Leica kupuje Sinara? Chyba jednak nie...

Podczas tegorocznej Photokiny informowaliśmy o zaskakującej decyzji Leiki, która postanowiła wykupić pakiet kontrolny Sinara, znanej marki sprzętu do fotografii wielkoformatowej. Jak się jednak okazuje, firma Jenoptik, która aktualnie posiada pakiet kontrolny Sinara, postanowiła nie pozbywać się akcji szwajcarskiego producenta.
Dzienikarze zgromadzeni na konferencji prasowej Leiki zwołanej podczas targów Photokina 2006 usłyszeli, że firma zakupiła pakiet kontrolny akcji Sinara. Decyzja co najmniej dziwna, biorąc pod uwagę, że Niemcy nie mają żadnego doświadczenia z innymi formatami niż małoobrazkowy, a optykę dla Sinara produkuje Zeiss.Tymczasem w tym tygodniu okazało się, że umowa wstępna dotycząca sprzedaży przez Jenoptik 51% procent akcji Sinara była zależna od spełnienia pewnych warunków. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, niektóre z nich nie zostały spełnione i firma postanowiła się wycofać z transakcji. Jenoptik podkreśla, że nie bez znaczenia był sukces cyfrowego średnioformatowca Hy6.

Firma przekonuje, że wycofanie się Jenoptika ze sprzedaży pakietu kontrolnego Sinara nie wpłynie na stosunki między Leicą i Jenoptikiem, która zaowocowała między innymi stworzeniem części oprogramowania dalmierzowego modelu M8.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7