Ciemne chmury nad GoPro - pozew inwestorów

Ciemne chmury nad GoPro - pozew inwestorów
Pod koniec zeszłego tygodnia informowaliśmy was o kłopotach finansowych wiodącego producenta kamerek sportowych. Okazuje się, że to nie koniec problemów. Przeciwko firmie pozew wytoczyli oszukani inwestorzy. Czy możliwie, że ktoś inny przejmie pałeczkę lidera w tym segmencie?

Aktualnie GoPro znajduje się w przysłowiowym dołku. W ostatnim kwartale 2015 roku akcje firmy zanotowały widoczny spadek z poziomu $60 w sierpniu do $18 na dzień 31 grudnia. Za tę sytuację odpowiedzialna jest w głównej mierze zła strategia rynkowa przewidziana dla kamery GoPro HERO4 Session. Z tego powodu - jak informowaliśmy was w zeszłym tygodniu - firma ma zamiar zredukować zatrudnienie o 7%. Wieści te spowodowały dalszy spadek wartości akcji, do poziomu około $14.

Wydawałoby się jednak, że firma mająca za sobą kilka bardzo owocnych lat, powinna sobie z takimi problemami poradzić. Niebawem zobaczymy przecież pierwszego drona produkcji GoPro oraz prawdopodobnie kamery HERO5, co powinno podreperować wyniki firmy. Niestety na tym cała historia się nie kończy. Do sądu federalnego w Kalifornii wpłynął właśnie pozew złożony przez inwestorów, którzy twierdzą, że producent celowo wprowadzał ich w błąd w kwestii wyników sprzedażowych kamerki, udostępniając dane, które były zawyżone i nierealistyczne, co doprowadziło do znacznych strat finansowych.HERO4 Session jest produktem, który jeszcze długo będzie odbijał się firmie czkawką. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy pozew sądowy z nią związany. Raptem w listopadzie Polaroid wytoczył firmie sprawę o splagiatowanie kształtu kamerki. Pozostaje tylko pytanie, czy jest możliwe, żeby jeden nietrafiony produkt mógł pociągnąć na dno lidera rynku? Jesteśmy bardzo ciekawi jak będą wyglądać wyniki firmy za pierwszy kwartał bieżącego roku. Jeśli sytuacja się nie poprawi, bardzo możliwe, wkrótce ktoś inny przejmie prowadzenie w segmencie kamerek sportowych.Więcej informacji znajdziecie na stronie bidnesstc.com.

]

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4