muzeum

Wszystkie artykuły z tagiem: "muzeum" w serwisie fotopolis.pl:
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
14 Sie 2018
Maciej Luśtyk
0
Rusza Wirtualne Muzeum Fotografii. Ponad 50 tys. zdjęć wybitnych polskich twórców
Wirtualne Muzeum Fotografii to nowa baza zdjęć i wiedzy na temat polskiej fotografii. Bezpłatnie obejrzymy tam archiwa m.in. Zbigniewa Dłubaka, Zofii Chomętowskiej czy Mariusza Hermanowicza, ale także wybrane zbiory różnych instytucji.
14 Cze 2018
Redakcja Fotopolis
0
W Los Angeles otwarto pierwsze na świecie Muzeum Selfie
Chcesz dowiedzieć się kto wykonał pierwszy autoportret, kiedy po raz pierwszy zostało użyte słowo „selfie“ czy w końcu jak dużo tego typu zdjęć wykonuje się dziennie na całym świecie? Jeśli tak, to warto odwiedzić pierwsze na świecie Muzeum Selfie, które jest już otwarte dla zwiedzających.
23 Kwi 2018
Michał Chrzanowski
0
MoMA wystawia na aukcję ikoniczne zdjęcia. Wśród autorów Ansel Adams, Man Ray, Henri Cartier-Bresson i wielu innych
Musem of Modern Art posiada jedną z największych i najważniejszych kolekcji fotografii na świecie. Dzięki specjalnej aukcji jej część może zawisnąć nad Waszym kominkiem. Konieczny będzie jednak gruby portfel.
11 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
Metropolitan Museum of Art udostępnia do pobrania za darmo 375 tys. obrazów
Nowojorskie muzeum MET zawiązało współpracę z Pinterestem i Creative Commons i udostępnia za darmo 375 tys. obrazów, które podlegają licencji public domain.
10 Lut 2017
Maciej Luśtyk
3
Najstarsze muzeum fotografii udostępnia swoje zbiory w internecie. To ponad 400 tys. zdjęć
George Eastman Museum uruchomiło platformę oferującą dostęp do swoich archiwów przez internet. To prawie pół miliona zdjęć i obiektów, które sięgają pamięcią 1839 roku.
2 Lis 2016
Maciej Luśtyk
0
Muzea zabraniają używania selfie sticków
Szał na selfie wziął szturmem cały świat. W ciągu kilku lat zdjęcia tego typu stały się istotnym elementem kultury masowej, a w ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować rosnącą popularność tzw. selfie sticks, czyli uchwytów ułatwiających zrobienie selfie. Akcesorium wywołuje sporo kontrowersji. Do tego stopnia, że największe muzea świata zabraniają ich używania.
10 Mar 2015
Maciej Luśtyk
0
Zakaz fotografowania w muzeach niezgodny z prawem
W regulaminach wielu polskich muzeów znajdują się zapisy zabraniający fotografowania eksponatów. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zdecydował, że jest to niezgodne z prawem, a Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dołączył taki zapis do Rejestru Klauzul Niedozwolonych.
30 Cze 2010
Michal Grzegorczyk
0