To trzeba zobaczyć. Wyjątkowy krajobraz Oregonu widziany z lotu ptaka

To trzeba zobaczyć. Wyjątkowy krajobraz Oregonu widziany z lotu ptaka

Gdy ceniony fotograf krajobrazu bierze się za filmowanie dronem, możemy być pewni jednego – spektakularnych widoków. Takie też zobaczymy w najnowszej produkcji Michaela Shainbluma. Oczywiście wszystko nagrano w 4K, tak więc udanego seansu.

O Michaelu Shainblumie zapewne słyszeliście nie raz. To jeden z bardziej rozpoznawalnych i cenionych fotografów, którego miłością są zapierające dech w piersiach krajobrazy. Jego zdjęcia ciągle otrzymują nagrody i wyróżnienia w licznych prestiżowych konkursach.

Ostatnio jednak Shainblum postanowił spróbować czegoś nowego – filmowania. Na swoim koncie ma już liczne (i świetne) produkcje time-lapse. Teraz jednak zechciał zobaczyć świat z lotu ptaka. Do tego wybrał chyba jeden z najpiękniejszych i różnorodnych zakątków naszej planety – Oregon (północno-zachodnia części Stanów Zjednoczonych). Efekt? Zobaczcie sami.

 

Do powstania tego wyjątkowego filmu skorzystał z dwóch dronów – DJI Phantom 3 i DJI Phantom 4. Nagrał łącznie 16 godzin podniebnych materiałów. Do tego spędził drugie tyle na montażu i postprodukcji. Jednak było warto.

Jeżeli podoba Wam się praca i styl Michaela Shainbluma, to zachęcamy do odwiedzenia jego strony. Znajdziecie tam znacznie więcej zdjęć, jak również time-lapse’ów czy teraz także filmów z różnych części świata.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18