DJI Phantom 4 - nowy flagowiec zaprezentowany

DJI Phantom 4 - nowy flagowiec zaprezentowany
DJI, znany producent dronów filmowych zaprezentował nową generację modelu Phantom. DJI Phantom 4 umożliwia lepsze sterowanie i śledzenie obiektów oraz oferuje pojemniejszą baterię i filmy w jakości 4K.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
DJI Phantom 4 to najnowszy i najbardziej zaawansowany dron dostępny w ofercie chińskiego producenta. Na pokładzie zaprezentowanej konstrukcji znalazło się wiele zaawansowanych rozwiązań, które sprawiają, że następca popularnego modelu Phantom 3 może okazać się bezkonkurencyjny na rynku konsumenckich dronów.

Jedną z najważniejszych nowości, które znajdziemy we flagowym dronie jest technologia Obstacle Sensing System. Dzięki wykorzystaniu aż pięciu kamer (dwie zamontowane na przodzie, dwie na dole oraz jeden główny aparat), nowy Phantom 4 jest w stanie stworzyć trójwymiarowy model oraz wykorzystywać zebrane informacje do unikania przeszkód. Z kolei dzięki funkcji ActiveTrack dron będzie w stanie efektywnie śledzić poruszające się obiekty. Na ekranie podglądu wystarczy zaznaczyć osobę, a Phantom 4 zacznie za nią podążać w taki sposób, by obiekt nie uciekł z kadru. Dzięki temu zyskujemy możliwość wykonywania między innymi precyzyjnych okręgów wokół śledzonych osób, co przy użyciu wcześniejszych modeli było niemal niemożliwe.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
W zaprezentowanym flagowym modelu drona znajdziemy również nowy tryb o nazwie Sport, który zwiększy prędkość z 55 do 72 km/h. Oczywiście pozostałe tryby lotu są także dostępne, co spodoba się użytkownikom już obeznanym w technologii chińskiego producenta. Zwiększeniu uległa również pojemność baterii. Teraz ogniwo ma 5350 mAh, co zapewni około 28 minut lotu i ciągłego rejestrowania obrazu.Na pokładzie znajdziemy także stabilizowaną kamerę wyposażoną w 1/2.3-calowy sensor, który umożliwia nagrywanie w jakości 4K (30 kl./s) i Full HD (120 kl./s), dzięki czemu zarejestrujemy materiał wideo w zwolnionym tempie. Co więcej, nagrywanie filmów z włączonymi profilami D-Log i Cine-D umożliwi późniejszą korektę nagrania w procesie postprodukcji. Producent nie zapomniał także o miłośnikach fotografii. 12-megapikselowe zdjęcia będziemy mogli zapisać w formacie Adobe DNG RAW, co z pewnością przypadnie do gustu zawodowcom. Otrzymujemy więc znacznie większe możliwości edycyjne wykonanych fotografii.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Poniżej prezentujemy kilka materiałów filmowych nagranych nowym dronem DJI Phantom 4.DJI Phantom 4 jest już dostępny w sprzedaży w cenie $1 399. Zamówień można dokonywać za pośrednictwem strony www.dji.com. Na niej też znajdziecie więcej szczegółowych informacji o produkcie. Co ważne - w przeciwieństwie do poprzedniej generacji - firma DJI przygotowała tylko jedną wersję modelu Phantom 4.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4