Ciemne chmury nad GoPro - pozew inwestorów

0
Maciej Luśtyk
19 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Pod koniec zeszłego tygodnia informowaliśmy was o kłopotach finansowych wiodącego producenta kamerek sportowych. Okazuje się, że to nie koniec problemów. Przeciwko firmie pozew wytoczyli oszukani inwestorzy. Czy możliwie, że ktoś inny przejmie pałeczkę lidera w tym segmencie?

Aktualnie GoPro znajduje się w przysłowiowym dołku. W ostatnim kwartale 2015 roku akcje firmy zanotowały widoczny spadek z poziomu $60 w sierpniu do $18 na dzień 31 grudnia. Za tę sytuację odpowiedzialna jest w głównej mierze zła strategia rynkowa przewidziana dla kamery GoPro HERO4 Session. Z tego powodu - jak informowaliśmy was w zeszłym tygodniu - firma ma zamiar zredukować zatrudnienie o 7%. Wieści te spowodowały dalszy spadek wartości akcji, do poziomu około $14.Zobacz wszystkie zdjęcia (1)


Wydawałoby się jednak, że firma mająca za sobą kilka bardzo owocnych lat, powinna sobie z takimi problemami poradzić. Niebawem zobaczymy przecież pierwszego drona produkcji GoPro oraz prawdopodobnie kamery HERO5, co powinno podreperować wyniki firmy. Niestety na tym cała historia się nie kończy. Do sądu federalnego w Kalifornii wpłynął właśnie pozew złożony przez inwestorów, którzy twierdzą, że producent celowo wprowadzał ich w błąd w kwestii wyników sprzedażowych kamerki, udostępniając dane, które były zawyżone i nierealistyczne, co doprowadziło do znacznych strat finansowych.HERO4 Session jest produktem, który jeszcze długo będzie odbijał się firmie czkawką. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy pozew sądowy z nią związany. Raptem w listopadzie Polaroid wytoczył firmie sprawę o splagiatowanie kształtu kamerki. Pozostaje tylko pytanie, czy jest możliwe, żeby jeden nietrafiony produkt mógł pociągnąć na dno lidera rynku? Jesteśmy bardzo ciekawi jak będą wyglądać wyniki firmy za pierwszy kwartał bieżącego roku. Jeśli sytuacja się nie poprawi, bardzo możliwe, wkrótce ktoś inny przejmie prowadzenie w segmencie kamerek sportowych.Więcej informacji znajdziecie na stronie bidnesstc.com.

]

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Bracia Jordi i Arnau Puig tworzą kreatywny duet, który osiągnał spektakularny sukces w mediach społecznościowych. Swoich pomysłów nie chowają jednak tylko dla siebie i to dodatkowo napędza ich...
21
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)