Leica kupuje Sinara? Chyba jednak nie...

Podczas tegorocznej Photokiny informowaliśmy o zaskakującej decyzji Leiki, która postanowiła wykupić pakiet kontrolny Sinara, znanej marki sprzętu do fotografii wielkoformatowej. Jak się jednak okazuje, firma Jenoptik, która aktualnie posiada pakiet kontrolny Sinara, postanowiła nie pozbywać się akcji szwajcarskiego producenta.
Dzienikarze zgromadzeni na konferencji prasowej Leiki zwołanej podczas targów Photokina 2006 usłyszeli, że firma zakupiła pakiet kontrolny akcji Sinara. Decyzja co najmniej dziwna, biorąc pod uwagę, że Niemcy nie mają żadnego doświadczenia z innymi formatami niż małoobrazkowy, a optykę dla Sinara produkuje Zeiss.Tymczasem w tym tygodniu okazało się, że umowa wstępna dotycząca sprzedaży przez Jenoptik 51% procent akcji Sinara była zależna od spełnienia pewnych warunków. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, niektóre z nich nie zostały spełnione i firma postanowiła się wycofać z transakcji. Jenoptik podkreśla, że nie bez znaczenia był sukces cyfrowego średnioformatowca Hy6.

Firma przekonuje, że wycofanie się Jenoptika ze sprzedaży pakietu kontrolnego Sinara nie wpłynie na stosunki między Leicą i Jenoptikiem, która zaowocowała między innymi stworzeniem części oprogramowania dalmierzowego modelu M8.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8