Zła Karma? GoPro wycofuje ze sprzedaży najnowszego drona

Zła Karma? GoPro wycofuje ze sprzedaży najnowszego drona

Zapowiadany od ponad roku dron GoPro karma, obok kamery HERO5 miał być tym, co po ostatnich perypetiach pomoże firmie stanąć na nogi. Tymczasem, z racji usterki może stać się jej przysłowiowym gwoździem do trumny.

Mogłoby się wydawać, że po zeszłorocznych perypetiach finansowych i pozwach inwestorówGoPro powoli zaczyna wychodzić na swoje. Na Photokinie zobaczyliśmy dwa nowe flagowe produkty - kamerę HERO5 Black, oraz długo oczekiwanego drona Karma, który miał być rewolucją na rynku dronów. Szybko jednak okazało się, że nazwa nowego produktu może jeszcze długo odbijać się producentowi czkawką.

Po pierwsze, raptem dwa tygodnie po premierze Karmy na rynku pojawiła się konkurencja w postaci drona DJI Mavic, który miażdzy drona GoPro prawie pod każdym względem. Firmie nie pomagają też niezbyt przychylne testy porównawcze obu modeli. Teraz nadszedł kolejny cios. W związku z wykrytą usterką, producent wycofuje ze sprzedaży wszystkie jednostki i oferuje zwrot pieniędzy wszystkim, którzy do tej pory zdążyli już zakupić urządzenie. Według producenta z najnowszym dronem pożegna się około 2500 osób.

Za decyzję o wstrzymaniu sprzedaży odpowiadać ma wada produkcyjna, która sprawia, że GoPro Karma może nieoczekiwanie utracić zasilanie podczas lotu. Co gorsza, program serwisowy nie zakłada wymiany urządzeń na modele nie obarczone wadą, a jedynie zwrot pieniędzy. Producent nie informuje też kiedy sprzedaż zostanie wznowiona.

Wygląda na to, że konkurencyjnemu Mavicowi właśnie przybyło sporo nowych użytkowników. Taka karma?

Więcej informacji znajdziecie na stronie gopro.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2