DJI Phantom 4 - nowy flagowiec zaprezentowany

0
Michał Chrzanowski
2 Marzec 2016
Artykuł na: 6-9 minut
DJI, znany producent dronów filmowych zaprezentował nową generację modelu Phantom. DJI Phantom 4 umożliwia lepsze sterowanie i śledzenie obiektów oraz oferuje pojemniejszą baterię i filmy w jakości 4K.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

DJI Phantom 4 to najnowszy i najbardziej zaawansowany dron dostępny w ofercie chińskiego producenta. Na pokładzie zaprezentowanej konstrukcji znalazło się wiele zaawansowanych rozwiązań, które sprawiają, że następca popularnego modelu Phantom 3 może okazać się bezkonkurencyjny na rynku konsumenckich dronów.

Jedną z najważniejszych nowości, które znajdziemy we flagowym dronie jest technologia Obstacle Sensing System. Dzięki wykorzystaniu aż pięciu kamer (dwie zamontowane na przodzie, dwie na dole oraz jeden główny aparat), nowy Phantom 4 jest w stanie stworzyć trójwymiarowy model oraz wykorzystywać zebrane informacje do unikania przeszkód. Z kolei dzięki funkcji ActiveTrack dron będzie w stanie efektywnie śledzić poruszające się obiekty. Na ekranie podglądu wystarczy zaznaczyć osobę, a Phantom 4 zacznie za nią podążać w taki sposób, by obiekt nie uciekł z kadru. Dzięki temu zyskujemy możliwość wykonywania między innymi precyzyjnych okręgów wokół śledzonych osób, co przy użyciu wcześniejszych modeli było niemal niemożliwe.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

W zaprezentowanym flagowym modelu drona znajdziemy również nowy tryb o nazwie Sport, który zwiększy prędkość z 55 do 72 km/h. Oczywiście pozostałe tryby lotu są także dostępne, co spodoba się użytkownikom już obeznanym w technologii chińskiego producenta. Zwiększeniu uległa również pojemność baterii. Teraz ogniwo ma 5350 mAh, co zapewni około 28 minut lotu i ciągłego rejestrowania obrazu.Na pokładzie znajdziemy także stabilizowaną kamerę wyposażoną w 1/2.3-calowy sensor, który umożliwia nagrywanie w jakości 4K (30 kl./s) i Full HD (120 kl./s), dzięki czemu zarejestrujemy materiał wideo w zwolnionym tempie. Co więcej, nagrywanie filmów z włączonymi profilami D-Log i Cine-D umożliwi późniejszą korektę nagrania w procesie postprodukcji. Producent nie zapomniał także o miłośnikach fotografii. 12-megapikselowe zdjęcia będziemy mogli zapisać w formacie Adobe DNG RAW, co z pewnością przypadnie do gustu zawodowcom. Otrzymujemy więc znacznie większe możliwości edycyjne wykonanych fotografii.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Poniżej prezentujemy kilka materiałów filmowych nagranych nowym dronem DJI Phantom 4.DJI Phantom 4 jest już dostępny w sprzedaży w cenie $1 399. Zamówień można dokonywać za pośrednictwem strony www.dji.com. Na niej też znajdziecie więcej szczegółowych informacji o produkcie. Co ważne - w przeciwieństwie do poprzedniej generacji - firma DJI przygotowała tylko jedną wersję modelu Phantom 4.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
13
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
26
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)