To trzeba zobaczyć. Wyjątkowy krajobraz Oregonu widziany z lotu ptaka

To trzeba zobaczyć. Wyjątkowy krajobraz Oregonu widziany z lotu ptaka

Gdy ceniony fotograf krajobrazu bierze się za filmowanie dronem, możemy być pewni jednego – spektakularnych widoków. Takie też zobaczymy w najnowszej produkcji Michaela Shainbluma. Oczywiście wszystko nagrano w 4K, tak więc udanego seansu.

O Michaelu Shainblumie zapewne słyszeliście nie raz. To jeden z bardziej rozpoznawalnych i cenionych fotografów, którego miłością są zapierające dech w piersiach krajobrazy. Jego zdjęcia ciągle otrzymują nagrody i wyróżnienia w licznych prestiżowych konkursach.

Ostatnio jednak Shainblum postanowił spróbować czegoś nowego – filmowania. Na swoim koncie ma już liczne (i świetne) produkcje time-lapse. Teraz jednak zechciał zobaczyć świat z lotu ptaka. Do tego wybrał chyba jeden z najpiękniejszych i różnorodnych zakątków naszej planety – Oregon (północno-zachodnia części Stanów Zjednoczonych). Efekt? Zobaczcie sami.

 

Do powstania tego wyjątkowego filmu skorzystał z dwóch dronów – DJI Phantom 3 i DJI Phantom 4. Nagrał łącznie 16 godzin podniebnych materiałów. Do tego spędził drugie tyle na montażu i postprodukcji. Jednak było warto.

Jeżeli podoba Wam się praca i styl Michaela Shainbluma, to zachęcamy do odwiedzenia jego strony. Znajdziecie tam znacznie więcej zdjęć, jak również time-lapse’ów czy teraz także filmów z różnych części świata.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13