Nie żyje Peter Marlow, wieloletni członek agencji Magnum

Nie żyje Peter Marlow, wieloletni członek agencji Magnum
Wczoraj, w wieku 63 lat zmarł znany fotoreporter, Peter Marlow. Od 30 lat był członkiem agencji Magnum Photos.
Peter Marlow urodził się w 1952 roku w Angli. W 1975 roku, zaraz po studiach psychologicznych, które odbył w Manchester University, zainteresował się fotografią. Niecały rok później wstąpił do paryskiej agencji Sygma i stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych angielskich fotografów prasowych młodego pokolenia. Pod koniec lat 70. zaczęła go męczyć rywalizacja wśród fotoreporterów, którzy, jak twierdził, pod płaszczem pozornego oddania fotografowanej sprawie toczyli bratobójczą walkę o kadry.
Peter Marlow, 1952-2016
Powrócił do Angli, by skupić się na osobistym projekcie, który rywalizował przez następne 8 lat. W 1981 roku zaczął współpracować z agencją Magnum Photos, a w roku 1986 stał się jej prawowitym członkiem. Historia jego kariery zatoczyła koło i w kolejnych dekadach powrócił do reportażu, fotografował już jednak w znanej sobie stylistyce. Jego zdjęcia w wyjątkowy sposób dotykają tematu miejsca i otaczającej nas przestrzeni, ale sporą część jego prac stanowiły także portrety, a wiele czasu poświęcał również na fotografowanie swojej rodziny.

Fotograf zmarł wczoraj, po długiej i bolesnej walce z rakiem kości. Miał 63 lata. Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi fotografia.

Prace Petera Marlowa możecie zobaczyć pod adresem petermarlow.com oraz na stronie agencji Magnum Photos.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!