Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nieznane zdjęcia ze ślubu księżny Diany i księcia Charlesa do kupienia na aukcji

0

Autor: Maciej Luśtyk

17 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Na aukcji organizowanej przez dom aukcyjny RR Auction ze stanu Massachussetts, będzie można kupić niepublikowane wcześniej zdjęcia ze ślubu księżny Diany i księcia Charlesa . Zdjęcia pochodzą z kolekcji asystenta Patricka Lichfielda, który jako jedyny fotograf miał pozwolenie na wykonywanie nieformalnych zdjęć młodej pary.

Ślub księżnej Diany i księcia Charlesa odbył się ponad 30 lat temu, 29 lipca 1981 roku. Transmisję z ceremonii zaślubin w Katedrze Św. Pawła oglądało jednocześnie około 750 milionów ludzi na świecie. Jedyną osobą, która w czasie przygotowań do ślubu, samej ceremonii i późniejszego prywatnego przyjęcia była upoważniona do wykonywania nieformalnych zdjęć młodej pracy był Patrick Lichfield. Ponad 30 lat po wykonaniu, część zdjęć z archiwum asystenta fotografa będzie można kupić na aukcji organizowanej przez dom aukcyjny RR Auction z Bostonu w stanie Massachussetts.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Na licytację zostało przeznaczonych 7 czarno-białych i 7 kolorowych odbitek przedstawiających księżną dianę w sukni ślubnej w towarzystwie członków królewskiego dworu oraz sceny gdzie niesie na rękach pięcioletnią druhnę, Clementine Hambro. Na zdjęciach znalazła się także królowa Wielkiej Brytanii. Odbitki pochodzą z kolekcji odrzutów, które nie znalazły się w prywatnym albumie tworzonym na zamówienie księżnej Diany i księcia Charlesa.

Licytacja odbędzie się na aukcji w Bostonie, w stanie Massachussetts, 4 września 2015 roku. Cena wywoławcza to $300. Jesteśmy ciekawi za jaką cenę zdjęcia zostaną sprzedane. Taka aukcja to przecież gratka dla kolekcjonerów fotografii.

Więcej informacji i pełną galerię zdjęć przeznaczonych na aukcję znajdziecie na stronie znajdziecie na stronie rrauction.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon prognozuje, że rok fiskalny 2020 zamknie z rekordową stratą. W związku z tym planuje obcięcie kosztów operacyjnych i skupienie się na kluczowych...
16
1
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Już szesnasty rok z rzędu prezentujemy najlepsze aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia fotograficzne minionego roku, które nasi czytelnicy wybrali w Plebiscycie...
31
3
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Powiązane artykuły