Muzea zabraniają używania selfie sticków

Muzea zabraniają używania selfie sticków
Szał na selfie wziął szturmem cały świat. W ciągu kilku lat zdjęcia tego typu stały się istotnym elementem kultury masowej, a w ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować rosnącą popularność tzw. selfie sticks, czyli uchwytów ułatwiających zrobienie selfie. Akcesorium wywołuje sporo kontrowersji. Do tego stopnia, że największe muzea świata zabraniają ich używania.
Prawdopodobnie mieliście już okazję zauważyć na ulicy osoby z charakterystycznym kijkiem do autoportretów. Zdjęcia selfie zalewają portale społecznościowe i wygląda na to, że dla wielu osób stały się główną rozrywką dnia. Mimo że zdjęcia tego typu stały się istotnym elementem kultury masowej, wykonywanie zdjęć selfie w każdej możliwej sytuacji i używanie selfie sticków z kulturą ma niewiele wspólnego. Tak przynajmniej zdają się uważać zarządcy największych na świecie muzeów, którzy mają zamiar wprowadzić zakaz używania kijków do selfie na terenie wspomnianych obiektów.

Wśród najbardziej znanych miejsc rozważających wprowadzenie zakazu używania akcesorium znajdują się między innymi francuskie Centrum Pompidou, Wersal, i Luwr, a także nowojorskie muzem MOMA i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Chicago. Oficjalnie, zakaz używania uchwytów do selfie argumentowany jest kwestią bezpieczeństwa eksponatów i zwiedzających, jednak nie możemy oprzeć się wrażeniu, że prawdziwy powód tej decyzji został dyskretnie pominięty. Jesteśmy ciekawi, czy podobny zakaz pojawi się w regulaminie polskich muzeów.

Więcej informacji o zakazie znajdziemy na stronie dziennika The Telegraph.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12