Sinar p MF-L

Sinar p MF-L to nowy aparat współpracujący ze średnioformatowym korpusem Leica S. Daje wszystkie możliwości oferowane przez aparat na ławie optycznej - precyzyjną kontrolą perspektywy i wykorzystanie ruchomej płaszczyzny ostrości.
Sinar p MF-L to nowy aparat współpracujący ze średnioformatowym korpusem Leica S. Daje wszystkie możliwości oferowane przez aparat na ławie optycznej - precyzyjną kontrolą perspektywy i wykorzystanie ruchomej płaszczyzny ostrości. Do aparatu można podłączać obiektywy Sinaron Digital High Resolution z zakresu ogniskowych 90 - 210 mm. Można również skorzystać z dowolnego obiektywu wielkoformatowego przykręconego do płytki systemu Sinar 100 mm.

Czytaj także: "Sinar jednak w rękach Leiki"

Dzięki dużemu polu krycia takich obiektywów można pracować w technice stitchingu - fotograf wykonuje kilka zdjęć składowych przesuwając równolegle w pionie i poziomie tylny standard z korpusem lustrzanki, a następnie łączy je w jeden obraz przy użyciu programu graficznego.

W informacji prasowej czytamy o głównych zalety wynikające ze współpracy aparatu Sinar p MF-L i Leica S:
  • Funkcje aparatu Leica S są w pełni zintegrowane z oprogramowaniem Sinar Capture Flow, dzięki czemu możliwe jest sterowanie z poziomu komputera i zapisywanie zdjęć bezpośrednio na jego twardym dysku.
  • Funkcja podglądu na żywo wraz z cyfrową lupą (focus indicator) umożliwiająca szybkie i precyzyjne ustawienie ostrości.
  • Specjalny uchwyt umożliwiający zmianę orientacji kadru z poziomej na pionową bez konieczności odpinania korpusu aparatu od ławy optycznej.
  • Korpus lustrzanki został umieszczony dokładnie w osiach optycznych, zarówno pionowej jak i poziomej, dzięki czemu możliwe jest pełne wykorzystanie zalet aparatu na ławie optycznej (przesuwy, pokłony i obroty standardów).
  • Dostęp do szerokiego zestawu akcesoriów jak dodatkowe miechy, filtry, osłony przeciwsłoneczne oraz kompendia.
  • Możliwa jest adaptacja aparatów Sinar p3-df oraz Sinar p2 do wersji Sinar p MF-L poprzez zakup opcjonalnych zestawów do konwersji:[LST
]Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.dicam.pl.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12