Leica kupuje Sinara? Chyba jednak nie...

Podczas tegorocznej Photokiny informowaliśmy o zaskakującej decyzji Leiki, która postanowiła wykupić pakiet kontrolny Sinara, znanej marki sprzętu do fotografii wielkoformatowej. Jak się jednak okazuje, firma Jenoptik, która aktualnie posiada pakiet kontrolny Sinara, postanowiła nie pozbywać się akcji szwajcarskiego producenta.
Dzienikarze zgromadzeni na konferencji prasowej Leiki zwołanej podczas targów Photokina 2006 usłyszeli, że firma zakupiła pakiet kontrolny akcji Sinara. Decyzja co najmniej dziwna, biorąc pod uwagę, że Niemcy nie mają żadnego doświadczenia z innymi formatami niż małoobrazkowy, a optykę dla Sinara produkuje Zeiss.Tymczasem w tym tygodniu okazało się, że umowa wstępna dotycząca sprzedaży przez Jenoptik 51% procent akcji Sinara była zależna od spełnienia pewnych warunków. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, niektóre z nich nie zostały spełnione i firma postanowiła się wycofać z transakcji. Jenoptik podkreśla, że nie bez znaczenia był sukces cyfrowego średnioformatowca Hy6.

Firma przekonuje, że wycofanie się Jenoptika ze sprzedaży pakietu kontrolnego Sinara nie wpłynie na stosunki między Leicą i Jenoptikiem, która zaowocowała między innymi stworzeniem części oprogramowania dalmierzowego modelu M8.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0