Sinar p MF-L

0
Michal Grzegorczyk
4 Grudzień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Sinar p MF-L to nowy aparat współpracujący ze średnioformatowym korpusem Leica S. Daje wszystkie możliwości oferowane przez aparat na ławie optycznej - precyzyjną kontrolą perspektywy i wykorzystanie ruchomej płaszczyzny ostrości.
Sinar p MF-L to nowy aparat współpracujący ze średnioformatowym korpusem Leica S. Daje wszystkie możliwości oferowane przez aparat na ławie optycznej - precyzyjną kontrolą perspektywy i wykorzystanie ruchomej płaszczyzny ostrości. Do aparatu można podłączać obiektywy Sinaron Digital High Resolution z zakresu ogniskowych 90 - 210 mm. Można również skorzystać z dowolnego obiektywu wielkoformatowego przykręconego do płytki systemu Sinar 100 mm.

Czytaj także: "Sinar jednak w rękach Leiki"

Dzięki dużemu polu krycia takich obiektywów można pracować w technice stitchingu - fotograf wykonuje kilka zdjęć składowych przesuwając równolegle w pionie i poziomie tylny standard z korpusem lustrzanki, a następnie łączy je w jeden obraz przy użyciu programu graficznego.

W informacji prasowej czytamy o głównych zalety wynikające ze współpracy aparatu Sinar p MF-L i Leica S:
  • Funkcje aparatu Leica S są w pełni zintegrowane z oprogramowaniem Sinar Capture Flow, dzięki czemu możliwe jest sterowanie z poziomu komputera i zapisywanie zdjęć bezpośrednio na jego twardym dysku.
  • Funkcja podglądu na żywo wraz z cyfrową lupą (focus indicator) umożliwiająca szybkie i precyzyjne ustawienie ostrości.
  • Specjalny uchwyt umożliwiający zmianę orientacji kadru z poziomej na pionową bez konieczności odpinania korpusu aparatu od ławy optycznej.
  • Korpus lustrzanki został umieszczony dokładnie w osiach optycznych, zarówno pionowej jak i poziomej, dzięki czemu możliwe jest pełne wykorzystanie zalet aparatu na ławie optycznej (przesuwy, pokłony i obroty standardów).
  • Dostęp do szerokiego zestawu akcesoriów jak dodatkowe miechy, filtry, osłony przeciwsłoneczne oraz kompendia.
  • Możliwa jest adaptacja aparatów Sinar p3-df oraz Sinar p2 do wersji Sinar p MF-L poprzez zakup opcjonalnych zestawów do konwersji:[LST
]Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.dicam.pl.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
8
7
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
15
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)