Nieznane zdjęcia ze ślubu księżny Diany i księcia Charlesa do kupienia na aukcji

0

Autor: Maciej Luśtyk

17 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Na aukcji organizowanej przez dom aukcyjny RR Auction ze stanu Massachussetts, będzie można kupić niepublikowane wcześniej zdjęcia ze ślubu księżny Diany i księcia Charlesa . Zdjęcia pochodzą z kolekcji asystenta Patricka Lichfielda, który jako jedyny fotograf miał pozwolenie na wykonywanie nieformalnych zdjęć młodej pary.

Ślub księżnej Diany i księcia Charlesa odbył się ponad 30 lat temu, 29 lipca 1981 roku. Transmisję z ceremonii zaślubin w Katedrze Św. Pawła oglądało jednocześnie około 750 milionów ludzi na świecie. Jedyną osobą, która w czasie przygotowań do ślubu, samej ceremonii i późniejszego prywatnego przyjęcia była upoważniona do wykonywania nieformalnych zdjęć młodej pracy był Patrick Lichfield. Ponad 30 lat po wykonaniu, część zdjęć z archiwum asystenta fotografa będzie można kupić na aukcji organizowanej przez dom aukcyjny RR Auction z Bostonu w stanie Massachussetts.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Na licytację zostało przeznaczonych 7 czarno-białych i 7 kolorowych odbitek przedstawiających księżną dianę w sukni ślubnej w towarzystwie członków królewskiego dworu oraz sceny gdzie niesie na rękach pięcioletnią druhnę, Clementine Hambro. Na zdjęciach znalazła się także królowa Wielkiej Brytanii. Odbitki pochodzą z kolekcji odrzutów, które nie znalazły się w prywatnym albumie tworzonym na zamówienie księżnej Diany i księcia Charlesa.

Licytacja odbędzie się na aukcji w Bostonie, w stanie Massachussetts, 4 września 2015 roku. Cena wywoławcza to $300. Jesteśmy ciekawi za jaką cenę zdjęcia zostaną sprzedane. Taka aukcja to przecież gratka dla kolekcjonerów fotografii.

Więcej informacji i pełną galerię zdjęć przeznaczonych na aukcję znajdziecie na stronie znajdziecie na stronie rrauction.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Adobe Content Authenticity to inicjatywa, która uzdrowić ma obieg fotografii w internecie
Adobe Content Authenticity to inicjatywa, która uzdrowić ma obieg fotografii w internecie
Idea Content Authenticity Initiative jest prosta, jej wdrożenie może okazać się jednak dużo trudniejsze niż chciałoby Adobe.
1
0
Pandemia dobija branżę ślubną. Jej przedstawiciele rozmawiali z rządem
Pandemia dobija branżę ślubną. Jej przedstawiciele rozmawiali z rządem
  Od ponad pół roku branża ślubna przeżywa kryzys, z którego będzie dźwigać się jeszcze długo po opanowaniu sytuacji epidemiologicznej....
13
3
„Afgańska dziewczyna” Steve’a McCurry’ego najdrożej zlicytowanym zdjęciem w Polsce
„Afgańska dziewczyna” Steve’a McCurry’ego najdrożej zlicytowanym zdjęciem w Polsce
Ostatnia aukcja w Desa Unicum przyniosła nowy rekord na polskim rynku fotografii kolekcjonerskiej. Zdjęcie „Afghan Girl” zlicytowane zostało za rekordową sumę niemal...
22
1
Powiązane artykuły