To trzeba zobaczyć. Wyjątkowy krajobraz Oregonu widziany z lotu ptaka

Autor: Michał Chrzanowski

16 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Gdy ceniony fotograf krajobrazu bierze się za filmowanie dronem, możemy być pewni jednego – spektakularnych widoków. Takie też zobaczymy w najnowszej produkcji Michaela Shainbluma. Oczywiście wszystko nagrano w 4K, tak więc udanego seansu.

O Michaelu Shainblumie zapewne słyszeliście nie raz. To jeden z bardziej rozpoznawalnych i cenionych fotografów, którego miłością są zapierające dech w piersiach krajobrazy. Jego zdjęcia ciągle otrzymują nagrody i wyróżnienia w licznych prestiżowych konkursach.

Ostatnio jednak Shainblum postanowił spróbować czegoś nowego – filmowania. Na swoim koncie ma już liczne (i świetne) produkcje time-lapse. Teraz jednak zechciał zobaczyć świat z lotu ptaka. Do tego wybrał chyba jeden z najpiękniejszych i różnorodnych zakątków naszej planety – Oregon (północno-zachodnia części Stanów Zjednoczonych). Efekt? Zobaczcie sami.

 

Do powstania tego wyjątkowego filmu skorzystał z dwóch dronów – DJI Phantom 3 i DJI Phantom 4. Nagrał łącznie 16 godzin podniebnych materiałów. Do tego spędził drugie tyle na montażu i postprodukcji. Jednak było warto.

Jeżeli podoba Wam się praca i styl Michaela Shainbluma, to zachęcamy do odwiedzenia jego strony. Znajdziecie tam znacznie więcej zdjęć, jak również time-lapse’ów czy teraz także filmów z różnych części świata.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły