Sinar p MF-L

0
Michal Grzegorczyk
4 Grudzień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Sinar p MF-L to nowy aparat współpracujący ze średnioformatowym korpusem Leica S. Daje wszystkie możliwości oferowane przez aparat na ławie optycznej - precyzyjną kontrolą perspektywy i wykorzystanie ruchomej płaszczyzny ostrości.
Sinar p MF-L to nowy aparat współpracujący ze średnioformatowym korpusem Leica S. Daje wszystkie możliwości oferowane przez aparat na ławie optycznej - precyzyjną kontrolą perspektywy i wykorzystanie ruchomej płaszczyzny ostrości. Do aparatu można podłączać obiektywy Sinaron Digital High Resolution z zakresu ogniskowych 90 - 210 mm. Można również skorzystać z dowolnego obiektywu wielkoformatowego przykręconego do płytki systemu Sinar 100 mm.

Czytaj także: "Sinar jednak w rękach Leiki"

Dzięki dużemu polu krycia takich obiektywów można pracować w technice stitchingu - fotograf wykonuje kilka zdjęć składowych przesuwając równolegle w pionie i poziomie tylny standard z korpusem lustrzanki, a następnie łączy je w jeden obraz przy użyciu programu graficznego.

W informacji prasowej czytamy o głównych zalety wynikające ze współpracy aparatu Sinar p MF-L i Leica S:
  • Funkcje aparatu Leica S są w pełni zintegrowane z oprogramowaniem Sinar Capture Flow, dzięki czemu możliwe jest sterowanie z poziomu komputera i zapisywanie zdjęć bezpośrednio na jego twardym dysku.
  • Funkcja podglądu na żywo wraz z cyfrową lupą (focus indicator) umożliwiająca szybkie i precyzyjne ustawienie ostrości.
  • Specjalny uchwyt umożliwiający zmianę orientacji kadru z poziomej na pionową bez konieczności odpinania korpusu aparatu od ławy optycznej.
  • Korpus lustrzanki został umieszczony dokładnie w osiach optycznych, zarówno pionowej jak i poziomej, dzięki czemu możliwe jest pełne wykorzystanie zalet aparatu na ławie optycznej (przesuwy, pokłony i obroty standardów).
  • Dostęp do szerokiego zestawu akcesoriów jak dodatkowe miechy, filtry, osłony przeciwsłoneczne oraz kompendia.
  • Możliwa jest adaptacja aparatów Sinar p3-df oraz Sinar p2 do wersji Sinar p MF-L poprzez zakup opcjonalnych zestawów do konwersji:[LST
]Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.dicam.pl.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)