Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

GoPro Karma Grip dostępny w osobnej sprzedaży. Ale co z dronem?

0

Autor: Maciej Luśtyk

6 Grudzień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Na początku listopada, w związku z wadą produkcyjną producent wycofał ze sprzedaży długo oczekiwanego drona Karma. Wygląda na to, że produkt nie wróci szybko na rynek. W zamian GoPro zaczęło oferować osobno wchodzący w skład pierwotnego zestawu gimbal Karma Grip.

Jeśli w branży elektronicznej istnieje firma, o której można powiedzieć, że ma pecha, z pewnością będzie to GoPro. Niegdysiejszy niekwestionowany lider rynku kamer sportowych od przeszło dwóch lat boryka się z problemami finansowymi, będących wynikiem kilku niefortunnych decyzji. Rok 2016, dzięki jesiennym premierom kamery Hero5 oraz drona Karma miał postawić firmę na nogi.

Niestety to, co miało być lekarstwem na problemy szybko okazało się przysłowiowym gwoździem do trumny. Kilka tygodni po premierze drona producent poinformował o wadzie fabrycznej urządzenia i wycofał je z rynku. Z kolei w zeszłym tygodniu firma poinformowała o 15-procentowej redukcji zatrudnienia.

Karma Grip

Wygląda na to, że przed producentem naprawdę trudny czas i raczej nie należy spodziewać się szybkiego powrotu drona na rynek. W zamian, GoPro wprowadziło do osobnej sprzedaży gimbal Karma Grip, oferowany pierwotnie w zestawie z dronem.

3-osiowy gimbal oferuje stabilizację dla kamer Hero5, Hero4 (przy zakupie specjalnego adaptera) oraz Hero5 Session (adapter będzie dostępny w drugim kwartale 2017 roku) i pozwala na sterowanie wszystkimi ich funkcjami za pomocą umieszczonych na rękojeści przycisków. Jego szczególną funkcją jest możliwość mocowania do większości uchwytów producenta, co pozwolić ma na uzyskanie płynnych ujęć w każdych warunkach, co z pewnością nie umknie uwadze miłośnikom filmowania swoich wyczynów sportowych. Film poglądowy robi bardzo dobre wrażenie.

 

 

Karma Grip dostępne jest w sprzedaży w cenie 300 dolarów. Niebawem ruszyć ma także dystrybucja w europie. Niestety producent ani słowem nie wspomina o dronie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem gopro.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Quadralite Thea LED 120, Thea LED 150, Thea LED 160 oraz Thea LED 450 (Kit) to nowe panele LED, które w przystępnej cenie pokryją większość zapotrzebować osób...
0
0
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Alien Pod, vlogger Mini, zestaw L3 i statyw Trident - na polskim rynku pojawiły się nowe akcesoria Fotopro, stworzone z myślą o vlogerach. Wśród nich znajdziemy m.in....
1
0
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)