Dobry rok Nikona. Restrukturyzacja firmy i duża sprzedaż D850 przyczyniły się do 8-krotnego wzrostu zysku

1
Michał Chrzanowski
15 Maj 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Nikon ma duże powody do radości. Firma podsumowała ostatni rok i w udostępnionym raporcie możemy wyczytać, że producent zanotował ogromny, 8-krotny wzrost zysku w skali roku.

Wygląda na to, że ostatnie działania Nikona przyniosły pożądany skutek. W minionym roku rozliczeniowym zyski producenta mogłyby martwić (ogólny spadek przychodów o około 3,2 miliarda jenów, czyli około 29 milionów USD), gdyby nie fakt, że ten rok zaowocował 8-krotnym wzrostem - ponad 34 miliardy jenów (318 milionów USD).

- W rezultacie przychody z działalności w zakresie produktów do przetwarzania obrazu spadły w przeciągu roku o 5,8% do 360 703 milionów jenów. Jednak zysk operacyjny w roku finansowym wzrósł o 76,2% do 30 222 milionów jenów. Wpływ na to miały starania o poprawę rentowności poprzez restrukturyzację: przejście do strategii biznesowej dotyczącej wyboru i koncentracji oraz zamknięcie chińskiej fabryki Nikon Imaging (Chiny) Co - zaznacza ekspert w opracowanym przez Nikon raporcie.

Jak więc wynika ze sprawozdania, znaczące zmiany w zarządzaniu firmą, a także premiera i wysoka sprzedaż profesjonalnego Nikona D850 wpłynęły na aż 8-krotny wzrost zysku w skali roku. Natomiast w przyszłości ten stan rzeczy może ulec dalszej poprawie, gdyż firma zapowiedziała pierwszy profesjonalny, pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona. Wyczekiwany model ma być pokazany światu w trwającym roku rozliczeniowym, który dla producenta kończy się w marcu 2019.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Branża
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Jeśli uważacie, że po komercjalizacji Instagram zatracił swoją tożsamość, prawdopodobnie nie jesteście w błędzie. Zauważają to też chyba sami twórcy, którzy podejmują...
0
3
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Działanie filmu może wydawać się proste, ale jego produkcja to znacznie bardziej skomplikowany proces niż mogłoby się wydawać. Zobaczcie jak powstają najbardziej...
25
2
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu zdjęcia
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu...
Właśnie otrzymaliśmy kolejny przykład wskazujący na to, że przyszłość fotografii będzie prawdopodobnie należeć do układów SI. Naukowcy opracowali system, który jest w...
21
0