Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

To już oficjalne. Nikon zamyka swoją fabrykę w Chinach

0

Autor: Michał Chrzanowski

30 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Firma Nikon, za pośrednictwem swojej strony, poinformowała o likwidacji chińskiej fabryki, która produkowała niektóre kompakty, obiektywy, a także komponenty do matryc. Decyzja jest ostateczna, a odpowiednie procedury zostały już wdrożone w życie.

Nikon Imaging (China) Co to fabryka, która została założona w 2002 roku w chińskim mieście Wuxi (prowincja Jiangsu). Od początku zajmowała się produkcją aparatów i obiektywów do systemu Nikon 1, a także niektórych kompaktów, obiektywów oraz podzespołów do matryc.

Niestety ostatnie kilka lat to spore problemy finansowe Nikon Imaging (China) Co. Stale zmniejszający się wskaźnik operacyjności chińskiej fabryki (wskaźnik ten jest najogólniejszą miarą aktywności przedsiębiorstwa) oraz skomplikowane warunki biznesowe to główne skutki szybkiego rozwoju (również pod kątem technicznym) fotografii mobilnej oraz spadku zainteresowania przez mniej zaawansowanych użytkowników segmentem kompaktów. Z biegiem czasu fabryka stała się nierentowna, co doprowadziło do podjęcia przez Nikona ostatecznej decyzji - całkowitego zamknięcia Nikon Imaging (China) Co.

- Firma Nikon przeprowadziła szereg gruntownych przeglądów i i dyskusji na temat optymalizacji struktury globalnej produkcji, która została zapowiedziana w 2006 roku - czytamy w oficjalnym komunikacie firmy. - W listopadzie 2016 roku firma zdecydowała się zaprzestać działalności Nikon Imaging China Co. Teraz rozpoczynamy wprowadzenie odpowiedniej procedury likwidacji fabryki. W ramach zmian, które obecnie przechodzi firma, skoncentruje się na produktach o wysokiej wartości dodanej (high value-add products).

Jednak pozycja Chin, jako jednego z najważniejszych rynków na świecie, pozostanie niezmieniona - zaznacza Nikon. W związku z tym Nikon Imaging China Sales Co (spółka odpowiedzialna za sprzedaż) wciąż będzie prosperować na niezmienionych zasadach. Więcej informacji możecie znaleźć w oficjalnym komunikacie firmy.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły