Muzea zabraniają używania selfie sticków

Autor: Maciej Luśtyk

10 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Szał na selfie wziął szturmem cały świat. W ciągu kilku lat zdjęcia tego typu stały się istotnym elementem kultury masowej, a w ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować rosnącą popularność tzw. selfie sticks, czyli uchwytów ułatwiających zrobienie selfie. Akcesorium wywołuje sporo kontrowersji. Do tego stopnia, że największe muzea świata zabraniają ich używania.

Prawdopodobnie mieliście już okazję zauważyć na ulicy osoby z charakterystycznym kijkiem do autoportretów. Zdjęcia selfie zalewają portale społecznościowe i wygląda na to, że dla wielu osób stały się główną rozrywką dnia. Mimo że zdjęcia tego typu stały się istotnym elementem kultury masowej, wykonywanie zdjęć selfie w każdej możliwej sytuacji i używanie selfie sticków z kulturą ma niewiele wspólnego. Tak przynajmniej zdają się uważać zarządcy największych na świecie muzeów, którzy mają zamiar wprowadzić zakaz używania kijków do selfie na terenie wspomnianych obiektów.

Wśród najbardziej znanych miejsc rozważających wprowadzenie zakazu używania akcesorium znajdują się między innymi francuskie Centrum Pompidou, Wersal, i Luwr, a także nowojorskie muzem MOMA i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Chicago. Oficjalnie, zakaz używania uchwytów do selfie argumentowany jest kwestią bezpieczeństwa eksponatów i zwiedzających, jednak nie możemy oprzeć się wrażeniu, że prawdziwy powód tej decyzji został dyskretnie pominięty. Jesteśmy ciekawi, czy podobny zakaz pojawi się w regulaminie polskich muzeów.

Więcej informacji o zakazie znajdziemy na stronie dziennika The Telegraph

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Trwa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo. Z okazji jubileuszu internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja br.
6
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Materiały światłoczułe kultowej marki Ilford mają nowego dystrybutora. Od teraz wyłącznym przedstawicielem firmy na polskim rynku zostaje Focus Nordic.
6
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)