Leica kupuje Sinara? Chyba jednak nie...

Podczas tegorocznej Photokiny informowaliśmy o zaskakującej decyzji Leiki, która postanowiła wykupić pakiet kontrolny Sinara, znanej marki sprzętu do fotografii wielkoformatowej. Jak się jednak okazuje, firma Jenoptik, która aktualnie posiada pakiet kontrolny Sinara, postanowiła nie pozbywać się akcji szwajcarskiego producenta.
Dzienikarze zgromadzeni na konferencji prasowej Leiki zwołanej podczas targów Photokina 2006 usłyszeli, że firma zakupiła pakiet kontrolny akcji Sinara. Decyzja co najmniej dziwna, biorąc pod uwagę, że Niemcy nie mają żadnego doświadczenia z innymi formatami niż małoobrazkowy, a optykę dla Sinara produkuje Zeiss.Tymczasem w tym tygodniu okazało się, że umowa wstępna dotycząca sprzedaży przez Jenoptik 51% procent akcji Sinara była zależna od spełnienia pewnych warunków. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, niektóre z nich nie zostały spełnione i firma postanowiła się wycofać z transakcji. Jenoptik podkreśla, że nie bez znaczenia był sukces cyfrowego średnioformatowca Hy6.

Firma przekonuje, że wycofanie się Jenoptika ze sprzedaży pakietu kontrolnego Sinara nie wpłynie na stosunki między Leicą i Jenoptikiem, która zaowocowała między innymi stworzeniem części oprogramowania dalmierzowego modelu M8.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0