Sinar jednak w rękach Leiki

Magazyn British Journal of Photography poinformował o wykupieniu przez firmę Leica szwajcarskiego Sinara. Producent średnio- i wielkoformatowych aparatów już siedem lat temu był o włos od przejęcia przez Niemców. Wygląda na to, że tym razem udało się doprowadzić sprawę do końca.

Na targach Photokina 2006 (oto nasza relacja z tamtej imprezy) firma Leica poinformowała o kupnie pakietu kontrolnego firmy Sinar. Kilkanaście tygodni później okazało się jednak, że transakcja nie doszła do skutku. Przysłowie głosi, że co się odwlecze, to nie uciecze. Magazyn British Journal of Photography poinformował, że przejęcie Sinara przez Leikę doszło właśnie do skutku. Szwajcarski producent średnio- i wielkoformatowych aparatów ma również w swojej ofercie obiektywy, cyfrowe ścianki i oprogramowanie. Leica podkreśla, że przejęcie Sinara pozwoli jej wzmocnić swoją pozycję w profesjonalnym segmencie rynku. W ramach umowy dział rozwoju, marketingu, wsparcia, a także produkcja pozostanie, przynajmniej na razie, w Szwajcarii. Sprawami dystrybucji i sprzedaży od początku zajmie się Leica.

Przedsiębiorstwa nie ujawniły kwoty, jaka była potrzebna do przejęcia.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1