DJI Phantom 4 - nowy flagowiec zaprezentowany

Autor: Michał Chrzanowski

2 Marzec 2016
Artykuł na: 4-5 minut
DJI, znany producent dronów filmowych zaprezentował nową generację modelu Phantom. DJI Phantom 4 umożliwia lepsze sterowanie i śledzenie obiektów oraz oferuje pojemniejszą baterię i filmy w jakości 4K.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

DJI Phantom 4 to najnowszy i najbardziej zaawansowany dron dostępny w ofercie chińskiego producenta. Na pokładzie zaprezentowanej konstrukcji znalazło się wiele zaawansowanych rozwiązań, które sprawiają, że następca popularnego modelu Phantom 3 może okazać się bezkonkurencyjny na rynku konsumenckich dronów.

Jedną z najważniejszych nowości, które znajdziemy we flagowym dronie jest technologia Obstacle Sensing System. Dzięki wykorzystaniu aż pięciu kamer (dwie zamontowane na przodzie, dwie na dole oraz jeden główny aparat), nowy Phantom 4 jest w stanie stworzyć trójwymiarowy model oraz wykorzystywać zebrane informacje do unikania przeszkód. Z kolei dzięki funkcji ActiveTrack dron będzie w stanie efektywnie śledzić poruszające się obiekty. Na ekranie podglądu wystarczy zaznaczyć osobę, a Phantom 4 zacznie za nią podążać w taki sposób, by obiekt nie uciekł z kadru. Dzięki temu zyskujemy możliwość wykonywania między innymi precyzyjnych okręgów wokół śledzonych osób, co przy użyciu wcześniejszych modeli było niemal niemożliwe.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

W zaprezentowanym flagowym modelu drona znajdziemy również nowy tryb o nazwie Sport, który zwiększy prędkość z 55 do 72 km/h. Oczywiście pozostałe tryby lotu są także dostępne, co spodoba się użytkownikom już obeznanym w technologii chińskiego producenta. Zwiększeniu uległa również pojemność baterii. Teraz ogniwo ma 5350 mAh, co zapewni około 28 minut lotu i ciągłego rejestrowania obrazu.

Na pokładzie znajdziemy także stabilizowaną kamerę wyposażoną w 1/2.3-calowy sensor, który umożliwia nagrywanie w jakości 4K (30 kl./s) i Full HD (120 kl./s), dzięki czemu zarejestrujemy materiał wideo w zwolnionym tempie. Co więcej, nagrywanie filmów z włączonymi profilami D-Log i Cine-D umożliwi późniejszą korektę nagrania w procesie postprodukcji. Producent nie zapomniał także o miłośnikach fotografii. 12-megapikselowe zdjęcia będziemy mogli zapisać w formacie Adobe DNG RAW, co z pewnością przypadnie do gustu zawodowcom. Otrzymujemy więc znacznie większe możliwości edycyjne wykonanych fotografii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Poniżej prezentujemy kilka materiałów filmowych nagranych nowym dronem DJI Phantom 4.

DJI Phantom 4 jest już dostępny w sprzedaży w cenie $1 399. Zamówień można dokonywać za pośrednictwem strony www.dji.com. Na niej też znajdziecie więcej szczegółowych informacji o produkcie. Co ważne - w przeciwieństwie do poprzedniej generacji - firma DJI przygotowała tylko jedną wersję modelu Phantom 4.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica VM30 to nowoczesny bezprzewodowy mikrofon bezprzewodowy, który sprawdzi się zarówno jako rejestrator nakamerowy, jak i wygodne rozwiązanie do rejestracji wywiadów, streamów czy...
6
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)