Ciemne chmury nad GoPro - pozew inwestorów

Ciemne chmury nad GoPro - pozew inwestorów
Pod koniec zeszłego tygodnia informowaliśmy was o kłopotach finansowych wiodącego producenta kamerek sportowych. Okazuje się, że to nie koniec problemów. Przeciwko firmie pozew wytoczyli oszukani inwestorzy. Czy możliwie, że ktoś inny przejmie pałeczkę lidera w tym segmencie?

Aktualnie GoPro znajduje się w przysłowiowym dołku. W ostatnim kwartale 2015 roku akcje firmy zanotowały widoczny spadek z poziomu $60 w sierpniu do $18 na dzień 31 grudnia. Za tę sytuację odpowiedzialna jest w głównej mierze zła strategia rynkowa przewidziana dla kamery GoPro HERO4 Session. Z tego powodu - jak informowaliśmy was w zeszłym tygodniu - firma ma zamiar zredukować zatrudnienie o 7%. Wieści te spowodowały dalszy spadek wartości akcji, do poziomu około $14.

Wydawałoby się jednak, że firma mająca za sobą kilka bardzo owocnych lat, powinna sobie z takimi problemami poradzić. Niebawem zobaczymy przecież pierwszego drona produkcji GoPro oraz prawdopodobnie kamery HERO5, co powinno podreperować wyniki firmy. Niestety na tym cała historia się nie kończy. Do sądu federalnego w Kalifornii wpłynął właśnie pozew złożony przez inwestorów, którzy twierdzą, że producent celowo wprowadzał ich w błąd w kwestii wyników sprzedażowych kamerki, udostępniając dane, które były zawyżone i nierealistyczne, co doprowadziło do znacznych strat finansowych.HERO4 Session jest produktem, który jeszcze długo będzie odbijał się firmie czkawką. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy pozew sądowy z nią związany. Raptem w listopadzie Polaroid wytoczył firmie sprawę o splagiatowanie kształtu kamerki. Pozostaje tylko pytanie, czy jest możliwe, żeby jeden nietrafiony produkt mógł pociągnąć na dno lidera rynku? Jesteśmy bardzo ciekawi jak będą wyglądać wyniki firmy za pierwszy kwartał bieżącego roku. Jeśli sytuacja się nie poprawi, bardzo możliwe, wkrótce ktoś inny przejmie prowadzenie w segmencie kamerek sportowych.Więcej informacji znajdziecie na stronie bidnesstc.com.

]

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4