Sinar jednak w rękach Leiki

Magazyn British Journal of Photography poinformował o wykupieniu przez firmę Leica szwajcarskiego Sinara. Producent średnio- i wielkoformatowych aparatów już siedem lat temu był o włos od przejęcia przez Niemców. Wygląda na to, że tym razem udało się doprowadzić sprawę do końca.

Na targach Photokina 2006 (oto nasza relacja z tamtej imprezy) firma Leica poinformowała o kupnie pakietu kontrolnego firmy Sinar. Kilkanaście tygodni później okazało się jednak, że transakcja nie doszła do skutku. Przysłowie głosi, że co się odwlecze, to nie uciecze. Magazyn British Journal of Photography poinformował, że przejęcie Sinara przez Leikę doszło właśnie do skutku. Szwajcarski producent średnio- i wielkoformatowych aparatów ma również w swojej ofercie obiektywy, cyfrowe ścianki i oprogramowanie. Leica podkreśla, że przejęcie Sinara pozwoli jej wzmocnić swoją pozycję w profesjonalnym segmencie rynku. W ramach umowy dział rozwoju, marketingu, wsparcia, a także produkcja pozostanie, przynajmniej na razie, w Szwajcarii. Sprawami dystrybucji i sprzedaży od początku zajmie się Leica.

Przedsiębiorstwa nie ujawniły kwoty, jaka była potrzebna do przejęcia.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4