Nieznane zdjęcia ze ślubu księżny Diany i księcia Charlesa do kupienia na aukcji

0
Maciej Luśtyk
17 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Na aukcji organizowanej przez dom aukcyjny RR Auction ze stanu Massachussetts, będzie można kupić niepublikowane wcześniej zdjęcia ze ślubu księżny Diany i księcia Charlesa . Zdjęcia pochodzą z kolekcji asystenta Patricka Lichfielda, który jako jedyny fotograf miał pozwolenie na wykonywanie nieformalnych zdjęć młodej pary.
Ślub księżnej Diany i księcia Charlesa odbył się ponad 30 lat temu, 29 lipca 1981 roku. Transmisję z ceremonii zaślubin w Katedrze Św. Pawła oglądało jednocześnie około 750 milionów ludzi na świecie. Jedyną osobą, która w czasie przygotowań do ślubu, samej ceremonii i późniejszego prywatnego przyjęcia była upoważniona do wykonywania nieformalnych zdjęć młodej pracy był Patrick Lichfield. Ponad 30 lat po wykonaniu, część zdjęć z archiwum asystenta fotografa będzie można kupić na aukcji organizowanej przez dom aukcyjny RR Auction z Bostonu w stanie Massachussetts.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Na licytację zostało przeznaczonych 7 czarno-białych i 7 kolorowych odbitek przedstawiających księżną dianę w sukni ślubnej w towarzystwie członków królewskiego dworu oraz sceny gdzie niesie na rękach pięcioletnią druhnę, Clementine Hambro. Na zdjęciach znalazła się także królowa Wielkiej Brytanii. Odbitki pochodzą z kolekcji odrzutów, które nie znalazły się w prywatnym albumie tworzonym na zamówienie księżnej Diany i księcia Charlesa.

Licytacja odbędzie się na aukcji w Bostonie, w stanie Massachussetts, 4 września 2015 roku. Cena wywoławcza to $300. Jesteśmy ciekawi za jaką cenę zdjęcia zostaną sprzedane. Taka aukcja to przecież gratka dla kolekcjonerów fotografii.

Więcej informacji i pełną galerię zdjęć przeznaczonych na aukcję znajdziecie na stronie znajdziecie na stronie rrauction.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły