Dobry rok Nikona. Restrukturyzacja firmy i duża sprzedaż D850 przyczyniły się do 8-krotnego wzrostu zysku

Autor: Michał Chrzanowski

15 Maj 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Nikon ma duże powody do radości. Firma podsumowała ostatni rok i w udostępnionym raporcie możemy wyczytać, że producent zanotował ogromny, 8-krotny wzrost zysku w skali roku.

Wygląda na to, że ostatnie działania Nikona przyniosły pożądany skutek. W minionym roku rozliczeniowym zyski producenta mogłyby martwić (ogólny spadek przychodów o około 3,2 miliarda jenów, czyli około 29 milionów USD), gdyby nie fakt, że ten rok zaowocował 8-krotnym wzrostem - ponad 34 miliardy jenów (318 milionów USD).

- W rezultacie przychody z działalności w zakresie produktów do przetwarzania obrazu spadły w przeciągu roku o 5,8% do 360 703 milionów jenów. Jednak zysk operacyjny w roku finansowym wzrósł o 76,2% do 30 222 milionów jenów. Wpływ na to miały starania o poprawę rentowności poprzez restrukturyzację: przejście do strategii biznesowej dotyczącej wyboru i koncentracji oraz zamknięcie chińskiej fabryki Nikon Imaging (Chiny) Co - zaznacza ekspert w opracowanym przez Nikon raporcie.

Jak więc wynika ze sprawozdania, znaczące zmiany w zarządzaniu firmą, a także premiera i wysoka sprzedaż profesjonalnego Nikona D850 wpłynęły na aż 8-krotny wzrost zysku w skali roku. Natomiast w przyszłości ten stan rzeczy może ulec dalszej poprawie, gdyż firma zapowiedziała pierwszy profesjonalny, pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona. Wyczekiwany model ma być pokazany światu w trwającym roku rozliczeniowym, który dla producenta kończy się w marcu 2019.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Po mocnym odbiciu w 2022 roku, rynek aparatów fotograficznych kontynuuje pozytywny trend i się stabilizuje. To dobra prognoza na najbliższe lata, choć te mogą przynieść też masę...
17
Powiązane artykuły