opublikowanych na łamach Flickr.

Tym razem mamy także niemałe powody do zadowolenia. Autorką najpopularniejszego zdjęcia 2017 roku została pochodząca z Kielc, Iwona Podlasińska. A to nie wszystko. Na liście najlepszych zdjęć Flickr znalazła się także fotografia „Melancholia“ wykonana przez Alicję Zmysłowską.

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)

- Ogromna część moich zdjęć jest bardzo spontaniczna, ale niektóre też są planowane - powiedziała Iwona Podlasińska. - Planowanie zdjęć z dziećmi to coś zupełnie innego niż w przypadku pracy z modelami. Jest opowieść (plan), którą muszą zrozumieć i być chętnymi do wniesienia swojego wkładu. Nie mogą udawać emocji. Zobaczysz na ich twarzach i w języku ciała dokładnie to, co czuli podczas robienia zdjęcia. Potrzebuję, aby czuli się dobrze i czuli atmosferę. Podczas sesji, muszą wierzyć w magię.

Do stworzenia listy najlepszych zdjęć potrzebny był specjalnie opracowany algorytm, który bazował na wskaźnikach społecznego zaangażowania. Brał pod uwagę między innymi liczbę polubień, komentarzy czy udostępnień danej fotografii. - Nie chcieliśmy jednak kolejnego „konkursu popularności“, dlatego też proponowane zdjęcia były oceniane przez wybraną komisję - czytamy na stronie serwisu Flickr.

Po więcej bajkowych kadrów Iwony Podlasińskiej odsyłamy na stronę flickr.com/photos/iwonapodlasinska.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Mobile Photography Awards 2020 - najlepsze smartfonowe zdjęcia roku
Mobile Photography Awards 2020 - najlepsze smartfonowe zdjęcia roku
Poznaliśmy wyniki dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu Mobile Photography Awards, który co roku wybiera najlepsze zdjęcia wykonane smartfonami. Zobaczcie...
7
0
Marek Zürn: "O ostatecznym efekcie decyduje umiejętność patrzenia"
Marek Zürn: "O ostatecznym efekcie decyduje umiejętność patrzenia"
Marek Zürn fotografuje od 60 lat. Na niedawno założonej stronie postanowił publikować pewien wycinek swojego dorobku - zdjęcia Polski lat 60. Jak sam wspomina: to nie galeria, a archiwum...
57
2
Sony World Photography Awards 2021 - zdjęcia finalistów
Sony World Photography Awards 2021 - zdjęcia finalistów
Organizatorzy konkursu Sony World Photography Awards 2021 opublikowali listę finalistów oraz wyróżnionych w sekcji profesjonalnej. Głównego zwycięzce poznamy 15...
117
1
Powiązane artykuły