Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nie żyje Peter Marlow, wieloletni członek agencji Magnum

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Wczoraj, w wieku 63 lat zmarł znany fotoreporter, Peter Marlow. Od 30 lat był członkiem agencji Magnum Photos.

Peter Marlow urodził się w 1952 roku w Angli. W 1975 roku, zaraz po studiach psychologicznych, które odbył w Manchester University, zainteresował się fotografią. Niecały rok później wstąpił do paryskiej agencji Sygma i stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych angielskich fotografów prasowych młodego pokolenia. Pod koniec lat 70. zaczęła go męczyć rywalizacja wśród fotoreporterów, którzy, jak twierdził, pod płaszczem pozornego oddania fotografowanej sprawie toczyli bratobójczą walkę o kadry.

Powrócił do Angli, by skupić się na osobistym projekcie, który rywalizował przez następne 8 lat. W 1981 roku zaczął współpracować z agencją Magnum Photos, a w roku 1986 stał się jej prawowitym członkiem. Historia jego kariery zatoczyła koło i w kolejnych dekadach powrócił do reportażu, fotografował już jednak w znanej sobie stylistyce. Jego zdjęcia w wyjątkowy sposób dotykają tematu miejsca i otaczającej nas przestrzeni, ale sporą część jego prac stanowiły także portrety, a wiele czasu poświęcał również na fotografowanie swojej rodziny.

Fotograf zmarł wczoraj, po długiej i bolesnej walce z rakiem kości. Miał 63 lata. Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi fotografia.

Prace Petera Marlowa możecie zobaczyć pod adresem petermarlow.com oraz na stronie agencji Magnum Photos

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)