Nieznane zdjęcia ze ślubu księżny Diany i księcia Charlesa do kupienia na aukcji

Autor: Maciej Luśtyk

17 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Na aukcji organizowanej przez dom aukcyjny RR Auction ze stanu Massachussetts, będzie można kupić niepublikowane wcześniej zdjęcia ze ślubu księżny Diany i księcia Charlesa . Zdjęcia pochodzą z kolekcji asystenta Patricka Lichfielda, który jako jedyny fotograf miał pozwolenie na wykonywanie nieformalnych zdjęć młodej pary.

Ślub księżnej Diany i księcia Charlesa odbył się ponad 30 lat temu, 29 lipca 1981 roku. Transmisję z ceremonii zaślubin w Katedrze Św. Pawła oglądało jednocześnie około 750 milionów ludzi na świecie. Jedyną osobą, która w czasie przygotowań do ślubu, samej ceremonii i późniejszego prywatnego przyjęcia była upoważniona do wykonywania nieformalnych zdjęć młodej pracy był Patrick Lichfield. Ponad 30 lat po wykonaniu, część zdjęć z archiwum asystenta fotografa będzie można kupić na aukcji organizowanej przez dom aukcyjny RR Auction z Bostonu w stanie Massachussetts.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Na licytację zostało przeznaczonych 7 czarno-białych i 7 kolorowych odbitek przedstawiających księżną dianę w sukni ślubnej w towarzystwie członków królewskiego dworu oraz sceny gdzie niesie na rękach pięcioletnią druhnę, Clementine Hambro. Na zdjęciach znalazła się także królowa Wielkiej Brytanii. Odbitki pochodzą z kolekcji odrzutów, które nie znalazły się w prywatnym albumie tworzonym na zamówienie księżnej Diany i księcia Charlesa.

Licytacja odbędzie się na aukcji w Bostonie, w stanie Massachussetts, 4 września 2015 roku. Cena wywoławcza to $300. Jesteśmy ciekawi za jaką cenę zdjęcia zostaną sprzedane. Taka aukcja to przecież gratka dla kolekcjonerów fotografii.

Więcej informacji i pełną galerię zdjęć przeznaczonych na aukcję znajdziecie na stronie znajdziecie na stronie rrauction.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Znana marka odzieżowa wystartowała z pierwszą kampanią modową stworzoną w całości przy użyciu generatorów grafiki AI. I takich sytuacji będzie coraz więcej.
16
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Polaroid i Magnum Photos wystartowali ze wspólna kampanią, która chce podkreślić wagę opowiadania historii za pomocą fotografii. Towarzyszy jej otwarty konkurs ukierunkowany na...
8
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
W ostatnich latach producenci sprzętu fotograficznego coraz częściej informują o niedoborach poszczególnych produktów, rzekomo spowodowanych zbyt dużym zainteresowaniem. To tylko...
25
Powiązane artykuły